Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Леново Vibe P1
#1

Здравейте. Имам проблем с въпросният телефон. Напоследък се рестартира сам без причина. Не съм инсталирал нищо ново и необичайно. Възможни болежки и лечението им? Благодаря предварително.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk


Редактирано от модератор :
Представката в заглавието "Разрешено" е премахната, за да не обърква потребителите, които желаят да помогнат на автора.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще споделиш ли с форума каква беше причината за рестартите и как я отстрани?
Цитирай
#3

Никъде не съм написал че проблемът е разрешен. Напротив продължава. И не знам какво да правя. Най-лошото че се случва и по време на телефонни разговори понякога. А се случва да са важни последните.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Само в заглавието пише, че е разрешен - никъде другаде!
С каква версия на андроид е и къстъм или сток е? Някакви скорошни ъпдейти правени ли са (на ОС и/или приложения). Връщане на заводските настройки правено ли е? В раздела за Леново питал ли си?

XIAOMI A2
Цитирай
#5

Стоков е. Ъпдейт на този телефон няма от 2016г. Официално. Ъпдейти правя редовно на приложенията ми. Заводски настройки не съм връщал. Страх ме е да не си затрия нещо важно на телефона. Знам че трябва бекъп, ама пак ме е шубе. Във форума за Леново питах. Няма отговор досега. P1a42 e модела.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Много е вероятно проблема да е от ъпдейтите на приложенията - не са за стари версии на андроид. Имах такъв проблем със стар Самсунг - бракувах го защото почти нямаше приложение, което да работи с него, а новите версии (дори и на най-популярните приложения) водеха до всякакви проблеми с работата на телефона. Когато го върнах до заводски и без никакви допълнителни приложения, си работи безпроблемно.
Защо не си свалиш важното нещо на флашка, облак, РС и не го върнеш до заводски?

XIAOMI A2
Цитирай
#7

Едно мнение и от мен-не ъпдейтвай всичко по всяко време.Лично за мен,ъпдейтите, оставени на автомат на всички приложения,винаги водят до проблеми!Всяка група разработчици се стреми всичко на потребителя да минава през тяхното приложение и ВИНАГИ зацапват иначе доброто приложение!Примери много(ЕС Файл Експл. например).Беше прекрасен файл менеджър 2014-2015...вече е неизползваем!Наблъскан е с всевъзможни глупости...добре че пазя релийзи на приложенията!
Цитирай
#8

Едно питане преди да правя фактори ресет. Като го купих телефона заводски беше с китайската версия на софтуера. Аз му сложих европейската версия. Заводска. Да не стане пак някакъв проблем?

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

След ресета,машината ще зареди последният ром,с който е бил флашнат.
Цитирай
#10

Здравейте отново. Направих ресета. Засега не се рестартира. Сега обаче имам друг проблем. Имах карта за памет с доста информация. Как да и извадя съдържанието, защото за да я ползвам отново на телефона трябва да се форматира. Благодаря предварително.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Пробвай през кард рийдър
Цитирай
#12

Проблема е че не се вижда картата и с приложение. Явно ще трябва чрез компютър с адаптор. Ако изобщо и там тръгне.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

Пак съм аз. Проблема с рестартирането продължава. Възможно ли е Пауър бутона да се е развалил? Да прави на моменти лош контакт към платката и принудително да рестартира? Разглобявах телефона и не съм голям специалист по точно този тип техника, но ми се струва че проблема може да е там. Препоръчайте добър сервиз в София. Благодаря предварително.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)