Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei mate 20 vs P20 Pro
#1

Здравейте,колебая се между тези два модела,като цените им на вторичния пазар са еднакви.Колебая се най вече за камерата.Играл съм си с чистия п20,и неми хареса как снима.Твърде шарпнати и процеснати снимки без детайлност.Дъщо така трагично 4к видео без стабилизация.Та как е в снимането чистия mate 20 с 12 мпикс.камера но с голям 1.55 микр.пиксел.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-09-25, 15:11:01)688757 написа:  Здравейте,колебая се между тези два модела,като цените им на вторичния пазар са еднакви.Колебая се най вече за камерата.Играл съм си с чистия п20,и неми хареса как снима.Твърде шарпнати и процеснати снимки без детайлност.Дъщо така трагично 4к видео без стабилизация.Та как е в снимането чистия mate 20 с 12 мпикс.камера но с голям 1.55 микр.пиксел.
Имам и двата, и по-добри прави мейта. Отделно имаш по-добър процесор, макро режим, и като цяло телефона е поне с класа над p20 pro. Забравих имаш и wide обектив.Минуса на мейта е, че е само 2х оптичен зум и ако не те дразни е lcd
Цитирай
#3

Дисплея на чистия P20 много ми допадна ,дори сравнен с на S9.Има си добри и наситени цветове и бялото е снежно бяло а не жълто/зелено като на амоледа на Galaxy S9.А дали има някакъв начин да се премахне това шарпване което прави P20 ,почити след всяка снимка.
Цитирай
#4

Шарпването на P20 е като цяло голям проблем, не знам защо така е заложено.
Шарпването може да се намали с допълнителна обработка(Snapseed, Lightroom), но тогава се губи кефа от всичко. Може да пробваш да снимаш на максимална резолюция, която мисля че е 40МР?

So uncivilized.
Цитирай
#5

Като цяло за мене p20 снима много зле. Прешарпнати и цветни снимки като нарисувани. Трагично 4к видео без стабилизация. Galaxy s9 се справя доста по добре със снимките. Лошото е че и mate 20, чета че пак шарпва по подобен начин. Май ще си карам със пиксел двойката засега ?
Цитирай
#6

Това е Mate 20[Изображение: 4f406516de1160409ef8560a2431d34b.jpg]
Цитирай
#7

А ако.сравним пиксел 2 с мейта ,как са нещата,изключвайки зуума и широкоъгълната.
Цитирай
#8

Тук има сравнение срещу Pixel 3, изгледай го целия и прецени.

https://youtu.be/nqvSGeMORV4

Предимство също така на мейта от пиксела е ръчните настройки. Долу двете снимки са на ръчни, като жълтото листенце висше на пайжина и се въртеше от вятъра[Изображение: 3c5a8647419347d6b7dbe9f5466149b1.jpg][Изображение: a53770f90e6db38cf6734cd8a8523458.jpg]
Цитирай
#9

Поиграх си 2 дена с мейт 20.Като цяло добър телефон.Добър дисплей,бърз и много издръжлива батерия.Но камерата нещо май не ми е по вкуса.Доста шарпнати и цветни снимки ,а включи ли се master a.i. и става рисунка с пастелни боички.Но според мене това е направено нарочно ,като видят хората ясната/шарпната картинка с усилени цветове и ахват и до нея ,реалната картина от пиксела малко бледнее.Но отвориш ли на 100 % снимките и тези от мейт 20 ,имат липса на детайл от прекаленото шарпване .Тези дни се очертава да си поиграя и с pixel 3 ,и ако камерата му е с една идея по добра от на PIxel 2 ,както се говори ,май ще е той ,че и размера му ме устройва.
Цитирай
#10

Може би дисплеят ма Мейта те подвежда от към цветове. Аз имам и S8 и мога да кажа, че там снимките са по-цветни. При мейта не забелязвам някакви сериозни отклонения. Аз снимам с изключено AI и всичко си изглежда наред. Мисля, че при наличието на зуум и широкоъгълна камера просто няма какво да се чудиш. Това са си доста практични екстри и може да ги изполваш редовно.
Цитирай
#11

Цветни защото ползваш филтри, аз ползвам без[Изображение: 3b75d3cdcd0b0e485a8fb49cddfb11b1.jpg]
Цитирай
#12

Значи снимките ,ги гледам на Full Hd Ips монитор,естествено че на дисплеите на телефона не може и да става дума за сравнение.Иначе не ползвам никакви филтри на мейта,всичко е на ауто и без master a.i..Но в повечето случаи ,след като направи снимката ,си прилага филтър за sharpening,казвайки ти да държиш телефона неподвижно.И поне за мен снимката става прекалено шарпната ,и оттам ако зумнеш или я гледаш на 100 % ,се губи детайл и има прекалено artificial изглед.Ще видим,очертава се да пробвам и Pixel 3 тея дни ,така или иначе за мен е по важно да има добра основна камера ,широкоъгълната и зуума не ми трябват особено.А и нали Pixel 3 ,уж има Super rez zoom .
Цитирай
#13

То Mate 20 няма зум

P. S. Само 2х оптичен

Пробвай пиксела, но за мен и двойката върши същата работа. А res zooм може си свалиш последната версия на камерата и е същото. Това което съм гледал в ревюта, в някои сцени двойката се справя по-добре. Естествено друго си е нов пиксел, така, че и 3 си е прекрасен телефон.
Цитирай
#14

..извинявам се

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#15

Мейта е много добро телефонче,бърз,добър дисплей и отлична батерия.Дразни ме това ,че след като стане снимката и ме кара да държа 1,2 секс.неподвижно за да я шарпне.След това снимката,става доста шарпната и ако се зуумне,чак се губи детайла.Също така,нещо не ми хареса и нощния режим.Уж много го хвалят,ама май само за про моделите.Междувременно се сдобих и с Pixel 3,и неговата камера повече ми хареса как снима.И портретния режим и найт сайта са му по добри от на мейта.Зуума му бива,сравними са горе долу.И откъм дизайн ми хареса,доста по добре е от двойката.Интересното е че правих директни сравнения и снима по добре от двойката.Размера му също ми допадна.Единствено му е много висока цената,но в моя случай,двата са ми на горе долу една цена,и може би ще задържа Pixel 3 ката,докато не намеря за сравнение ,P30 Pro.
Цитирай
#16

Mate 20, с по-добър процесор е. Камерите са еднакви на практика.
Цитирай
#17

По добър процесор на мейта от на пиксела ли имаш предвид.И за камерите,пак за него ли говориш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)