Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

И при мен дойде, но не виждам някакви кой знае какви промени...

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
Цитирай
Аксесоари

Ето един доста изчерпателен чейнджлог - https://www.androidpolice.com/2020/09/17...oneui-3-0/

iPhone 14 Pro
Цитирай

Много бъгове. И нещо жестовете не работят гладко, трябва по 2 пъти и повече да плъзвам пръст за да се върна обратно или да отворя recent apps. Папките са тъмни в dark mode, седи страшно грозно. Отделно, като отвориш програма от папка, понякога като я затвориш връща и отваря пак папката и после веднага я затваря. Защо по дяволите са махнали големите числа на часовника от aod... video enhancer е забит другаде.
Цитирай

Все още можеш да се върнеш на 10, а при добро желание и на 9. Между другото reset направи ли?

iPhone 14 Pro
Цитирай

Защо трябва да прави reset? Никога не правя reset и всичко си върви както трябва без бъове. От 9-та версия с която го взех до вчера през два основни ъпдейта, всичко си е на мястото както преди да го ъпна и работи перфе.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
[-] 1 потребител изказва благодарност на HardrockMan за това мнение:
  • naskogeo
Цитирай

Супер, честито! И при мен след ъпдейт от 10 на 11 всичко работи. Но самия факт, че питаш защо да резетва, говори, че нямаш идея как работят нещата. А това не е добре, но пък явно си късметлия. Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай

Да кажа и аз две думи за Reset след обновяване.
Не е лошо да се прави ( особено след ъпдейт от една версия на Анроид към друга) изчиства се кеш партишъна с цел премахване на стари и ненужни файлове ,който новата система няма да ползва. При мен телефона върви една идея по бързо след тази процедура.

P.S : Някой хора го правят на всеки 4-5 месеца с цел по -бърза работа на устройството ! Smile
Цитирай

Правя го задължително след преминаване на Адроид по-висока версия. От години не ми се е появявала необходимост да връщам заводски настройки при месечните обновления на андроида.

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Малко допълнително инфо за 11ката - за да влезеш в рекавъри меню да си изтриеш кеша, трябва да си включиш слушалките или зарядното. Без да има включено нещо в USB порта не може да влезеш. Това е само за Exynos варианта.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

[-] 1 потребител изказва благодарност на niki1999kir за това мнение:
  • craizy
Цитирай

Някой може ли да го качи през MEGA , понеже от тоя сайт го дърпам цял дообяд (в Англия съм) и винаги спира с някаква грешка. ?
Цитирай

(2021-01-17, 19:06:54)bobisimeonov написа:  Някой може ли да го качи през MEGA  , понеже от тоя сайт го дърпам цял дообяд (в Англия съм) и винаги спира с някаква грешка. ?

Може да го смъкнеш с тая програмка
https://forum.xda-developers.com/t/tool-...r.3910594/

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • bobisimeonov
Цитирай

Видях сега че моя телефон е със CSC:XEU. За да сложа BGL директно ли флашвам с Один или трябва да направя друго нещо. Предишния ми S10plus го флашнах директно. И тук ако е така е супер
Цитирай

Ако си с Андроид 10 инсталираш Google Phone от маркета, задаваш го по подразбиране и набираш *#*# 27262826 #*#* и си избираш регион по желание, ако ROM-а ти е мулти CSC. При смяна на CSC телефона се нулира до заводски настройки. При Андроид 11 този метод не работи.
Става и с директно флашване на ROM с BGL CSC чрез Один.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • bobisimeonov
Цитирай

Аз чистя кеша ръчно в recovery, както и давам оптимизация на програмите. Ресет е безумно да правя. Телефона е страхотен, сложен и ми улеснява живота невероятно. Ще загубя банкирането, което е не само лично, но и на моята фирма, съответно ще трябва да ходя по опашки и тн. Отделно съм направил ужасно много настройки, така че получавам известяване само за важни неща, по определен начин, а и сумата жестове съм добавил с one hand plus, накратко ще трябва яко да настройвам после. Всичко е качено в облак, но не ми се рискува.

Иначе след няколко дни работа, Телефона си върви гладко.
Какво не ми харесва:
В dialer фона на звънене с контролите е плътен, бял или черен.
Дребни ми седят имената на контактите в dialer.
Огромни икони в recent apps.
Часовника на aod не е големия какъвто беше преди.
Като плъзвам жест от one hand лагва.
При отваряне и затваряне на апп от папка после връща папката а не основния екран, и после маха и папката.
Фона на папките е плътен и е грозен. Смених цвета но пак е грозно.

Много неща са оправени. Bixby routines е много по умен. Имам разни рутини Какво да прави като съм в нас и извън нас. Примерно сега вече само в нас се включва dark mode, навън и към всяка друга wifi е според часовете. Преди включваше dark mode само защото се включвам към wifi.
Известията са добре. Но това за времето на всеки час ми излиза, а преди само 2 пъти в деня или при нещо важно.
Балончета работят по добре от преди.
Въобще подобрен е отвсякъде, но наистина го усещам като версия на samsung, а не коренна промяна на андроид. Иначе при Huawei бях свикнал да пипат и иконите в статус бара, сегашните на one ui, са си грозни особено тая батерия като от андроид 2.0.
Неясно защо ме пита искам ли да активирам втората сим и после дали искам да я забраня. Мисля, че е ясно щом съм влезнал в това меню за сим карти че е ясно какво искам да правя.

И нещо друго. От самсунг имат обратна връзка почти във всеки апп и ги вземат предвид нещата. Така че пишете им при нужда.
Цитирай

(2021-01-17, 23:54:57)milss написа:  Ако си с Андроид 10 инсталираш Google Phone от маркета, задаваш го по подразбиране и набираш  *#*# 27262826 #*#*  и си избираш регион по желание, ако ROM-а ти е мулти CSC. При смяна на CSC телефона се нулира до заводски настройки. При Андроид 11 този метод не работи.
Става и с директно флашване на ROM с BGL CSC чрез Один.

Сутринта го направих това , като смених региона с BGL и наистина нулира всичко. Лошото е че след всички процедури и търсене на ъпдейт , отново ми показва че няма наличен за региона. А сега де Big Grin
Цитирай

Не знам какво се е объркало. Аз така смених CSC от BGL на THL и си получавам ъпдейти. В случая е най добре да се флашне с Один.

1916 
Цитирай

Здравейте! След новия ъпдейт 3.0 балона на месенджър се замести с този на телефна, който е супер малък и непрактичен! Има ли някакъв начин да върна стария ма месенджър, или трябва да чакам самсунг с някой ъпдейт да си дадат възможност за това?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Petar5360 за това мнение:
  • RiseOfTheLycan
Цитирай

(2021-01-18, 20:52:36)milss написа:  Не знам какво се е объркало. Аз така смених CSC от BGL на THL и си получавам ъпдейти. В случая е най добре да се флашне с Один.

Аз смених на BGL.  Трябва да е на THL ли? Това не е ли тайладнски?
Ъпдейтнах го през Один. Нямам нерви да се занимавам Big Grin
Цитирай

Бях с BGL, но го смених на THL заради записа на разговорите.

1916 
Цитирай

(2021-01-18, 11:58:25)PanasonicMobile написа:  Какво не ми харесва:
Часовника на aod не е големия какъвто беше преди.
Като плъзвам жест от one hand лагва.

Bixby routines е много по умен. 

Бих препоръчал да си изтеглиш AOD, който ти харесва от Galaxy Store, а за One Hand аз бих изчистил cache and data.

Гледам, че при теб Bixby Routines вървят добре, но при мен имаше проблем и се объркваше дали съм пристигнал на работа или си тръгвам от работа. Наложи се да изчистя cache and data и всичко се оправи.
Цитирай

Засега две неща много ме дразнят откакто сложих 11 (т.е снощи) Като някой пише месинджър не ми излиза балон както обикновено. Също така като си направиш папка със програми в нея преди се побираха повече на една страница, т.е иконите бяха по малки и да речем ако преди на страница се събираха 16 приложения , сега са само 12 и другите са на 2ра страница , което е много дразнещо.
Цитирай

Settings > търсиш Bubbles > избираш Bubbles > от настройките на месинджър избираш кога да се показват. Освен от месинджър, могат да се ползват и с други чат приложения.

iPhone 14 Pro
Цитирай

Колеги , моля някой да опише стъпките за ресет след ъпдейта, без да се налага връщане на фабрични настройки, благодаря.
Цитирай

Ресета представлява връщане до фабрични настройки. Няма друг ресет.

1916 
Цитирай

Можеш да изтриеш кеша, но ресета е това, да върне телефона до първоначалните настройки.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)