Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 8/Pro - слухове, спецификации, коментари

(2020-08-06, 07:53:07)cinzano написа:  https://www.citytel.bg/display-for-xiaom...note-8-pro
Е къде са 65 лв, срещу 149 лв. за един дисплей?

 
Цитирай
Аксесоари

Значи голямо чакане ще падне,щом до края на септември.
Цитирай

(2020-08-06, 10:18:07)vaskogrudov написа:  Значи голямо чакане ще падне,щом до края на септември.

Да се поправя - от написаното разбирам че за Китай ще бъде до края на септември, а другите региони - края на септември и началото на октомври.. Sad
Цитирай

(2020-08-06, 15:40:26)jorimafia написа:  Да се поправя - от написаното разбирам че за Китай ще бъде до края на септември, а другите региони - края на септември и началото на октомври.. SadИ 
И аз да се поправя-повече няма да препоръчвам на близки и приятели,камо ли на себе си!!!
Xiaomi ли-не благодаря.Поредните,които се усраха с подръжката си и цените.

GP8P
Цитирай

(2020-08-06, 16:33:05)tuutii13 написа:  Xiaomi ли-не благодаря

И да,и не...Mi серията си я поддържат доста адекватно,мисля две мнения няма,но Redmi си им е бюджетната такава и донякъде е нормално.А и 8Т Pro вече се явява като "стария" модел,и въпреки това за него вече има MIUI 12,какво да кажат тези с Redmi Note 9 Pro,където още няма и помен от 12...Ако търсите софтуерна поддръжка марките са само 3 - Apple,Google и Samsung,но там и цените са в пъти нагоре...Аз много мислих преди да скоча на Redmi Note 9 Pro и смятам,че направих перфектния избор в съотношение цена/качество,даже за тези 200 паунда мисля,че получих доста повече, отколкото заплатих.А и сега с Xiaomi.eu се надявам на доста по-добра и навременна поддръжка.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай

Всъщност Нокиа също се справят доста добре с ъпдейтите, 1+ също.
При нас обаче го има следното:
Хем искаме много ъпдейти, бързо и т.н
и после мрънкаме, че са бъгави.
А това е при всички марки, освен може би при Apple.

A Xiaomi са виновни за глобланите ъпдейти само с това, че са ги оставили да ги пишат индийците и дори да го пуснат навреме се връща щото е с бъгове. При китайските версии такива проблеми няма. Точно поради тази причина ползвам и аз Xiaomi.eu
Цитирай

Жена ми има Nokia 7.2,синът ми OnePlus 7T,а и самия аз до преди половин година бях с OnePlus 7T Pro,та не споделям напълно ентусиазма ти относно тези марки.
Ако трябва да сме напълно обективни последната 1 година дори Apple се дънят яко с ъпдейтите,да,навременни са и за всички модели,при това наведнъж,но и те пускат ъпдейт и още след някой ден идва следващ, защото е пълен с бъгове и така до безкрайност...откъде знам ли - преди 7T Pro бях с iPhone XS...та така,пълно щастие няма...макар,че като гледам как безпроблемно и мазно се движи Xiaomi.eu...не знам какво повече може да иска човек.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай

Поне за едно нещо сме съгласни Smile
Цитирай

suffer и при Apple има бъгове, но са доста по-малко от Android и ги оправят доста бързо. На скоро имаше проблем с viber, който се отваряше и затваряше на сутринта, вечерта нямаше проблеми.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Това си беше проблем на вайбър, който си спираха връзките към фейсбук.
Не съм казал, че епъл нямат бъгове, а че са най-добре спрямо останалите.
Абсолютно всички имат бъгове. Влезте във форум на която и да е марка, за да видите, че няма производител без проблеми и оплаквания. А също така всеки говори от личен опит. Няма как да имаме по 100-1000-10000 бройки от всеки телефон излезнал на планетата, за да си вадим лична представителна извадка с проценти бъгавост на марки и модели, също така много зависи и от начина на употреба.
Има много хора, които правят по 1-2 ъпгрейда на андроид-а и нямат никакви проблеми, а други от своя страна всеки ъпдейт им създава всякакви грижи.
НО не е тук мястото да се обсъжда това.
В последните няколко поста има само едно вярно нещо (Което обаче заради Медиатек чипсета и голямата бройка брикнати телефони не важи за Note 8 pro) и това нещо е, че който е сложил xiaomi.eu повече не се е оплаквал от върнати ъпдейти, бавене, проблеми и т.н
Явно написаното от китайците и пипането после от нашите славянски събратя (май чехи бяха) е по-добра комбинация от това, което се случва след пипане по рома от индийците Smile

Всеки да си вади изводите.
Аз марката не я сменям, защото обикновено от трън попадаш на глог.
И който иска повече софтуерно и хардуерно качество да развърже кесията и да вземе МИ Телефон, а не да даде 200-300лв за редми и да има изисквания. Все пак redmi note 8t е една от най-добрите оферти на бг пазара с цена от 309лв и съм сигурен, че има много закупили го, а с покупките се вдига и броя проблемни устройства (защото се вдига производството, вдига се процентът на грешките, повече хора забелязват, ако има проблем със софтуера, а недей си боже да им спрат 2-3-4 ъпдейта подред Big Grin )
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • HERUS
Цитирай

Привет... Вече доста пъти ми се губят данните от разхода на батерията. Някой срещал ли е подобен проблем?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

В последно време ми прави впечатление, че камерата нещо бави, трябва и повече време да фокусира, когато прехвърля от селфи на основна камера и обратно също и отнема повече време. Някой има ли подобен проблем

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

При мен няма за сега подобен проблем, секунда може би и трябва за да фокусира
Цитирай

Новото обновяване MIUI 12 води до непрекъснато рестартиране на Redmi Note 8 Pro.

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...52562.html

 
Цитирай

(2020-12-28, 16:45:23)NoMaD написа:  Новото обновяване MIUI 12 води до непрекъснато рестартиране на Redmi Note 8 Pro.

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...52562.html

Това се отнася до единични бройки - не е масово явление (че така написано заглавие води до първоначална паника  Big Grin)
И да, става въпрос за европейските модели с ром V12.0.3.0.QGGEUXM

Аз ъпдейтнах и нямам никакви проблеми. Smile Телефона работи отлично!
Цитирай

Така е, спокойно!

Android4e
Цитирай

(2020-12-28, 22:59:10)jorimafia написа:  Това се отнася до единични бройки - не е масово явление (че така написано заглавие води до първоначална паника  Big Grin)
От Xiaomi молят европейските потребители на Redmi Note 8 Pro да споделят системните си логове с проблемната актуализация. Значи има повод за притеснение.

https://piunikaweb.com/2020/12/29/redmi-...oked-into/

 
Цитирай

(2020-12-30, 10:13:28)NoMaD написа:  От Xiaomi молят европейските потребители на Redmi Note 8 Pro да споделят системните си логове с проблемната актуализация. Значи има повод за притеснение.

https://piunikaweb.com/2020/12/29/redmi-...oked-into/

От прочетеното да разбирам, че дори и устройства които успешно са ъпдейтнати (без първоначален проблем) са засегнати от bootloop?
Цитирай

Не, не е задължително, но засега просто бих изчакал к актуализацията известно време, явно случаят не е единичен.

 
Цитирай

Изглежда че ще имаме андроид 11
https://www.notebookcheck.net/Early-Andr...765.0.html

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Цитирай

Колеги трябва да купя тел.на жена ми,кой модел да предпочета Redmi Note 8pro 64/6 или Redmi Note 9 128/4.Ако имате предвид друга серия малко под 400лв.кажете.Предварително благодаря!
Цитирай

Зависи от къде ги купуваш - redmi note 9 pro 6/128 от али експрес и европейски склад е под 400, понякога и poco x3, Който е малко по-добър
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bobi700402
Цитирай

Благодаря за отговора.Ще го купувам от тук Технополис за това питам тъй директно за цената.Има юбилей другата седмица и нямам много време.
Цитирай

BGN 344.22 28%OFF | Global Version Xiaomi POCO X3 NFC 6GB 64GB Cellphone Snapdragon 732G 64MP Quad Camera 6.67" 120Hz DotDisplay 5160mAh 33W Charger
https://a.aliexpress.com/_mLZkHKZ

354лв, 7 дни доставка 6/64

BGN 350.09 | Global Version Xiaomi POCO X3 NFC 6GB 64GB/128GB ROM Smartphone Snapdragon 732G 64MP Quad Camera 6.67" 120Hz Display 5160mAh
https://a.aliexpress.com/_mqYe39r

401лв 6/128, 7 дни доставка
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bobi700402
Цитирай

Варианти-Redmi Note 9S-379 от Техмарт(4/64),Redmi Note 9pro от Емаг 395лв(6/64),с отстъпката 10процента в момента(от директния търговец Емаг,може да се види кога ще е доставката,но сигурно ще е скоро).Note 9 е по-зле от посочените модели(има теми във форума).Вижте и размера,защото посочените от мен два модела са по-големи от посочените от вас и може да са неудобни за жена
[-] 2 потребители изказват благодарност на osil за това мнение:
  • bobi700402, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)