Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Pay / Google Pay + Revolut
#76

Google play работи вече и с Curve карти. Което автоматично означава, че ако имате вързана българска карта към Curve, може да плащате през нея.

[Изображение: 2ccc1263526f02ee67a75a0c0f412e3d.jpg]

Sent from my Gangbang using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#77

От днес Curve поддържа Samsung Pay UK и Google Pay.

Curve Blue няма такси и може да представлява директно всакакви карти (вкл. БГ). Плащането преминало през Curve за банката е плащане на POS в UK в BGN (или каквато валута си изберете в Curve за всяка конкретна добавена карта).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • kiriku
Цитирай
#78

Добро утро на всички.
Днес сутринта успях да добавя картата Curve към Сам пей. При опит за плащане на бензиностанция греда, невалиден номер. Терминалите бяха на ЦКБ и Уникредит, тоест Борика. Биновете на Сам Пей не са добавени 100%.
Google pay ще пробвам днес да добавя картата.

Samsung Galaxy S10 Plus
[-] 1 потребител изказва благодарност на Johnnie за това мнение:
  • kiriku
Цитирай
#79

Може да трябва да я активираш. Аз с paysera първия път не успях да платя нито със samsung pay нито безконтактно със самата карта. Оказа се че първия път трябва да платя с чип и да си въведа пина и след това си заработи без проблеми.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#80

Картата е активирана със сигурност защото я използвам от доста време и съм нямал проблем с плащанията. А paysera-та ще я спирам,защото таксите са чудовищни според мен.

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#81

И аз така мисля затова минавам на curve

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#82

(2019-11-06, 08:37:30)Johnnie написа:  Добро утро на всички.
Днес сутринта успях да добавя картата Curve към Сам пей. При опит за плащане на бензиностанция греда, невалиден номер. Терминалите бяха на ЦКБ и Уникредит, тоест Борика. Биновете на Сам Пей не са добавени 100%.
Google pay ще пробвам днес да добавя картата.
Както установихме карти Curve с BIN 5375 9000, която се токенизират в Google Pay и Samsung Pay с еднакъв BIN 5167 6490.

Вчера имаше успешни плащания на Райфайзен POS и проблеми на ДСК, Уникредит и ЦКБ POS.

Днес по обяд на ДСК POS стана успешно.
На Уникредит POS би трябвало също да работи (непотвърдено).

Като правите плащане с Google/Samsung Pay (на Curve), моля споделете опит:
Банката на POS и дали е успешно плащане или не.

Благодаря за споделянето предварително Smile
Смятам, че ще е полезно за всички!

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • kiriku
Цитирай
#83

Извинявайте за тъпия въпрос, но как успяхте да подкарате Samsung pay на вашите телефони.
Цитирай
#84

Здрасти,
Най-лесно става ако имаш СИМ карта от мобилен оператор от държава където се потдържа Samsung Pay.
Аз лично направих следното нещо.
1. Слагаш СИМ картата от потдържаната държава в телефона без никакви други СИМ карти на втори слот ако имаш такъв.
2. Хард ресет на телефона.
3. Нов акаунт на Самсунг със зададен адрес в държава където се потдържа услугата( за предпочитане от същата държава като СИМ картата). Внимание! При създаването на акаунта по IP адреса Самсунг засичат от коя държава си автоматично. Трябва да се използва VPN. Намираш един пощенски адрес произволен от държавата и го вкарваш като адрес в акаунта. Тази стъпка незнам дали е задължителна,но така беше написал друг потребител.
4. Изтегляш Samsung Pay от Galaxy Store. От Google Play няма да можеш заради гео рестрикциите.
5. След като стартираш Samsung Pay ще иска да обнови някакви неща.
6. След това вече вкарваш банкови карти, които се потдържат от Samsung Pay.

Надявам се да съм помогнал.

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#85

(2019-11-07, 12:16:00)Johnnie написа:  Здрасти,.....


Мерси много. 
Цитирай
#86

(2019-09-19, 15:53:12)Чо написа:  Ползвам различни приложения за безконтактни плащания: A1 Wallet (iCard), Phyre и от два месеца Google Pay (чрез Revolut карта).
От над 100 плащания не съм имал проблем с нито един ПОС. Супермаркети, Бензиностанции, Кафенета, Ресторанти, ...).
  
Моята Revolut регистрация е от преди повече от година и тогава картите ми (реалната и вируалната) са с UK BIN.

Google Pay, както и Apple Pay и Samsung Pay, позволяват виртуализация за опреденини BIN* (white list) на карти (реални и виртуални).
В случая с Revolut поддържат Google Pay и Apple Pay (и не поддържат (за момента) Samsung Pay). Разрешени са за тези BIN, в чийто държави официално услугите GP работят. (За AP мога само да предполагам, че е също така.)
България не е от тях, но неофициално може да се ползват в България, като картата е издадена примерно с UK или DE BIN**

Google Pay може да се инсталира неофициално с apk, примерно от тук (Може да се провери, че е официално подписано и не е модифицирано.)

Картата се издава с BIN за съответната държава, според написания адрес. Може да се смени временно с UK адрес. Да се изтрие виртуалната карта и да се създаде нова виртуална карта (безплатно е, когато нямаш виртуална). След създаването задължително трябва да се върне верифицирания адрес, с който сте се регистирали с документа). След което вече да преминете към добавяне в Google Pay. Понякога при смяната Revolut може изискват proof of address (т.е. да докажеш, че това е твой адрес) и през това време временно ви блокират акаунта.

*BIN са първите 8 цифри (от 16) и показват типа на картата (дебитна, кредитна), издател (visa, mastercard, maestro, amex, ...), банката (в нашия случай Revolut), ** държавата, за която е издадена според адреса на притежателя.

Проверка на BIN: https://binlist.net/

Работещи с Google Pay BIN-нове (лично проверени). Може да допълвате.
4596 5480 debit, visa, Revolut, UK (real)
4596 5482 debit, visa, Revolut, UK (virtual)
5273 4680 debit, mastercard, Revolut, UK (virtual)
5273 4632 debit, mastercard, Revolut, DE (virtual)

Писането до поддръжката на Revolut да разрешат БГ BIN да работят с Google Pay трябва да е и към поддръжката на Google да разрешат ОФИЦИАЛНО Google Pay в България, защото вече има банка (Revolut), която има лиценз да издава карти с БГ BIN и поддържа виртуализация.


Успех Smile
Здравей моята карта е с BIN 45965480, но като пробвам да я активирам за безконтакти плащания в Google Pay ми казва че тази карта не се подържа

https://ibb.co/TH3ytSp

Имаш ли идая защо може да не приема картата?
Цитирай
#87

(2019-11-08, 23:03:02)Kalitk0 написа:  Здравей моята карта е с BIN 45965480, но като пробвам да я активирам за безконтакти плащания в Google Pay ми казва че тази карта не се подържа

https://ibb.co/TH3ytSp

Имаш ли идая защо може да не приема картата?

Revolut направиха промени.
Може с временна смяна на адреса с UK в Revolut приложението при добавянето на картата в Google Pay.
(Адреса в Google Pay може да стои БГ.)
След добавянето върнете верифицирания адрес в Revolut.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#88

Днес в Кауфланд Брезовско Шосе в Пловдив на ПОС на Уникредит успешно плащане със Сам Пей. Закачената карта е на Curve. Сега остава да си взема и часовника.[Изображение: f4f5fdbb15d18624d41b4ba73d090501.jpg]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#89

Часовника има самсунг пей, но пак трябва да му се правят шмекирии,, нищо че вече си го активирал на телефона

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#90

Амиии смятам,че трябва да се правят шмекерии ако го купиш от държава в която няма Сам Пей. В случая часовника ще го взимам от Испания тоест с CSC испанско и се надявам да няма проблеми. Като го взема и пробвам ще пиша. Чакам малко да падне цената по празниците, защото искам металния с 4G и в момента е цифра.

Поздрави.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#91

Днес ми пристигна Curve картата с BIN: 5375 9000. Работи перфектно с Galaxy Watch 46mm. На часовника много лесно се сменя CSC, дори не е необходимо телефона да бъде с UK CSC. Пробвах го на терминал на Инвестбанк.
Също нямах проблем да я добавя към GPay, но не съм опитвал да платя с него все още.

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Watch 46mm
[-] 2 потребители изказват благодарност на sasho997 за това мнение:
  • plevel12, seemore
Цитирай
#92

(2019-11-12, 20:33:00)sasho997 написа:  Работи перфектно с Galaxy Watch 46mm. На часовника много лесно се сменя CSC

Как се сменя CSC на часовника?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#93

И мен ме интересува. Освен това ако смена региона на часовника ще мога ли да ползвам самсунг пей при положение, че съм с huawei телефон?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#94

https://www.reddit.com/r/GalaxyWatch/com...hat_didnt/
Аз го смених така.
Докато не го смених на BTU -UK не можех да инсталирам S Pay.
Чакам и аз Curve картата да ми дойде.
Цитирай
#95

Как подкарахте Samsung Pay на Galaxy Watch?

Gesendet von meinem Galaxy S9+

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#96

@Lam3r4e Точно в предишния пост колегата го е казал.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • Lam3r4e
Цитирай
#97

Този начин май не става на watch active 2

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#98

(2019-11-13, 14:31:48)plevel12 написа:  https://www.reddit.com/r/GalaxyWatch/com...hat_didnt/
Аз го смених така.
Докато не го смених на BTU -UK не можех да инсталирам S Pay.
Чакам и аз Curve картата да ми дойде.

Смених го по същия начин на BTU. След смяната на региона, часовникът се нулира и от приложението на телефона Galaxy Wearable се инсталира Samsung Pay за часовник и се добавя карта. Телефона ми е с български CSC и нямам Samsung Pay, мисля че няма значение марката на телефона, за да работи плащането през часовник.

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Watch 46mm
[-] 1 потребител изказва благодарност на sasho997 за това мнение:
  • seemore
Цитирай
#99

Каква карта добави?Българска?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

@nanobanano няколко поста нагоре.


(2019-11-12, 20:33:00)sasho997 написа:  Днес ми пристигна Curve картата с BIN: 5375 9000. Работи перфектно с Galaxy Watch 46mm. На часовника много лесно се сменя CSC, дори не е необходимо телефона да бъде с UK CSC. Пробвах го на терминал на Инвестбанк.
Също нямах проблем да я добавя към GPay, но не съм опитвал да платя с него все още.



Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • nanobanano
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)