Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Изтрих всичко, което е с име bixby и още няколко приложения, определено има още за махане, но засега ще го оставя така. Заредих го няколко пъти от лаптопа т.е. много бавно зареждане и сега мога да кажа, че съм доволен от батерията.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
Аксесоари

В крайна сметка колко изкарва батерията на Note 10 ?

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

(2019-10-29, 16:03:04)foxhd написа:  В крайна сметка колко изкарва батерията на Note 10 ?
Добре изкарва.[Изображение: 5a39a54ce30773310d157ce5110e1708.jpg]

Sent from my Samsung Galaxy Note 10+ using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай

На малката версия ме интересува , плюс версията ми е много голяма и неудобна в ръцете.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Само не мога да разбера как ги постигате тези резултати... Моят сигурно е развален. Повече от 6 часа му е трудно да направи.
Цитирай

(2019-10-30, 19:41:20)N.N. написа:  Само не мога да разбера как ги постигате тези резултати... Моят сигурно е развален. Повече от 6 часа му е трудно да направи.
Това горе е с medium power saving mode.

Sent from my Samsung Galaxy Note 10+ using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай

Да разбирам ли, че 6 - 6,30 екран и около 24-26 часа от заряд до заряд е нормално за Note 10+ ?

При всички включено и без никакви ограничения.
Цитирай

Напълно нормално. Пробвай един ден на medium power saving без проблем трябва да направиш 10 часа и отгоре.
Все тая в крайна сметка за 30 минути 60 процента пълни батерия.

Sent from my Samsung Galaxy Note 10+ using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на iNfRaSoNiC за това мнение:
  • N.N.
Цитирай

След galaxy s2 и note 4: Определено мога да кажа, че Батерията си е типична за САМСУНГ (ПРОСТО СВЪРШВА) да стига за 1 ден, но това е и все още е нов! Да видим след 1 година.......
Xiaomi, HUWAEI са на светлинни години при оптимизацията (как пък от САМСУНГ не взеха някой свестен разработчик толкова години)
А, май вече и камерите са им по-добри!
За 2000лв. .........................................
[-] 3 потребители изказват благодарност на radko1981 за това мнение:
  • Bavarche, Compare, oxuboxu
Цитирай

От около седмица имам телефона 10+ и впечатленията ми за батерията са горе долу. Да изкарва до края на деня с повечко човъркане, но до там. В повечето случай е с остатъчен заряд около 2-30% и дисплей около 4-5ч. Много зависи как се ползва устройството и как е настроено то, уж спрях всички ненужни нотификации и програмите да не събуждат телефона, но няма кой знае какъв ефект, хубавото е че вечер поне 4-5ч нищо не буди телефона.
Иначе дисплея ми е почти винаги на макс яркост с QHD, с включени постоянно wifi, мобилни данни, bluetooth и локация.
[-] 2 потребители изказват благодарност на don_gori за това мнение:
  • divna, oxuboxu
Цитирай

Преди ъпдейта на андройд 10, държеше повече
[-] 1 потребител изказва благодарност на cLeArr за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Това е от мен-изключил съм бързото зареждане,медиум режим ма пестене на батерията.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Милан
[-] 1 потребител изказва благодарност на Petreto1980 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Здравейте, наскоро забелязах сериозен дрейн на батерията през нощта. По принцип телефона ми стой цяла нощ на безжично зарядно, но преди няколко дни се събудих в 4 сутринта, махнах го от зарядното като беше на 100% и пак си легнах. След 2 часа т.е. в 6 сутринта станах за работа и батерията вече беше на 93%. За мен 7% разлика за два часа ми се струва страшно много. 
Въпросите са ми два. Имали как да подобря живота на батерията? 
Винаги съм го ползвал с безжично зарядно. И вкъщи е цяла нощ на зарядното а в офиса ми във всеки момент в който не го използвам се зарежда. Използвам зарядни само оригинални на Самсунг. Възможно ли е да съм си прецакал батерията заради начина ми на употреба?

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
[-] 1 потребител изказва благодарност на tanatos за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Не е препоръчително да се използва като таблет , за сканиране на кодове , от продукти в магазин. Какъв е смисъла да е постоянно в зарядното, постоянно да е в напрежение. Хубаво е батерията да пада до 10, 15 процента, а един път в месеца до 5, за да се поддържа живота и пълноценно. Постоянното зареждане скъсява живота на батерията. Но в твоя случай зависи от колко време го имаш, може нещо да го тормози. Но и така да е, не го зареждай постоянно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Колеги, как изкарвате по цял ден с този телефон?Аз съм с малкият Note, и практически ми е невъзможно да изтрае батерията от 8 сутринта до 8 вечерта! Нямам почти нищо да работи във фонов режим! Ползвам телефона най-вече като слушалка, т.е. почти само за разговори! Имам на ден разговори около 20-25 минути, Facebook 10-15 минути и 10-на минути Youtube на бебешки песнички докато закарам детето на яслите! От 12-те часа около 8 часа е на WiFi , останалото време е на мобилен Интернет! Къде бъркам в ползването на телефона или той толкова си може като батерия? Съпругата ми е с Iphone 7 plus, на не знам колко години вече, и при такова натоварване си държи два дни твърдо! Samsung трагедия!
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaskop_note10 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-04-03, 12:49:01)vaskop_note10 написа:  Колеги, как изкарвате по цял ден с този телефон?Аз съм с малкият Note, и практически ми е невъзможно да изтрае батерията от 8 сутринта до 8 вечерта! Нямам почти нищо да работи във фонов режим! Ползвам телефона най-вече като слушалка, т.е. почти само за разговори! Имам на ден разговори около 20-25 минути, Facebook 10-15 минути и 10-на минути Youtube на бебешки песнички докато закарам детето на яслите! От 12-те часа около 8 часа е на WiFi , останалото време е на мобилен Интернет! Къде бъркам в ползването на телефона или той толкова си може като батерия? Съпругата ми е с Iphone 7 plus, на не знам  колко години вече, и при такова натоварване си държи два дни твърдо! Samsung трагедия!

При мен изкарва 2 дена при умерено ползване,като съм деактивирал приложения които не използвам.
Цитирай

Ще споделя моят опит с телефона, когато е на режим 4Г и 3Г. Вкъщи обикновено сигнала на 4г ми е слаб и е със сила около 40% според приложението, което следи силата на сигнала. На този режим изкарвам без проблем 2 дни, като през тези дни правя около 2 часа разговори и около 3 часа екран, nа 4г ползвам и volte. Най-много на 4г ме дразни, когато по време на разговор телефона поради лошо покритие преминава от 4г на 3г мрежа и през пози период разговора започва много да насича. Реших сега в този период, когато работя от вкъщи да премина на 3г мрежа и воаля Smile. На 3г мрежа силата на сигнала е 80%, изкарах точно 4 дни без зареждане, като през тези дни проведох малко над 6 часа разговори, от който 5 часа са през блутут слушалка. Направих 4 часа екран и блутут слушалката е свързана с телефона през 40 часа от времето. Та с две думи на 4г нещата са си зле, не вярвам и при мнозина от Вас силата на сигнала вътре в къщите да е значително по-добър от моя. В този ред на мисли кой колко кара с батерията от особена важност е силата на сигнала на оператора, фактор, който мнозина от Вас не го взимат предвид. Втори фактор е яркостта на дисплея. Ако ползвате вечер телефона на авто яркост и на тъмно ще изкарате едни +3 часа екран спрямо ползването на открито на дневна светлина.
[-] 3 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • NaniG, oxuboxu, vanboy
Цитирай

И при мен 4G е много зле сигнала и не мога да изкарам и 4 - 4,5 часа дисплей. На 3G си карам спокойно по 6-7-8часа дисплей (не играя тежки игри).
Забелязах, че като му смениш режима на пестене на батерията и иска поне 2-3 зареждания, чак тогава батерията започва да държи поне 1 час повече.
[-] 1 потребител изказва благодарност на radko1981 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Покрай изолацията в къщи го сцепвам от тежки игри онлайн WWHeroes, зомбита разни и др и изкарва спокойно целия ден батерията.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
[-] 1 потребител изказва благодарност на HardrockMan за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Може ли да споделите, дали използвате Fast charge? Никъде не намерих мнение, което да казва дали е вреден или не за батерията.
По мое наблюдение с fast charge батерията държи по-малко.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

За по-дълъг живот на батерията препоръчвам да се ползва зарядно без подобна опция.

 
Цитирай

А изключването на опцията от настройките същата работа ли ще свърши?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Колеги, пробвах на моя note 10 зареждане със зарядно от note 10 plus(45w)...Но ми показва само "зареждане"... Мисълта ми е аз ли пропускам нещо от настройките или това зарядно 45w зарежда супер бързо само note 10 plus?
Цитирай

(2020-04-10, 11:59:26)Plami76 написа:  Колеги, пробвах на моя note 10 зареждане със зарядно от note 10 plus(45w)...Но ми показва само "зареждане"... Мисълта ми е аз ли пропускам нещо от настройките или това зарядно 45w зарежда супер бързо само note 10 plus?


Влез в настройки на зареждане и виж дали ти е активирана функцията за бързо зареждане.

Samsung Galaxy S9 Plus
Цитирай

Активирано е бързото зареждане
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)