Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 8/ Redmi Note 8 Pro- покупка, магазини и цени

Предвид 4те основни предимства спрямо 8T
- процесор
- UFS
- 2gb повече рам
- 500мАч по-голяма батерия

мисля, че избора е повече от ясен.
Скоро е обещана работеща 7.2 гкам, но и стоковата се справя много добре.
Цитирай
Аксесоари

Само заради NFC везните се накланят в полза на 8т. Също имаше някаква разлика в честотите в полза на 8Т за ползващите Band 20
Цитирай

(2019-12-18, 10:23:08)suffer написа:  Само заради NFC везните се накланят в полза на 8т. Също имаше някаква разлика в честотите в полза на 8Т за ползващите Band 20

NFC?

iPhone 14 Pro
Цитирай

NFC (Near Field Communication) е технология, която осигурява улеснено безконтактно споделяне на информация между различни устройства, поддържащи тази технология. Обикновено NFC се използва за извършване на разплащания, идентификация или обмен на данни.
NFC е особено разпространена, когато става дума за извършване на безконтактни плащания.
Цитирай

Изчерпателен, но безполезен отговор. Smile Исках да разбера каква е идеята на колегата, тъй като, поне за мен, не става ясно 8T с какво го сравнява.

iPhone 14 Pro
Цитирай

8T с чистата Осмица го сравнявам.
Цитирай

Идваше реч за избор м/у Р.Ноте 8 ПРО и Р.Ноте 8Т
Цитирай

Redmi note 8 има светлинна индикация (диод), а Redmi note 8t няма, така ли е?
Цитирай

Tочно така.
Цитирай

Аз лично индикатора ми допада изключително много и не бих си взел Т... просто си е удобно да видиш кога имаш нещо пропуснато и да видиш а не да чукаш по екрана през 10 15 мин.. но всеки си решава сам Smile
Цитирай

И аз така мислех като взимах ми 9т, тъй като реално диода е на мега малоумно място. Оказа се, че нямам никакъв проблем с това, тъй като телефона ми седи пред мен и като има известие светва и ми е достатъчно като известяване. Притеснявах се, че съм свикнал с диода и ала-бала, но сега не ми прави никакво впечатление. С тея ambient опции (не ползвам) става още по-лесно.


[-] 1 потребител изказва благодарност на tivanov96 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Здравейте. От къде е най изгодно да се закупи redmi note 8 pro в момента? Разгледах в алиекспрес офертите. Глобалната версия при този търговец има най много поръчки от България, но няма опция DHL без митница. При Goldway глобалната версия е на същата цена горе долу има опция с DHL. 420 лв с DHL заслужава ли си?

BGN 372.99 39%OFF | Global Version Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB 64GB Mobile Phone 64MP Quad Camera MTK Helio G90T Octa Core Smartphone 4500mAh NFC
https://a.aliexpress.com/_coy8Nb

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Global Store Погледни този търговец.
Цитирай

(2020-01-16, 09:23:50)redsys написа:  Global Store Погледни този търговец.
Така и не разбрах каква е разликата между глобален ром и глобална версия. Четох, че на глобалната версия кутията е бяла, но като гледам и на глобалния ром е бяла. Пише ли на самата кутия глобална версия както на pocofone f1 ? Разгледах също така в алиекспрес телефоните с глобални римове. Техните кутии както казах също са беши и зарядните им са европейски. Глобалния ром е флашнат на китайска версия или поне така беше преди.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Глобален РОМ е китайска версия с префлашнат от търговеца по незнаен начин Глобален РОМ. Не препоръчвам.
Цитирай

Все тая, кво ще вземеш, само на китайчето при никакви условия не трябва да заключваш лаодъра,
Даже китайчето има предимство, че ще е с отключен лоадър и направо му шляпаш индонезийски ром или xiaomi.eu
Цитирай

На 25ти януари започва китайската нова година и някои магазини са преустановили поръчките от по-рано, а до 8ми по-добре нищо не купувайте от Китай
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай

(2020-01-16, 09:45:21)redsys написа:  Глобален РОМ е китайска версия с префлашнат от търговеца по незнаен начин Глобален РОМ. Не препоръчвам.
Това ми е ясно, че китайците флашват ром на китайска версия. Само неразбрах защо и при глобален ром и глобална версия кутиите са бели? Отбелязано ли е на кутията, че версията в глобална?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Моя го взех от Технополис с бяла кутия е но никъде на нея не пише че е Глобал или нещо такова.. чак като го проверя по номера ми излиза че е Глобал с eu ром версията им
Цитирай

Най-лесно различимо е по бялата кутия.
Цитирай

(2020-01-16, 09:06:12)rosenirs написа:  Здравейте. От къде е най изгодно да се закупи redmi note 8 pro в момента? Разгледах в алиекспрес офертите. Глобалната версия при този търговец има най много поръчки от България, но няма опция DHL без митница. При Goldway глобалната версия е на същата цена горе долу има опция с DHL. 420 лв с DHL заслужава ли си?

BGN 372.99  39%OFF | Global Version Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB 64GB Mobile Phone 64MP Quad Camera MTK Helio G90T Octa Core Smartphone 4500mAh NFC
https://a.aliexpress.com/_coy8Nb

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
409 лв 64гб версията в офиситебг

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

(2020-01-16, 11:17:10)rosenirs написа:  Това ми е ясно, че китайците флашват ром на китайска версия. Само неразбрах защо и при глобален ром и глобална версия кутиите са бели? Отбелязано ли е на кутията, че версията в глобална?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
  Кутията? Там наистина не можеш да разбереш, каква е версията. Глобалната обаче  е с ЕУ зарядно .

Ако някой има интерес МЕТРО пуснаха Redmi Note 8T 4/64 za 320 лв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • iwan33
Цитирай

(2020-01-16, 14:59:27)redsys написа:    Кутията? Там наистина не можеш да разбереш, каква е версията. Глобалната обаче  е с ЕУ зарядно .

Ето един линк към търговец който е написал global rom. Разгледайте снимките на купувачите. Виждам бяла кутия с ЕУ зарядно.

https://a.aliexpress.com/_c3u9w9

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Явно има вече и такива . Вадят ги да сложат нов софтуер, не ги е домързяло да сменят и зарядното. Дори може и така да ги поръчват от Шаоми. Там всичко е възможно.
Изненадан съм . Това със зарядното е ОК, Въпреки всичко препоръчвам за стандартния потребител Глобална Версия.
Някой ако иска да експериментира с телефона, тогава да вземе по-евтиния.
Цитирай

Някой може ли да ми каже дали може да се закупи оригиналния силиконов кейс за redmi note 8 който си идва в кутията с телефона ? Пробвах в алито ама нещо не ми се получи.. а не ми се вярва да не го предлагат като артикул
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)