Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 8/Pro - слухове, спецификации, коментари

Привет на всички! И аз отскоро съм с 8 Pro. Има ли настройка като плъзна известието на lock screen-а да се отваря приложението, да връщам обаждане или да отговоря на съобщение?

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128 GB
Цитирай
Аксесоари

Като цъкнеш 2 пъти върху известието не ти ли отваря съответното приложение?

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 2 потребители изказват благодарност на ss_23 за това мнение:
  • bigballer, milenvn
Цитирай

(2019-11-25, 12:38:00)ss_23 написа:  Като цъкнеш 2 пъти върху известието не ти ли отваря съответното приложение?

Дааа, става  Angel Big Grin Благодаря!

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128 GB
Цитирай

Открих и първия проблем на Про -то! При запис на видео, звук или няма или е ужасно слаб и с мноооого лошо качество! Някой ако знае как да го оправя ще съм благодарен!
[-] 1 потребител изказва благодарност на qvor_83 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай

Мисля че това си е проблем на xiaomi от много време. Репортни го като бъг
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • qvor_83
Цитирай

Аз нямам проблем със звука.Провах няколко клипа и се чува добре.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на ostava123 за това мнение:
  • milenvn, qvor_83
Цитирай

На Ноте 8Т също няма проблем със звука при записа на видеоклипове. Колегата да пробва различни неща, може да има хардуерен проблем с неговата бройка. Например да пусне рекордера и да запише само аудио.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • qvor_83, suffer
Цитирай

И при рекордера се чуваше слабо или прекъсваше! Оправи се след рестарт на телефона!
[-] 2 потребители изказват благодарност на qvor_83 за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай

(2019-11-25, 20:33:27)qvor_83 написа:  Оправи се след рестарт на телефона!

Явно е било някакъв бъг. Хубаво е, че вече всичко е наред   Storstark


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • qvor_83
Цитирай

Колеги имам питане,някой има ли идея защо на ноте 8 про липсва бързото набиране от екрана.Като отида на джаджи на първия ред,на бързи функции последния прозорец и на ноте5, и на ноте7 е за контакт директно на екрана и бързо набиране.При ноте 8 про последния прозорец на бързи функции е празен и като натисна отгоре ми изписва"приложението не е инсталирано на телефона ви".Някаква идея как мога да изкарам бързо набиране на дисплея на 8 про.
Цитирай

Преполагам си с европейски ром, в който си с гугълското приложение за контакти и набиране. Мисля, че от там е проблема.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай

Препоръчайте кейс и стъкло за дисплея за 8Т гледам има стъкла и за четворната камера какво ще правим? ?

,
Цитирай

Имам три телефона редми нот 5,7 и 8 про и трите са Глобална версия едва дали в това е проблема.Някой ако има инфо да пише
Цитирай

Има разлика м/у Глобален ром и Европейски. 5 и 7 са с глобален но за Ноут 8 про не знам. Ало ме си със стандартния MIUI указател и набиране а с гугълските значи аи с Европейски ром.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай

С приложението Phyre вече е изпробвано и безконтактно плащане - в няколко магазина без никакъв проблем. Синът ми е много доволен от телефончето и от възможността да се разплаща с Note 8 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на qvor_83 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-11-27, 19:14:45)qvor_83 написа:  С приложението Phyre вече е изпробвано и безконтактно плащане - в няколко магазина без никакъв проблем. Синът ми е много доволен от телефончето и от възможността да се разплаща с  Note 8 Pro

Страхотно! Все повече хора ще ползват тези съвременни удобства! Аз също чакам регистрацията ми в Curve, за да мога да плащам безконтактно с телефона без каквито и да е такси, но нещо заседна на смс-а за потвърждение... Така и не пристига след повече от 18 часа.


Цитирай

(2019-11-27, 19:27:58)milenvn написа:  Страхотно! Все повече хора ще ползват тези съвременни удобства! Аз също чакам регистрацията ми в Curve, за да мога да плащам безконтактно с телефона без каквито и да е такси, но нещо заседна на смс-а за потвърждение... Така и не пристига след повече от 18 часа.
Пренесен номер към Виваком (88,89)?

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-11-27, 20:08:19)Чо написа:  Пренесен номер към Виваком (88,89)?

Абсолютно правилно Smile   Има ли решение на проблема?


Цитирай

(2019-11-27, 20:13:41)milenvn написа:  Абсолютно правилно Smile   Има ли решение на проблема?
(преди малко го писнах в FB, копирам и тук)

Има проблем с някои sms-и от Интернет към пренесените номера към Вива.
За съжаление минават когато си искат (няколко човека познавам и на един от тях никога не успява от определени услуги). Другите оператори при входящ sms към пренесен номер трябва да върнат на sms провайдъра правилните MCC&NMC. Дали не им връщат или отсреща не ги получават/игнорират - сложна работа за разследване.

Едно време можеше да се види SMSC (sms провайдъра), но след Android 8 ограничиха достъпа.

Евентуално някой си открие Curve и да получи sms на стар телефон, от който SMSC да се предаде на Виваком, а те да разследват sms провайдъра със съдейсвитето на А1/Теленор, защо при теб не идва. Объркано нали... за това споменах "сложна работа за разследване".

По-бързо ще е да го регитрираш с непренесен. Общо взето ще ти трвбва код само като добавяш нова карта.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-11-27, 20:22:11)Чо написа:  По-бързо ще е да го регитрираш с непренесен. Общо взето ще ти трвбва код сано като добавяш нова карта.

Мерси много за подробният отговор. Отдавна не ползвам смс-и (от години) и тези неща не ги знаех. Но принципно от Curve би трябвало да осигурят алтернатива. Както при Вайбър, има опция да маркираш ако не получаваш смс при регистрацията- обадете се на този номер. Смс-ите са доста древна услуга вече.


Междувременно GSM Arena са пуснали ревюто на Redmi Note 8, много добри отзиви за модела:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_no...w-2040.php

Заключенията:

It is one very balanced mid-ranger that's priced as low as an entry-level smartphone and yet delivers outstanding quality across the board.
The Redmi Note 8 has an impressively bright and large screen, can handle demanding games well, and shoots good pictures day and night. Note 8 lasts very long on a single charge.

    Striking design, dual Gorilla Glass 5
    Large screen, bright and with excellent contrast
    Impressive battery life
    MIUI 11 comes in a matter of days
    Good all-round camera
    Standalone microSD, 3.5mm jack, FM radio, IR blaster


Цитирай

Как се държи системата с miui 11, има ли проблеми? Чудя се, дали да актуализирам.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

LG optimus - P880 4XHD ROM 4XHD V5.0.1_Cyodak v11 kernel , LG G Pad 8 - V490, 4.4.2 Kit-kat
Цитирай

и на мен ми дойде MIUI 11 но направо ме е страх да ъпдейтна.. имам много лош спомен с друг телефон който след ъпдейта беше мъка голяма...

Някой има ли идея как мога да премахна съобщението за ъпдейта на 11 ? като плъзна щората и винаги ми седи там и много ме изнервя....
Цитирай

С какъв протектор за екрана сте?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

LG optimus - P880 4XHD ROM 4XHD V5.0.1_Cyodak v11 kernel , LG G Pad 8 - V490, 4.4.2 Kit-kat
Цитирай

Моя като го взех веднага го ъпдейтнах на чисто с миуи11 засега се държи много добре.Стария ноте5 също го ъпдейтнах до 11ката малкия син казва,че е много добре.Задължително направих възстановяване до фабрични.
Цитирай

Батерията е уникална![Изображение: 0aefaf9725a464ceadd7aeee472bf7ba.jpg][Изображение: 18b5d224d0c73b11b62854ad31275f4d.jpg][Изображение: b55aa4511ac1b4ee133c785e5035a259.jpg][Изображение: 0e9ae8b255382a0433089724b5aa66f1.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

LG optimus - P880 4XHD ROM 4XHD V5.0.1_Cyodak v11 kernel , LG G Pad 8 - V490, 4.4.2 Kit-kat
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)