Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Offline запис на GPS координати и показвамето им спрямо текущото место
#1

Търся приложение, с което мога да записвам GPS координати с някакво име към тях, ако може и снимки (главно в планината) и показвамето им спрямо текущото ми местоположение. Не очаквам навигация, поради терена, на който ще го използвам. Също понякога липсва покритие и е хубаво данните да са налични offline.

Android Huawei P30
Цитирай
Аксесоари
#2

Всяка една навигация , включително и Google maps дава възможност за записване на текущите координати и запаметяването им. Просто натискаш и задържаш върху локацията в момента, после ти дава възможности за запаметяване. Това става и офлайн, стига предварително да си свалил картите за региона. За планините ползвам Windy maps - свободна е и картата на България е доста подробна , включително и малки пътеки , поне където съм ходил , например около Смолян.
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • orelcho
Цитирай
#3

Не ми се искаше навигация, защото е тежка програма (имам iGO), очаквах да се намери по-леко приложение. Google maps ще я тествам как се държи offline със запаметените обекти. Не бях мислил за нея понеже е online навигация.
Не съм попадал на Windy maps, още сега ще я тествам. До сега от всичко, което съм тествал TOPO за Garmin е единствената пълна карта за нетуристически маршрути.

Android Huawei P30
Цитирай
#4

Google maps не е само онлайн - може да си изтеглиш определен ретион и да го ползваш офлайн.
Цитирай
#5

OruxMaps също върши добра работа.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#6

Орукса записва тракове, така е и то в различни формати, а всеки телефон, или повечето, могат да записват gps координатите на всяка снимка .. ако правилно съм разбрал въпроса
Цитирай
#7

(2019-08-06, 07:34:47)orelcho написа:  Не ми се искаше навигация, защото е тежка програма (имам iGO), очаквах да се намери по-леко приложение. Google maps ще я тествам как се държи offline със запаметените обекти. Не бях мислил за нея понеже е online навигация.
Не съм попадал на Windy maps, още сега ще я тествам. До сега от всичко, което съм тествал TOPO за Garmin е единствената пълна карта за нетуристически маршрути.
IGO може да ти направи маршрут до снимка направена с камерата на телефона ти,стига да си активирал добавянето на координати към снимката от настройките на камерата ти.
Ако не си....просто IGO няма да види снимката...

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#8

(2019-08-06, 08:07:32)BisVal написа:  Google maps не е само онлайн - може да си изтеглиш определен ретион и да го ползваш офлайн.
Offline картите имат жиивот и ако не се подновят се самоизтриват. Но както и да е в случая не ми трябва карта, а само точка и къде спрямо нея


(2019-08-07, 07:55:30)HAMMER_T написа:  OruxMaps също върши добра работа.
Коя карта ползваш? bgmountains до някъде върши работа.

Не ми трябва запис на трак, а само на точка. То всяка навигация го има, но си представях нещо по-леко (от iGo примерно) и с повече описание към точката. За предложението снимка с координати не съм си гурен колко точно се е позиционирал gps-a, когато съм снимал ие малко не удобно за навигация към снимката.
Сега се загледах в Evernote, така и така го имам май ще свърши работа. Мога да запиша текст, да добавя снимка и програмата си записва координатите, които след това мога да ги прехвърля към навигация. Не разбрах само как да редактирам координатите, например сега съм на закрито и не записва локация.

ПП: Прехвърлянето към различните навигации се държи различно и при някои не работи. Към google maps e OK

Android Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)