Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S10+,Note 10 или Note 10+
#1

Здравейте, помагайте в избора ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Samsung Galaxy S10+ има всичко, което ти трябва, водоустойчивост, добра камера, добра батерия, бързо зареждане, безжично зареждане, жак за слушалки.

Samsung Galaxy Note 10 е на окастрен от тези и според мен няма смисъл освен ако не искаш писалка и по-малък размер.

Samsung Galaxy Note 10+ си има всичко и е най-добър, защото предлага най-доброто от Samsung. Няма жак за слушалки, но има писалка.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Сега съм с S9 plus, искам да го заменя . Затова де колебая кой си заслужава...
Цитирай
#4

Ако можеш да си позволиш Note10+ (и размемра не е проблем) то не трябва да се чудиш, вземай го.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#5

Точно размера ме притеснява, че е доста голям.
Цитирай
#6

Жена да се оплаква от размера  Lol

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Ами отивате в магазина и си поигравате 15-20 минути, искате и някакъв калъф ако имат да пробвате, и ще знаете дали ще Ви е удобен. Но щом ползвате S9+ мисля, че ще се справите.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#8

Ако не държите за наличие на жак за слушалки си вземете Note 10+. В конкретния за Вас случай размера няма такова значение понеже говорим за почти еднакви външни размери на С10+ и Нот 10+. Ако се спрете на Нот 10+ Ви гарантирам, че след малко ползване ще стигнете до извода, че "Нота си е Нот" Smile Успех в избора!
Цитирай
#9

Пред мен стоеше същият въпрос, понеже бях обещал моя (S10) на съпругата. Бях се приготвил за Ноут 10+, докато не му видях гърба. Знам че е лично предпочитание, но страшно прилича на една купчина китайски телефони, повечето от които съм имал. Пълна липса на разпознаваемост. А и острите ръбове на този размер не са много комфортни. Ако не ви трябва писалката, S серията е по-удобна. Самсунг пуснаха един много готин червен цвят на S10+, на който вече се радвам.
Цитирай
#10

Дизайна е индивидуална преценка и тук спорове не може да има. Нот серията винаги се е отличавала като по-ръбеста от S серията. Да отзад по би ми допаднала хоризонтална ориентация на камерата но.... Най-ми е интересно как ще се държи процесора с 7 нанометровата технология. Ще ли е по-икономичен, по-производителен и по-малко греещ от процесора на S10+. Нот 10+ има подобрено охлаждане и разбира се 12 GB RAM и 256GB памет, все неща накланящи везните към него. Сега само си чешем клавиатурите ще трябва да почакаме до 23.08 за да имаме вече и нагледна представа от телефона и работата му.
Цитирай
#11

По-добре изчакайте седмица да отмине истерията ,емоцията да се купи нещо ново. Писалката изобщо ще се използва ли?За какво ще се използва устройството?За Фейса,Инстаграм,Вайбър,браузър и този S9+ върши страхотна работа.Според мен Note серията е за бизнес потребителя,наистина да се свърши някаква работа в движение без нужда от компютър или скенер или др.
Ако все пак държите да сте с последен модел,то правилния избор би бил S10+ .Все пак ще си спестите и някой лев за почерпка Smile

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#12

И аз се колебая между S10 Plus и Note 10 Plus. Май ще изчакам 23ти, за да ги сравня на живо. Притеснявам се, че Note-a ще ми бъде голям предвид, че в момента ползвам S6.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#13

Note 10 Plus е една малка идея по-голям от S10+. Не знам може да съм пристрастен към нот серията но ако малкото пари в повече не са проблем за Нот 10+, то е направо кощунство да се заложи на S10+ в момента.
Цитирай
#14

(2019-08-12, 21:22:57)ivanov_km написа:  Note 10 Plus е една малка идея по-голям от S10+. Не знам може да съм пристрастен към нот серията но ако малкото пари в повече не са проблем за Нот 10+, то е направо кощунство да се заложи на S10+ в момента.
При мен играе роля и цвета. Не ми допадат шарениите, които пускат. (Това важи за всички производители) Държа телефона да е снежно бял, тъй като ползвам прозрачен калъф.
Ако се появи Керамично Бял S10 + може би ще взема него. Писалката е хубава екстра, но не знам колко ще я ползвам, тъй като не съм имала Note до сега. Размерите също са важни. Big Grin Искам да преценя, кой от двата чувствам по-добре в ръката, а това ще стане най-рано на 23-ти. Smile Ако взема Note ще ми липсва 3.5 Жака. Мислех да поръчам на pre-order, но май е по-добре да изчакам.

Като цяло перфектния модел за мен като дизайн е нещо средно между двата. Предния панел на Note 10 + и задния на S10 +. Това си е мое мнение. Предпочитам хоризонталната подредба на камерите отзад при S10 +, но повече ми харесва позицията на селфи камерата на Note 10 +.
Като технически характеристики и двата модела са по-добри от сегашния ми, така че за мен няма да има голяма разлика. Който и да взема ще го ползвам поне 2 години.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#15

Напълно разбирам дилемата Ви, труден ще е избора. Да в крайна сметка, който и да изберете няма да останете разочарована. Определено S10+ по-приляга на една дама. Нота си е как да кажа по-мъжки, "по-строг" като излъчване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#16

Труден е избора,искам ако е note 10plus да го поръчам преди 23,защото после ми идва скъп...Вярно,че е голям
... Затова не мога да се реша,а и отдавна чаках розов a pen Smile а 10+ няма този цвят ?
Цитирай
#17

Мисля да взема note 10,note 10+ ми се струва многооо голям,а s10plus малко дразни тази камера отпред.Обмислям дали си струва смяната на s9plus ..
Цитирай
#18

Каквото и да вземеш, те моля след седмица ползване - предполагам ще имаш впечатления, да споделиш с нас. Така освен теб, и ние ще знаем дали направи правилния избор. Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#19

Моето правило, което спазвам е покупка през модел. С една дума на твое място бих изчакал S11.
Цитирай
#20

Samsung Galaxy Note 10+ ще е голям като Samsung Galaxy Note 9. И да сменяваш телефона няма смисъл, ако не искаш да си дадеш парите.  Поне след моя опит така стана, но аз имах убедителна причина според мен, защото iPhone 8 беше малък.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

S11 сигурно ще предложи доста нови неща...Да изчакам ли ?
Цитирай
#22

Ще използвам темата на колежката, защото у нас имаме почти същата главоблъсканица - Note 10 или Note 10+. Телефона ще е за жената. Аз и препоръчвам плюса, а тя се плаши от размера и иска обикновения.
След доста четене и гледане на ревюта в тубата открих само 3-4 съществени разлики.
1.Размера
2.Липсата на слот за SD карта при малкия Note.
3.Няма ToF сензор (Time of Flight).
4.Разлика в батериите.
Всичко това не я спира освен липсата на ToF сензора до някъде.
Въпроса ми е дали има нещо което съм пропуснал като разлика между двата модела?
Аааа и разлика в цената има.
Цитирай
#23

Sd картата при мен не е проблем,този Tof сензор не знам дали въобще ще ползвам.Размера...да 10+ е голям и не знам колко удобен за женска ръка...Батерията вече е от значение,но...
Пишете ,ако решите какво ще изберете.
Цитирай
#24

Забравих да спомена 8 RAM срещу 12 в полза на плюса. Също така и резолюцията на дисплеите е различна - отново в полза на големия Note.
Но тези две разлики поне за мен са без значение.
Цитирай
#25

@milss дай и твоя Note, той е голям като Samsung Galaxy Note 10+, само, че с рамки, иначе истинският Note е големия.  Другият е просто да запълни положението, да имат повече модели, да продават повече. Но като цяло според мен не си заслужава, но пък ако иска точно този, няма проблем и той ще и върши работа.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)