Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

(2019-12-19, 17:30:54)tonus написа:  Че то и с девятката навигирането из менюто и приложенията можеше да се извършва само със жестове и без софтуерни бутони.
Можеше, но сега е съвсем друго и много приятно... Работата с една ръка сега е още по-удобна
Цитирай
Аксесоари

Ами аз жестовете ги ползвам откакто ги има още на S8. Разлика сега няма никаква. И не са като на айфон, защото и такъв имам.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Цитирай

One UI 2 надстройка с Android 10

One UI 2 включва Android 10 с вълнуващи нови функции от Samsung и Google, базирани на обратната връзка от потребители като вас.
Препоръчваме да архивирате важните данни, за да ги предпазите по време на надстройката.
Някои приложения, включително „Калкулатор“, „Интернет на Samsung“, Samsung Health и Samsung Notes, трябва да се актуализират поотделно, след като актуализирате операционната система.

Ето какво е новото:

Тъмен режим
– Подобрени настройки за изображение, текст и цвят за дневна и нощна среда.
– Затъмнени тапети, уиджети и аларми, докато е включен Тъмен режим.

Икони и цветове
– По-ясни икони на приложения и цветове на системата.
– Подобрени оформления на заглавията и бутоните, за да не се губи пространство на екрана.

По-плавни анимации
– Подобрени анимации със закачлив почерк.

Жестове на цял екран
- Добавени нови жестове за навигация.

Прецизни взаимодействия
– Навигирайте по-удобно на големи екрани с минимално движение на пръста.
– Лесно се фокусирайте върху важните неща с ясно осветени бутони.

Режим за една ръка
- Нови начини за достъп до Режим за една ръка: докоснете двукратно бутона за начало или плъзнете надолу в центъра на долната част на екрана.
- Настройките са преместени в Настройки > Разширени функции > Режим за една ръка.

Достъпност
– Подобрени са висококонтрастните клавиатури и оформления за голям текст.
– Слушайте реч на живо и я покажете като текст.

По-добър текст върху тапети
– По-ясно видим текст спрямо тапета, след като One UI автоматично настройва цветовете на шрифта въз основа на светлите и тъмните зони и цветния контраст, както е показано на изображението по-долу.

Мултимедия и устройства
- Заменен панел SmartThings с Мултимедия и устройства.
- Мултимедия: Управлявайте музиката и видеоклиповете, изпълнявани на телефона, както и на други устройства.
- Устройства: Проверявайте и управлявайте SmartThings устройствата директно от бързия панел.

Биометрични характеристики
– Добавени опции за показване на иконата за пръстови отпечатъци, докато екранът е изключен. Можете да изберете да се показва всеки път, когато докоснете екрана, или да се вижда само докато се показва Always On Display.

Грижа за устройството
– Графиката за използване на батерията сега предоставя по-подробна информация.
– Добавена настройка за лимит на батерията и други подобрения за Wireless PowerShare.

Цифрово здраве
- Поставете цели, за да контролирате използването на телефона си.
- Използвайте Режим на фокусиране, за да предотвратите разсейване от телефона си.
- Следете дейността на децата си с нови родителски контроли.

Камера
– Добавена възможност за редактиране на режимите, които се появяват в долната част на екрана.
– Осигурен е раздел „Още“, за да имате бърз достъп до скрити режими от екрана за визуализация.
– Подобрено оформление, така че да можете да се съсредоточите върху правенето на снимки, без настройките да ви пречат.

Интернет
- Персонализирайте бързото меню, за да получите незабавен достъп до функциите, които използвате най-много.
- Получете повече информация от лентата на приложението.
- Инсталирайте добавки от Galaxy Store, за да получите още повече функции.

Контакти на Samsung
- Добавена е функцията „Кошче“ за контакти. Контактите, които изтриете, ще останат в кошчето за 15 дни, преди да бъдат изтрити завинаги.

Календар
– Стикери могат да се добавят към дата, без да се създава събитие.
– Тоновете на звънене могат да се използват за предупреждения за събития.

Reminder
- Предлагат се повече опции за повтарящи се напомняния.
- Задайте напомняния въз основа на местоположението за конкретен период от време.
- Споделяйте напомняния с вашата семейна група и други групи за споделяне.
- Задайте напомняния за конкретна дата без предупреждение.

Моите файлове
- Създадена е функция „Кошче“, така че можете да възстановите файлове, ако изтриете нещо по погрешка.
- Добавени са още филтри, които можете да използвате, докато търсите, за да ви помогнем бързо да намерите елементите.
- Вече можете да копирате или премествате няколко файла и папки до различни дестинации едновременно.

Калкулатор
- Добавени единици за скорост и време към конвертора на мерни единици.

Свързан автомобил
- Android Auto вече е предварително инсталирано.

Съвети
- Добавени съвети, които да ви помогнат да се възползвате максимално от вашия Galaxy.

Синхронизиране на „Галерия“ с OneDrive
- Осигурява естествено и плавно прехвърляне на снимки от мобилно устройство на настолен компютър чрез интегриране в OneDrive.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

(2019-12-19, 18:40:54)Чо написа:  Жестове на цял екран
- Добавени нови жестове за навигация.
Ако някой може да конкретизира какво е точно новото, което е добавено като жестове ще му бъда много благодарен защото аз не откривам нищо ново. Не виждам и по какъв начин жестовете сега правят телефона по-удобен за работа с една ръка от тези при девятката. Да и както до сега се различават от жестовете при айфона.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • arrogant
Цитирай

Почти като при Айфона са. Малко по-удобно е връщането назад в приложенията и навсякъде.
Също използваш един централен бутон, които може и да не се вижда (както аз го използвам), а сърфирането между отворените приложения ми е любимо. То също е като Айфона...
[Изображение: Screenshot-20191219-191034-Settings.jpg]
Цитирай

Ми да де, едно към едно с деветката...
Както и да е, живи и здрави.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Цитирай

Накратко казано нищо ново при жестовете.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Има подобрения, но като цяло не е кой знае каква разликата. С новите жестове се свиква лесно и мисля да ги тествам за известно време. 

Единственото, което ме дразни много е защо не показва ясно и точно SOT от последното зареждане. Накой на същото мнение?

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S3 Neo
LG Optimus L7
ZTE Blade
Цитирай

Какви нови жестове? При мен бутона "Още опции" не работи.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай

(2019-12-19, 20:17:51)nikolai_v написа:  Има подобрения, но като цяло не е кой знае каква разликата. С новите жестове се свиква лесно и мисля да ги тествам за известно време. 

Единственото, което ме дразни много е защо не показва ясно и точно SOT от последното зареждане. Накой на същото мнение?
Няма възможност да се вижда колко е от последното зареждане което невероятна глупост , какво ме интересува дневният SOT. Трябваше да кача допълнителна програма.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

(2019-12-19, 20:06:02)arrogant написа:  Ми да де, едно към едно с деветката...
Както и да е, живи и здрави.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
А аз не помня тези жестове да са били на деветката. Но може и аз да грешка.
Цитирай

(2019-12-19, 20:13:59)tonus написа:  Накратко казано нищо ново при жестовете.

Най много чаках ъпдейта заради жестовия контрол, а то ... нищо. Sad

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай

https://youtu.be/UymhyqkPUzw
Цитирай

(2019-12-19, 19:07:28)N.N. написа:  Почти като при Айфона са. Малко по-удобно е връщането назад в приложенията и навсякъде.
Също използваш един централен бутон, които може и да не се вижда (както аз го използвам), а сърфирането между отворените приложения ми е любимо. То също е като Айфона...
[Изображение: Screenshot-20191219-191034-Settings.jpg]
При мен още опции не е активно ... Идеи ???
Всъщност мисля ,че проблема е в Microsoft launcher който ползвам. А и още един въпрос надписа при зареждане вече може ли да се маха или няма тази възможност???

Ex Htc Hero ->Ex Samsung Galaxy S ->Ex Motorola XT910-> Ex Samsung Ativ S -> Ex ZTE 5s -> Ex K910 Vibe Z -> Ex Samsung Note 4 -> Samsung Galaxy S7 ->Ex Samsung Note 9.. Samsung Note 10 +to be continued... waiting for Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай

(2019-12-19, 22:02:09)luchko15 написа:  При мен още опции не е активно ... Идеи ???
Погледни видеото и постави всичко както е там.
Цитирай

И при мен дойде Андроид 10 но няма VoWiFi за Виваком.

Samsung Galaxy Note 10+
Цитирай

(2019-12-19, 22:32:31)cve_t написа:  И при мен дойде Андроид 10 но няма VoWiFi за Виваком.

Има настройките само услугата трябва да се активира на телефон от списъка. Все ще го активират някога. И P20/P20 pro получиха още миналия месец настройките за услугата и още не са активирани при оператора.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

В менюто няма настройки за VoWiFi!

Samsung Galaxy Note 10+
Цитирай

Друг бъг, който забелявах сега е, че добавеният конвертор на мерни единици в калкулатора не работи изобщо....

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S3 Neo
LG Optimus L7
ZTE Blade
Цитирай

luchko15 написа:А и още един въпрос надписа при зареждане вече може ли да се маха или няма тази възможност???
Може да се маха. Както и фингърпринт иконата при Always On.



Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk

(2019-12-19, 22:02:09)luchko15 написа:  При мен още опции не е активно ... Идеи ???
Всъщност мисля ,че проблема е в Microsoft launcher който ползвам. А и още един въпрос надписа при зареждане вече може ли да се маха или няма тази възможност???
Аз ползвам Нова ланчър. Пуснах стоковия, активирах опцията и пак върнах Нова. Сега разбрах какво имат предвид колегите.
Доста подобно на айфон, включително анимациите. Само тъпия асистент дразни с жеста от ъглите.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Цитирай

Как се маха надписа при зареждане?
Намерих го...

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Ей не става да ползвам друг ланчер с новите жестове. Тъпо.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Цитирай

(2019-12-19, 23:05:33)arrogant написа:  Може да се маха. Както и фингърпринт иконата при Always On.



Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk

Аз ползвам Нова ланчър. Пуснах стоковия, активирах опцията и пак върнах Нова. Сега разбрах какво имат предвид колегите.
Доста подобно на айфон, включително анимациите. Само тъпия асистент дразни с жеста от ъглите.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
 
Същата работа и с мен, не бачка на Нова лаунчър бутона с опциите и аз така направих.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай

Да ама греда. Като слайднеш нагоре и зарежда хоум скрийна на one ui. Ако направиш хоума на Новата дефолтен, автоматично включва бутоните.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Цитирай

Да, опитах с рестарт при стоковия като се надявах при зареждането автоматично да зареди Нова, но зареди кой от двата да избера. Щом зареди Нова същата работа, бутоните си стоят отдолу. Предполагам това ще се оправи с ъпдейт на лаунчъра, но кога и дали, ще остане да чакаме и надяваме. Избора е или лаунчър или жестова навигация. Бях свикнал с "новата" на Мейт 10 Про с който бях преди Ноута и най много за това чаках 10-та. Уви тук от разработчиците на лаунчера зависи дали ще го ползваме. То си излезе и съобщение, че не се поддържа.
Трябва да се пише до съпорта на Нова.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)