Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 8/Pro - слухове, спецификации, коментари

Бозата става все по - голяма. Хубаво... в раздела са събрани всички RN8 ,но нека поне темите да са по - адекватни. Не може в една тема да има 2 различни телефона и да се чудиш кой коментар за кой телефон е.
NoMaD моля, раздели 8 и 8Т от ПРО. Дори е хубаво да има тема за разликите м/у 8 и 8Т,но това е друг въпрос.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • martaka
Цитирай
Аксесоари

Колебая се между версиите между 6/64 и 6/128 на redmi note 8 pro. Въпроса ми е. Колко е размера на една снимка и тези 64гб достатъчни ли ще са. Така или иначе ще свалям снимки през периоди на външен диск. (Нещо извън темата. Кое ще е по добър вариант за архив на снимки на външен диск HDD или SSD)

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Google photos предлага НЕОГРАНИЧЕНО място за снимки, ако им позволиш да компресират снимките.
Аз лично разлика не виждам след компресията, че има - има, но аз не я виждам. Та в този ред на мисли снимките са в облака и според мен е по-сигурно и от външен диск.

Т.е. 64гъби са достатъчни, пак според мен (да си вържа гащите един вид Big Grin )
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • martaka
Цитирай

(2020-01-07, 20:35:59)redsys написа:  Бозата става все по - голяма. Хубаво... в раздела са събрани всички RN8 ,но нека поне темите да са по - адекватни. Не може в една тема да има 2 различни телефона и да се чудиш кой коментар за кой телефон е.
NoMaD моля, раздели 8 и 8Т от ПРО. Дори е хубаво да има тема за разликите м/у 8 и 8Т,но това е друг въпрос.

Две общи теми няма да оправят нещата.
Цитирай

(2020-01-08, 12:50:14)martaka написа:  Колебая се между версиите между 6/64 и  6/128 на redmi note 8 pro. Въпроса ми е. Колко е размера на една снимка и тези 64гб достатъчни ли ще са. Така или иначе ще свалям снимки през периоди на външен диск. (Нещо извън темата. Кое ще е по добър вариант за архив на снимки на външен диск HDD или SSD)

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
     Някой във форума беше писал , че имал възможност да си поиграе и със двете версии. Установил, че някои приложения които работят на 128 ,не могат да се инсталират на 64ГБ-та версия.
Цитирай

Намери линка, докато имам 8 про 64 да тествам, защото за мен това са ... айде да не се изказвам Smile
Цитирай

Здравейте, колеги, помогнете със съвет на кой от моделите да се спра Note 8 или Note 8T. Разликата която до момента разбрах е че 8Т има NFC. И двата модела ли имат бързо зареждане и какви са основните разлики? До вчера бях със P20 lite който изгубих.
Препоръчван магазин за покупка, както и каква версия да търся.

Edit:VoLTE функцията и от двата апарата ли се поддържа

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

(2020-01-11, 07:10:38)cinzano написа:  Здравейте, колеги, помогнете със съвет на кой от моделите да се спра Note 8 или Note 8T. Разликата която до момента разбрах е че 8Т има NFC. И двата модела ли имат бързо зареждане и какви са основните разлики? До вчера бях със P20 lite който изгубих.
Препоръчван магазин за покупка, както и каква версия да търся.

Разликата която виждам на пръв поглед е NFC, цвят и размер на телефона. Всичко друго е 1 към 1 но нека по запознатите да се включат.
И двата телефона поддържат бързо зареждане.
   
Линк към Gsm Arena
[-] 1 потребител изказва благодарност на jorimafia за това мнение:
  • cinzano
Цитирай

има разлика в някои честоти също

Note 8T:

Supports 2+1 card slot, nano-SIM + nano-SIM + microSD
4G / 3G / 2G
Supports dual SIM VoLTE HD calling

Note 1: The local operator's network determines whether 4G is supported
Network bands
4G: LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/20/28
LTE TDD: B38/40
3G: WCDMA: B1/2/4/5/8
2G: GSM: B2/3/5/8

Note 8:

Supports 2+1 card slot, nano-SIM + nano-SIM + microSD
4G / 3G / 2G
Supports dual SIM VoLTE HD calling

Note 1: The local operator's network determines whether 4G is supported
Network Band
4G:
LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/20
LTE TDD: B38/40

3G: WCDMA: B1/2/4/5/8

2G: GSM: B2/3/5/8

Oбобощено: Банд 28
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • cinzano
Цитирай

8t няма лед индикация, 8 има.
Ако можеш - вземи ноут 8про
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • cinzano
Цитирай

(2020-01-11, 14:45:55)emzo написа:  8t няма лед индикация, 8 има.
Ако можеш - вземи ноут 8про
 Мислех за 8 Про, но ми идва прекалено голям, от 20 lite към 6.6 размер ми идва твърде много

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
[-] 1 потребител изказва благодарност на cinzano за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай

Днес взех за бащата един 8T от Технополис,хареса ми телефончето за тези пари.
Цитирай

Свиква се с размера.
8 и 8т са с еммц, 8 про е с ufs
Разликата е голяма.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • cinzano
Цитирай

https://ofisitebg.com читав магазин ли е, към момента там виждам най-добрите цени

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

(2020-01-11, 21:56:24)cinzano написа:  https://ofisitebg.com читав магазин ли е, към момента там виждам най-добрите цени
Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и дискусии

 
Цитирай

(2020-01-11, 20:11:07)cinzano написа:   Мислех за 8 Про, но ми идва прекалено голям, от 20 lite към 6.6 размер ми идва твърде много
Разликата между 8 и 8 про във физическите размери е 3мм на височина и 1мм на ширина. Иначе казано, 0.23" в същото боди. Не мисля, че това е "deal breaker", дори напротив. Smile

iPhone 14 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на Константинов за това мнение:
  • cinzano, jorimafia
Цитирай

(2020-01-11, 20:11:07)cinzano написа:   Мислех за 8 Про, но ми идва прекалено голям, от 20 lite към 6.6 размер ми идва твърде много
Аз от Samsung J7 2017 (5'5) минах към Samsung S4 (от 2013 та) (5') и чак след като тотално се отказах от Samsung си отворих очите и взех 8 pro - разликата е несравнима.. Оглеждам се в Xiaomi от около година и нещо от както жена ми ползва телефон на марката. Не знам колко ще издържа без руут или къстъм ром но мога да кажа че Miui е много приятна и оптимизирана. За 4 дни ползване мога да кажа че съм доволен и че не ме е яд за парите които дадох за телефона.. Ще видим след година как ще е положението.
[-] 1 потребител изказва благодарност на jorimafia за това мнение:
  • cinzano
Цитирай

Здравейте, искам да попитам наистина надписа отзад какъв трябва да е хоризонтален или вертикален. Понеже искам да взема 8 про за подарък за мъжо ми и гледам го има примерно синия хоризонтална а зеления вертикален. Тук е тънката разлика явно но кой е оригиналния? Гледах в официалния сайт са хоризонтални всички..
Цитирай

Единия е европейски, другия е китайски.
Европейските са с бяла кутия.

Взимайте апарат от официален вносител/дистрибутор ако искате читав сервиз/гаранция.

Техно веригите, солитрон, озон, булграм и т.н.
Цитирай

Аз лично все големи скокове правя...
От Самсунг Галакси С2 плюс (4.3") минах на LG G3 (5.5")....от там скочих на LG G4...и сега на Redmi Note 8 Pro...
И всеки път разликите са огромни!
Но се свиква на хубавото. ?
Във всяко отношение ноута изкъртва бившето ми елджи джи 4 - бързина, екран, батерия, камера...
Няма такава батерия...9.5-10.5 часа SОТ... И камерата - ааах камерата...
От седмица го ползвам - въобще не съжалявам за 470-те кинта които платих!

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

Аз съм с Note 8 Pro от месец и половина. Супер телефонче, с много добра батерия. С моето ползване ме кара 4-5 денонощия.
Цитирай

долетя нов ъпдейт[Изображение: e88abf809a0764da98a8c0203ed6aa5d.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

.jpg kara.jpg Размер: 29.14 KB  Сваляния: 206

Колеги.. имам едно запитване... понеже гледам е дошла нова версия.... някой ползва ли я вече и има ли някакви забележки ? След като ъпдейтна прави ли се нещо специфично с телефона и губя ли информацията си на него?
Цитирай

Здравейте отново,
имам едно питане относно Mi Note 8 Pro и приложението Mi Fit...GPS не работи коректно,постоянно дава че не може да приеме сигнал,а когато използвам друго приложение за бягане (например Adidas running) всичко е ОК,в смисъл не е проблема в телефона,а в самото приложение.Имам гривна Amazefit Bip вързана към приложението.
Преди това бях с Xiaomi Mi5  и нямах никакви грижи,не съм сигурен от къде идва проблема,затова питам ако има колеги които ползват същото приложение ще съм благодарен да споделят.
Вижте как дава бягане на стадиона след 20 обиколки и километрите трябва да са около 8 км а ги дава под 2 км.
Вторият скрийншот е от другата програма,на която работи коректно GPS.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Колеги, не знам за тук ли е въпросът ми, но имам затруднение с приложението My VIVACOM. Телефонът е Xiaomi Redmi Note 8 Pro. В началото като инсталирахме приложението на телефона (на приятел е), то работеше. Два дни след това, той установи, че не се отваря. Деинсталирахме, инсталирахме наново и от тогава не работи. Върти се едно оранжево кръгче, все едно зарежда и до там. От call центъра казаха "проблемът е в телефона". Аз обаче, не се сещам къде може да е проблемът. Помогнете, ако знаете как.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)