Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Най-продаваните смартфони за първата половина на 2019 г.
#1

Изследователска фирма IHS Markit публикува списък на най-популярните смартфони за първата половина на 2019 г. В първата десетка се класираха основно бюджетни модели и...Iphone. Интересното е, че най-продаваните се оказаха устройствата на Apple. Според предоставената информация за първата половина на 2019 г. най-популярното устройство се оказа моделът им от миналата година - iPhone XR. През отчетния период бяха експедирани 26 900 000 устройства (13 600 000 - през първото тримесечие и 13 300 000 - през второто тримесечие).

[Изображение: ac98bf59d8390cf6abb69aa0203f992f-full.jpg] 

Със значително изоставане от лидера на второ място се класира Galaxy A10, чиито доставки за половин година са възлезли на 13 400 000 бройки. Първата топ-тройка затваря Galaxy A50 с 12 000 000 бройки. Най-продавания смартфон на Xiaomi се оказа Redmi 6A, който съответно зае пето място, като следващата позиция бе заета от Redmi Note 7, като и двете устройства на китайския бранд се продадоха в размер на 10 000 000 устройства.

Източник: >>>>>>

 
Аксесоари
#2

Какъв човек трябва да си 2019 г. да си купиш телефон с дизайн на iPhone 8?
Най-голямата пръчка ама да е айфон...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
#3

А защо изобщо трябва да се вярва на това?!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


#4

(2019-09-08, 18:27:38)arrogant написа:  Какъв човек трябва да си 2019 г. да си купиш телефон с дизайн на iPhone 8?
Най-голямата пръчка ама да е айфон...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Фен на Епъл.
Пълно е с тях.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#5

То щомто е iPhone 8 е добре, а те хората купуват още iPhone 6 и 7 и си мислят, че са модерни.
А това, че iPhone е най-продаван, не ме учудва, ако са още по-евтини ще са най-продаваните телефони и компанията ще се издигне. Хората не купуват или поне част от тях iPhone, защото са скъпи, затова купуват старите им модели.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#6

Айфон е име.
Затова се купува, и аз бях техен роб 12-13 години.
Пазарът втора ръка там си е огън.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#7

(2019-09-08, 20:53:54)hazART написа:  То щомто е iPhone 8 е добре, а те хората купуват още iPhone 6 и 7 и си мислят, че са модерни.
А това, че iPhone е най-продаван, не ме учудва, ако са още по-евтини ще са най-продаваните телефони и компанията ще се издигне. Хората не купуват или поне част от тях iPhone, защото са скъпи, затова купуват старите им модели.
Напротив. Ако айфон струва 500 лева никой няма да го купува.
Това е луксозна стока и намаляването на цената ще доведе до спад на продажбите. Масата хора го купуват, защото е скъп. Това е част от условията една стока да е силно желана. Ако всеки може да си я позволи интересът рязко би спаднал.
И Епъл знаят това. Хората разбират и от бизнес и маркетинг определено.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
#8

Аз не съм съгласен с теб! Ако е 500 лв ще се купува много повече. И не се купува защото е скъп, а защото е качествен и върши работа, като 20 годишните стари мерцедеси например - стари, стари, но не се чупят като гаранционните нови коли. А винаги има по-голяма печалба при по-голям оборот - евреите са го измислили, не аз!

времето е като парите - никога не стига
#9

@arrogant съгласен съм, но на определената цена от теб, не съм казвал цена, но например както сега един iPhone XS Max е 2000лв. в някой магазин да речем, го пуснат за 1400-1500лв., ще се купува много, нали не говорим вече за безсмисленото падане на цената, а просто намаляване на част от нея.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#10

(2019-09-09, 06:52:08)pepy1 написа:  Аз не съм съгласен с теб! Ако е 500 лв ще се купува много повече. И не се купува защото е скъп, а защото е качествен и върши работа, като 20 годишните стари мерцедеси например - стари, стари, но не се чупят като гаранционните нови коли. А винаги има по-голяма печалба при по-голям оборот - евреите са го измислили, не аз!
Никой човек с пари не си купува стар Мерцедес. Освен ако не е много стар, много скъп и с колекционерска стойност. Качествен и върши работа може да се каже за доста телефони за 2 пъти по-малко пари. И не си мислете, че говоря празни приказки. Имам iPhone XS. Софтуера за камерата и face ID са наистина прекрасни. От там нататък нищо не оправдава текущата цена от 2200 лв.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
#11

Това какви средства има даден човек, не значи, че ще си купи най-скъпото.
Това само в България се мисли така.
Познавам много хора които има по 20 апартамента и карат стара кола (не Мерцедес) и има Xiaomi 4x.
Хората навън си ценят парите и знаят, че повечето играчки не струват цената на която се продават.
По темата:
Айфон е опросена машинка, бърза и стабилна, далеч е от думата "смартфон", но хората го предпочитат за снимките, социалните мрежи и защитата (не, че Андроид го прави по-зле), но както казах Айфон си е статус.
В никакъв случай лош телефон, но има много недостатъци, като се почне от бавно зареждане, цена, Айтунс и стигнем до една проста мелодия за телефон.
Както казаха по-горе, всеки си решава къде да си троши парите.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#12

За някой недостатък, за други предимство! Всеки гледа от своята си камбанария.

времето е като парите - никога не стига
#13

Какъв статус пък е iPhone? iPhone беше нещо иновативно и рядко до 4-ката. От там насетне всеки втори е с iPhone. iPhone 3G/3GS се продаваха само от Globul, със планове за тях, бяха скъпи и още по-скъпи за т.нар. "ФО", бяха някакъв статут и определено изглеждаха иновативно със целия си интерфейс и единия бутон отпред. Това никога не бих го отрекъл - iOS даде основата на днешните Touch интерфейси и за времето си беше повече от иновация. Retina екрана (произвеждан от LG) при 4-ката беше невероятно отчетлив със своите 326 ppi.
Когато си купих 3GS 32GB (доста по-скъп от 8/16) имах чувството, че държа нещо от бъдещето, просто разликата със всичко друго беше невероятно голяма. Цялото усещане беше коренно различно, сякаш телефона беше преоткрит (като с топлата вода Big Grin). Няма да лъжа и да го отричам това.

Към днешна дата обаче в САЩ и метачките имат iPhone (без да искам да обидя хората, работещи в чистотата - напротив, силно ценя работата им, всеки иска да му е чисто, дори са силно подценени в доходен план), ябълката е навсякъде. Хора със заплати по 600-700 лв. изплащат най-скъпи модели X-ове, XS-и и не знам си какво. Просто отдавна не е статут и иновация, не е нещо различно.

На Samsung също им мина "hype-а", не, че не се продават, но го няма това вълнение, както при S2/S3, първите Note-ове, там имаше големи иновации, в момента го няма това вълнение по техните модели. Вече ги няма опашките и палатките пред магазините на Apple и Samsung.

В момента Huawei са марката, която вълнува и за която се пише всяка втора статия, особено покрай разправиите със САЩ, "hype" е техен и за кратко време станаха лидери. Не ме разбирайте погрешно, след 6-7 години може това да не е така и някоя друга марка да е във светлината на прожекторите - хората търсят новото. Няма да се учудя, ако 2025-та Xiaomi не станат лидер или поне в лидерските позиции - то и преди 3-4 години никой не вярваше в марка като Huawei, която беше по-известна с телекомуникационната си инфраструктура и евтини брандирани апарати за оператори, но в момента са "топа на топа".

При музиката е същото - Gagnam Style беше топ хит, голям "hype", в момента кой я слуша? Ми "Despacito"?
Имаше си период на Madonna, на Lady Gaga, на еди-кой си. Идва някой, царува няколко години, става банален и идва новия. Хората търсят разнообразието и иновацията, едно и също лице става банално.

При Apple го има и другото - с един дизайн го карат доста време (особено покрай 6-7-8) и това допълнително отблъскват - като е статут, нали трябва да си личи, че е "новия", а не питаш "ма това 7 или 8 е?". Аз не ги различавам. 6 от 6S също, ама айде там е upragde.

Всяко нещо си има времето, то минава и идва времето на новото.
#14

Колкото и да не ви се иска iPhone е статус и то защото през 2011г. всеки разбира за него, тогава се появява телефон, който досега не е бил на толкова високо ниво, вищо, че и тогава е имало телефони с touch screen, те са били нищо иновативно. Реално с този телефон Apple се променя.
Както и с iPod, iPhone, iPad, това са трите неща, които са дали крачка на Apple освен компютрите преди това и след това, и които е направил Стив Джобс, с неговия екип. Реално и преди е имало Walkman на SONY, но той не е бил на такова ниво, трябвало е да носиш с него касети и не е бил удобен, а iPod е стигнал такова ниво, че Стив Джобс казва, че като е пътувал е виждал всеки втори с бели слушалки и iPod в ръка, толкова е било известно това устройство, че даже е станало хит. Реално с него се е променило слушането на музика, създали са просто устройство, което като сложиш в джоба няма проблеми да го слушаш. По-късно са го направили да се плаща за музиката като са видели, че има голям интерес. Нали подбраните песни. След това Стив Джобс, е решил, че като има вече телефони, и на хората им трябва устройство не просто за слушане на музика е започнал да разработва устройство с неговия екип, а за iPhone тогава са знаели малцина, защото всичко е било секретно. След като го изкарват на пазара, тогава дисплея е бил стъклен, по решение на Стив Джобс, който решава, че пластмасовото се драска като е в джоб с ключове и монети, и тогава за пръв път се обръща към Corning, който тогава са спрели производството на дисплеи, но той ги кара и им обещава, че ще инвестира в много дисплей и те започват производство. След хита iPhone, вие го знаете, да не обяснявам защо е хит, той решава, че трябва нещо с голям дисплей, защото решава, че на хората им трябва нещо с голям дисплей, но бърза, защото дотогава може дисплейте на телефоните на станат като на таблет. И така изкарва на пазара iPad, който също е хит, все неща, който досега или не ги е имало, или не са били на такова ниво. Досега Тим Кук не е правил нещо, което до няма на пазара, но пък слушалките и часовника също са на ниво.
Реално Apple не крият, че са имитатори, но на високо ниво. Още когато правят компютри, хора от Apple, отиват в компанията Xerox и тогава за пръв път виждат мишка и клавиатура и решават, че това ще донесе много приходи на Apple и казват на Стив Джобс, а след като идва, той вижда в тази идея, която още е нещо като прототип при Xerox, че това е бъдещето и казва на хората в Apple, че това трябва да правят и те го правят, но на по-високо ниво. След няколко години и Бил Гейтс вижда от Xerox тази идея и той започва да я прави, и тогава Стив Джобс започва да му се сърди, че и той прави същото като тях, защото го е видял оттях. Но тогава Бил Гейтс му казва, че няма право да се сърди, защото крадат от един и същ двор. Те са работели заедно, но в повечето време са били все в препекания, а се сдобравят когато Бил Гейтс отива да види Стив Джобс, когато му остават малко дни.
Реално това можеше и да не ви го пиша, но това доказва, има и още неща, но да не ги пиша, защото ще стане много дълго, че Apple пишат история. 
А другото, което го написах, го направих, защото много хора казват, че Apple копират, да така правят и те не го крият, защото сами признават, че са имитатори на високо ниво, и че създават само неща, които са важни и ще вършат работа. Но това как да го кажеш на някой, който е имал iPhone 5S, а сега има друг телефон и казва, как Apple ще изкопират пръстовия отпечатък. Да така ще направят.
Тези неща ги знам от автобиографията на Стив Джобс, знам и още много, но не е по темата.
А това, че се говори за Huawei не ги прави телефони със статус, защото са създали неща, които досега ги е имало на пазара и работят почти като другите. Нали едно е статус, друго е големи продажби.
За мен мина времето когато телефоните бяха статус на нещо, сега са просто нещо, което всеки може да има, макар и да гладува.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#15

То телефон "статус" вече няма - всеки втори, без значение дали мие тоалетни или е бизнесмен с 10 хотела има iPhone в джоба, няма как това да е статус. Но ако бизнесмена с 10-те хотела може да си позволи Bentley, то миячката на тоалетни надали...това не са 2 бона да ги плащаш по 40-50 лв. на месец. Кола-статус може, ама телефон-статус...свърши тоя филм.

Едно време Vertu бяха някакъв статус, iPhone до преди 4-ката също. След 2010-та буквално попадна във ръцете на всеки втори и няма подобно у-во да се нарече "статус". Щото и метачката има XS, и Роналдо има XS. Но Роналдо има и Bugatti Veryron и Chiron, а метачката надали има и Golf 3-ка...

Huawei никъде не съм казал, че някакъв "статус". Просто прожекторите светят най-силно към тях така, както светеха към Apple/Samsung, както се правиха километрични опашки пред магазините им и както всяка втора статия беше за тях. Вчера Samsung, днес Huawei, след 7 години може да е Xiaomi, па може и ZTE да е. Или Alcatel. Абсурдно? То и Huawei преди 5 години бяха абсурд, ама...
#16

Хазард, прав си, но в минало време.
Епъл БЯХА невероятни, БЯХА wow, днес айфона е просто един "тъп смартфон", даже думата смартфон е преувеличена.
6 години- НИКАКВО развитие, никаква гъвкавост.
Затова и продажбите им падат, тук не става въпрос кой какво може да си позволи или да си купи и каква кола кара, говорим за самата фирма.
На айфона му отмина времето, Андроид победи, Андроида се разви, iOS- а остана да тъпче на едно място.
Това е.
Че XR бил най-продаван, еми да, уж продават, ама в Сащ и то от хора които само чатят и сърфират, някоя друго селфи с устни на патка и това е.
Те и за друго не стават.
Утре е премиерата на "новият" Айфон е и??? къде е WOW-то, къде са палатките, къде е еуфорията, няма я... защото пак ще е същият, още една камерка, малко по-бърз процесор, същият дизаин, същият екран, махаме 3d touch и вдигаме цената със 100$- Айди "нов" айфон.
Това днес е Епъл, скъпа фирма без никакви иновации.
И изобщо който дава 3500лв за телефон си е престъпник, без значение от дохода, така мисля аз.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#17

(2019-09-09, 21:34:25)alisali1234 написа:  Едно време Vertu бяха някакъв статус

От целия ти пост само с това не съм съгласен!
Новият Vertu P например от злато струва към 30 бона, а специална версия на телефона стига...400 000 лв-чистачките не да го имат на изплащане, ами даже не са и сънували този телефон. Да не говорим за Vertu Кобра , стигащ 620 000 лв, доставящ се със специален хеликоптер на собственика.
Това ако не е статус, не знам...
#18

Верту не е телефон, а скъпоценност.
Хардуер на mi8 (даже много по-малко) за 200 долара, изработка за хиляди долари.
Това няма нищо общо със смартфоните.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#19

@alisali1234 няма как когато човек притежава даден телефон, да има престиж, защото както ти каза, че всеки може да го има, няма как да има престиж. Престижа е за марката, защото е произвела качествен продукт. Ето например новите безжични слушалки на Huawei копират AirPods, това означава, че са си свършили добре работата от Apple. Няма как да има престиж Huawei в случая като копира от други. Да, има много продажби, но няма този престиж.
@Victormihov да, така е, но защото вече всеки може да има телефон, а и като цяло хората вече не се вълнуват толкова. Например ако Apple пуснат сгъваем телефон, който няма никакви проблеми, ще има кой  да чака отпред.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#20

Няма кой да чака вече.
Иновации 0.
Хората искат промени.
Както ти каза- мина им времето.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#21

(2019-09-10, 07:48:55)Victormihov написа:  Няма кой да чака вече.
Иновации 0.
Хората искат промени.
Както ти каза- мина им времето.

Аз затова ще се спра поне за 5 години да купувам нов телефон.
Нищо иновативно, едно и също.
Дано поне сгъваемите/тия с двоен екран след някоя година изместят днешните напълно изчерпани телефони.
#22

(2019-09-10, 09:43:45)greensНищо иновативно, едно и също.moke7777 написа:  Нищо иновативно, едно и също.

Като всяко нещо - телевизори, компютри, лаптопи, печки, перални, хладилници и тн.
Пренаситени сме, вещи бол, приятели, социалност, здрави семейства все по-малко (но това е друга тема).

Казвал съм го 1000пъти, няма нищо лошо да си купуваш телефончета на всеки 3 месеца, затова и сме тука събрани 200-300 човека, фенове сме, маняци, ненормално луди по тия машинки, наречени телефони.
Няма лошо по това си трошим парите.
Лошото е когато идва за сметка на друго по-важно в живота.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#23

Много ми е интерсно, как така Huawei тотално отсъства от топ 10? Тая статистика нещо не е наред повече на стъкмистика прилича. Big Grin

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

#24

И аз това се загледах в началото.

За Vertu не знаех, че още правят телефони, знам ги последно като бяха собственост на Nokia, която вече я няма и е само марка на HMD. Мислих, че отдавна го няма това Vertu - не съм го срещал по новините с години, а то имало нов модел..иначе евентуално те са статут, да. Но не и iPhone.

А марката да е статут...силно преувеличено. Новатор в много посоки - да, ама чак статут... статут е нещо, което е в limited бройки, когато говорим за Bugatti, за Lamborghini и Ferrari с по 10 бройки примерно, не компания, произвеждаща у-ва, които са в ръцете на всеки втори. Нито марката е статут, нито това, което произвежда. Новатор и статут са отделни неща.
#25

Няма значение, че всеки ги има, все пак пазарната капитализация беше прехвърлила 1 трилион. Ти говориш за телефоните, че всеки може да ги има, аз говоря за марката, отделни неща са. Не намесвай колите като пример, защото те са много по-скъпи, намесвай Samsung, Huawei, Xiaomi и др.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)