Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Питане за km player
#1

Здравейте, след преинсталация на уиндоус 10 про, км плейъра спря да кирилизира субтитрите. Инсталирах гом плейър, с него няма проблеми. На какво може да се дължи това ? Моля за съвет, аз съм от хората, които мразят промените , ползвам км плейър понече от 6 години и не ми е комфортно с други видео плейъри

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
Аксесоари
#2

Контролен панел->Часовник, език и регион->Промяна на местоположението и избираш България.

Друг вариянт, който работеше при мен, беше да отворя субтитрите с текстов редактор и да сменя кодирането в UTF8-BOM. Ползвах Notepad++ за това

ZTE BLADE with CyanogenMod 11.0(4.4.2)
Цитирай
#3

Благодаря Сашко, но всичко ми е България. Опитах и аз с утф 8, пак не става.

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#4

(2019-07-22, 12:21:22)chinchilla написа:  Благодаря Сашко, но всичко ми е България. Опитах и аз  с утф 8, пак не става.
От дясно на Местоположение, има една, опция Административни, ако и от там в полето на "Език не-Unicode програми" си дал България тогава не знам.  Kapitulation 

Относно кодирането говоря за UTF8-BOM, не  UTF8. Не съм се интересувал  каква е разликата между двете но при мене се оправяше.  Dumbom

Друг вариянт, е да се видят настройките на KMplayer, по спомен и от там можеше да се зададе кирилицата, като шрифт за субтитрите.

ZTE BLADE with CyanogenMod 11.0(4.4.2)
Цитирай
#5

Може ли това за местоположението да ми дадеш жокер, къде да жо търся, защото лично не се сещам

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#6

(2019-07-22, 13:23:01)chinchilla написа:  Може ли това за местоположението да ми дадеш жокер, къде да жо търся, защото лично не се сещам
Контролен панел->Часовник, език и регион->Област->Административни->Промяна на езиковата променлива на системата

ZTE BLADE with CyanogenMod 11.0(4.4.2)
Цитирай
#7

(2019-07-22, 13:23:01)chinchilla написа:  Може ли това за местоположението да ми дадеш жокер, къде да жо търся, защото лично не се сещам


Settings > Time & Language > Date, time, & regional formatting > Additional date, time, & regional formatting 
От там ти отваря старото (класическо меню) на Control Panel цъкаш под (не върху) Region, където пише Change date, time, or number formats и го сменяш на:

[Изображение: 01.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#8

Това е в настройките на плеъра(взето от друг форум): 
Цитат:EN: Option -> Preferences -> Subtitle Processing -> Font Style -> CharSet -> Cyrillic
BG: Опции -> Настройки -> Обработка на субтитри -> Стил на шрифта -> Кодировка -> Кирилица
Може също да свърши работа
Цитирай
#9

Centur, благодаря, сега се оправи. Не знам защо преди е било автоматично направено, сега не, но вече всичко е ок. Shortyoko, благодаря и на теб

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)