Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Pay / Google Pay + Revolut

(2020-11-19, 22:04:15)Sam.Sung написа:  Реално ако последната версия е последната е 
2.119.340301324
точно това е версията която тегля. И като цяло не виждам как версията в google play може да е стара. 
Аз му писах на Сергей, да видим какво ще каже
Досегашното "Google Pay" приложение, чийто текуща версия е 2.119.340301324 вече е "Google Pay (old app)".
В Google Play Store се е тук:
https://play.google.com/store/apps/detai...lletnfcrel

Тя не достъпна за България и автоматично става disabled през извено време, колкото и оъти да се инсталира и даде enable.

Новата версия "Google Pay" (обявена на 18.11) също към момента е само за САЩ, Индия и Singapore и в е в Early Access.

Тези две 'Google Pay" версии са само за конфигуране, не са необходими за плащане.

Плащанията с GPay се извършват чрез "Google Play Services" (не е нуждп да се отварвя нещо), чийто конфигуриране става с през настроките на Телефона (описвани няколко пъти).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 4 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • losh1, NaniG, seemore, tsvetan24
Цитирай
Аксесоари

(2020-11-19, 20:14:09)Sam.Sung написа:  Google Pay определено е разрешен в България според Google.

https://support.google.com/pay/answer/7454247

https://support.google.com/pay/answer/10173489
Явно не правиш разлика между услугата Google Pay и приложението Google Pay.
Цитирай

(2020-11-20, 13:24:38)m.martinov написа:  Явно не правиш разлика между услугата Google Pay и приложението Google Pay.

Това май го изговорихме, иначе услугата без приложението е безмислена. Също така приложението е налично и може да се изтегли. Проблемът е че изчезва. Иначе благодаря за безмисленото включване.
Цитирай

(2020-11-20, 14:06:37)Sam.Sung написа:  Това май го изговорихме, иначе услугата без приложението е безмислена. Също така приложението е налично и може да се изтегли. Проблемът е че изчезва. Иначе благодаря за безмисленото включване.


Услугата работи и без приложението. Могат да се добавят карти и без инсталирано приложение. Settings > Google > Account services > Google Pay
Може да се плаща на ПОС терминал - без приложението.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай

(2020-11-20, 15:18:49)seemore написа:  Услугата работи и без приложението. Могат да се добавят карти и без инсталирано приложение. Settings > Google > Account services > Google Pay
Може да се плаща на ПОС терминал - без приложението.
Това е ясно, но крайно неудобно. Някой има ли идея как да се байндне тоя сървиз на биксби бутона
Цитирай

Нова версия на GPay launcher v1.1
с иконка на GPay и оправено [назад]
(деинсталирайте първо старата, ако имате)


@Sam.Sung
Това е ясно, но крайно неудобно. Някой има ли идея как да се байндне тоя сървиз на биксби бутона

GPay launcher може да се сложи на Bixby да го отваря като приложение.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 5 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • bobo1973g, m.martinov, NaniG, plevel12, tsvetan24
Цитирай

Привет, колеги
Инсталирах Samsung Pay на Samsung Galaxy Watch след като смених региона на часовника на BTU. Имам Curve карта, тръгнах да я връзвам към Samsung Pay, вкарах валиден английски адрес и накрая за потвърждение избрах чрез SMS. То и не ми предложи друга опция. Да, но СМС така и не дойде. Опитах 3 пъти, но безуспешно. Сега стои неактивна. Някакви предложения?

EDIT
Изтрих кеша и настройките на Samsung Pay на телефона, въведох данните отново, кодът дойде моменталически и картата се върза към SPay


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mondiso за това мнение:
  • tsvetan24
Цитирай

(2020-11-20, 17:00:52)Чо :) написа:  Нова версия на GPay launcher v1.1
с иконка на GPay и оправено [назад]
(деинсталирайте първо старата, ако имате)

Линка не работи.
Цитирай

(2020-12-05, 10:47:55)martin.georgiev89 написа:  Линка не работи.


Мдам, извинявам се.

По-компакна версия GPayCARDs_1.5

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • tsvetan24
Цитирай

Здравейте, току-що получих мейл от Curve за смяна на адреса, ако не живея в UK. Моят адрес е зададен в UK, за да мога да използвам Samsung Pay. В мейла се казва, че ако съм жител на UK няма проблем и акаунта ми ще остане същият. Ако не си променям адреса смятате ли ще вече ще ни начисляват такси от българските банки?

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Watch 46mm
Цитирай

И аз получих имеил, моят също е Английски адрес, заради Samsung pay. В момента не живея в Англия, но ако сменим адресите дали няма да има проблем със самсунг пей.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай

(2020-12-15, 14:47:02)sasho997 написа:  Ако не си променям адреса смятате ли ще вече ще ни начисляват такси от българските банки?
 За какво да начисляват такси? Ти не зареждаш пари.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай

Google Pay не ми излиза в Account services. Какво мога да направя?
Цитирай

Инсталирай някой GPay Launcher, предоставени от @"Чо Smile" малко по-нагоре в темата или приложение Google Pay.
Цитирай

Здравейте, инсталирах Gpay Launcher от @"Чо Smile"  ,но при опит за добавяне на карта ми дава грешка (транзакцията ви не може да бъде осъществена ) пробвах с карта на Revolut ,Curve ,DSK . Някой имал ли е подобен проблем ?
Цитирай

(2021-02-17, 22:33:41)lz2mx написа:  Здравейте, инсталирах Gpay Launcher от @"Чо Smile"  ,но при опит за добавяне на карта ми дава грешка (транзакцията ви не може да бъде осъществена ) пробвах с карта на Revolut ,Curve ,DSK . Някой имал ли е подобен проблем ?


Какъв е телефона?
Android версия?
Услуги за Google Play (Google Play Services) версия? (от Насройки > Приложения > )
При отваряне на https://play.google.com/store/apps/detai...ndroid.gms от телефона има ли Актуализация? или само Деактивиране?
Ако има root и не е скрит подходящо сущо няма да работи.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

@"Чо Smile" Благодаря предварително Smile , телефона е Samsung S10 plus, версия на андроид 11,няма root, при отваряне на линка иама само деактивиране, версия на Google Play service's 21.02.14
Цитирай

И при мен са така.

Карта на никоя бъкгарска банка не може да добавите в Google Pay (вкл. ДСК).
Revolut и Curve трябва да са разрешени за ползване (да не са замразени/disabled), в Revolut и безконтактното и online трябва да е разрешено.
Адрес и телефон при добавянто в Google Pay на трябва да са като тези от приложенията Revolut и Curve (поне на мен за Curve ми е отказвало преди).

Може да се опиташ да добавиш картите в Google Pay от браузъра (със същия google акаунт).
http://pay.google.com
Ако е от телефон: Трите вертикални (горния ляв ъгъл) > Начини на плащане
Ако е от компютър:  Начини на плащане
+ Добавяне на начин за плащане

След това от GPay Launcher
+ Добавяне на начин за плащане
Избираме някоя от добавените от браузъра карти (те са с "Visa/Mastercard...хххх")
Пак ще поиска CVC
Напред
Приемам и продължавам
Тук трябва да се избере начин на потвърждение с SMS или e-mail (Revolut и Curve може само с sms)
Трябва да дойде съобщение с 6 цифрен код.
Изпращане

Къде точно дава грешката?
По възможност screenshot или ако не позволява снимка с  друг телефон.

Ако може на английскик да смениш езика на телефона, за да може по-точно да потърсим какъв би могъл да е проблема.

Карта на Revolut и Curve, която се опитвате да добавите какъв BIN с какви BIN са: първите 8 цифри?
Revolut - виртуална или физическа карта (виртуалната едникратна (розовата няам да стане)
5273 4607
5391 2343
5424 0206
4350 4406
друг?

Curve:
5375 9000
5574 4453 - за този знам, че някои хора имаха проблеми с добавянето в Google Pay и говориха с Curve ( support@curve.app )
5574 2756

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

Успях да въведа всички карти от http://pay.google.com/, но не от телефона, а от компютъра. След това всички мина както е описано по горе. Благодаря на @"Чо Smile" още веднъж за изчерпателната информация.
Цитирай

Някой успял ли е да тегли безконтактно с телефон от банкомат (Revolut+GPAY).... На POS нямам никакви проблеми. Някога ползвах приложението на Fibank с тяхна карта също работеше без проблем.
Цитирай

Не знам как ги търпите Revolut и подобни други услуги , по всяко време може да ви блокират акауда и да трябва да доказвате всевъзможни глупости и месеци с разправия. И това може да е при различни условия , за мен една услуга на която не мога да разчитам на 100% не бих ползвал.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

От 2017 година ползвам Револют, и съм много доволен от услугите им. Досега никога не съм имал проблеми с блокиране на акаунта ми. Най голямата сума, която съм зареждал и изпращал е дванадесет хиляди евро, но първо им изпратих документ за произхода на парите, и нямаше никакъв проблем. От няколко дни вече са официално с банков лиценз за България, което гарантира до 100 хиляди евро защита на парите. Ползвам ги за пазаруване, онлайн и в магазина за всичко, но най вече за изпращане, получаване на пари от и в чужбина. При пътуване извън България, също са ми много удобни. Скоро се очаква да пуснат и Български айбан, и тогава ще се замисля много сериозно да закрия Българската си банкова сметка.

Изпратено с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spown за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

И аз съм доволен от Револют. До сега не съм имал никакви проблеми. Особено за плащане в чужбина в местната валута на страната дават най-добър курс и условия. На който не му харесва - просто да не ги ползва - никой, никого не кара на сила.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
[-] 2 потребители изказват благодарност на seemore за това мнение:
  • Spown, tsvetan24
Цитирай

Здравейте, 
От скоро опитвам да намеря начин да плащам безконтактно с телефона си. Тествам най-вече Gpay и удрям на камък. 
Каквато и карта да пробвам да сложа, става, но не може да прави безконтактни плащания (а аз заради това го искам). 
След ровене установих, че телефона ми (Note 9) НЕ е Play Protect certified. 
SafetyNet test - Fail, заради "CTS profile match". След малко четене мисля, че това се дължи на факта, че телефона ми е с unlocked bootloader (според Developer options). 
Следващото нещо за тестване ще е да го lock-на, но ако използвам опцията от Dev. options, това ще wipe-не целия телефон. 
Има ли друг начин да lock-на bootloader-a?
Цитирай

(2021-09-09, 23:00:35)MetaDream написа:  Следващото нещо за тестване ще е да го lock-на, но ако използвам опцията от Dev. options, това ще wipe-не целия телефон. 
Има ли друг начин да lock-на bootloader-a?

fastboot oem lock
но пак ще има wipe

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)