Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Messenger не добавя всички контакти от телефона
#1

Здравейте, вчера един човек от контактите ми си беше сменил профилната снимка, но в приложението не се беше обновила, прочетох, че трябва да изключа upload contacts  в Messenger и после пак да го включа. Направих го и се обнови снимката на съответния човек. Обаче после забелязах, че след включването на upload contacts приложението не добави всички номера от тел. указател, а половината. В резултат на това само на някои хора (дори не са тези половината) се показва статуса кога са били на линия и дали в момента са активни. Чистих кеш, данни на приложението, чистих чатове и пак импортвах контакти и отново си вкарва половината контакти и на другите няма начин да видя дали са на линия, дори да им отговоря чата. Когато за първи път инсталирах messenger, си вкара всички номера от указателя и ми показа хората. Някакви идеи как да оправя проблема?

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Синхронизирай контактите с Google акаунта вместо на телефонната памет или SIM картата както са ти в момента.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Контактите ми се съхраняват в google акаунта, не са в телефона или SIM картата. Интересно, че в настройките на  месенджър на People - Manage contacts ми показва всички контакти от тел. указател, а в самото приложение са половината. Всякаш другата другата половина нямат фейсбук или месенджър, а с тях имам чатове.

Разгадах къде е проблемът. Просто се сетих, че хората, които не се появяват при синхронизиране на контактите с месенджър, го използват не с тел. номер., а с профил във ФБ. Сега пробвах с такъв човек и след като той ми отговори, веднага се появи в People и показва дали е на линия. А тези хора, за които преди ми показваше дали са на линия или преди колко време са били, използват месенджър с тел. номер и затова мога да видя тази информация без да им пиша наново след синхронизиране и без да ми отговарят.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)