Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при звука при разговор.
#1

Един колега беше описал в друга тема,че има проблем с чуваемостта при разговор.Отсрещната страна се чува много слабо.При мен на моменти се оправя,но като цяло проблема си го има.Някой има ли решение за това,или някаква информация дали това е софтуерен или хардуерен проблем?

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробва ли да пуснеш VoLTE да видиш тогава как ще е разговора

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#3

Пробвах с волте,без волте,с рестарт на телефона след включване и изключване на функцията,резултат няма.Само връщане на фабрични настройки още не съм пробвал.понеже ползвам приложения,за които трябва специален достъп и после е малко сложно активирането им.Но ако това ще реши проблема,ще го направя.Просто трябва да съм сигурен.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#4

Колега, реши ли проблема?
Цитирай
#5

Още не.Утре мисля да ходя до Технополис да заявя рекламация,но все още се двоумя.Просто искам да съм сигурен дали проблема е в софтуера или говорителчето е прецакано.Като знам че ще ме въртят поне 3-4 седмици докато ми го оправят,трябва да си подготвя друг телефон за работа.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#6

тестовете в инженерното меню *#*#6484#*#* какъв резултат дават?
Цитирай
#7

Тестовете показват че всичко е ок.Предполагам е така,защото реално говорителя си работи,само дето се чува прекалено тихо.

И така,да опиша какво стана при мен.Най-напред да изкажа Благодарности,към един приятел,който ми помогна да разреша проблема с тихия говор на телефона.Посъветва ме да подстрижа една четка за рисуване с възможно най-тънкия косъм до 2-3 мм,да я топна в чист спирт и да я подсуша до леко влажна,и така с върха на четката се "тупа" по мрежата на говорителя.Процедурата отнема по-малко време от самата подготовка,която също е много важна.Ако решите да опитате този метод,трябва да внимавате единствено да не е мокра четката и да напълните мембраната.При мен проблема се оказа запушване на отворите с фини частици и по този начин се оправи.Пожелавам успешно разрешаване на всички проблеми.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
[-] 2 потребители изказват благодарност на Gravedigger за това мнение:
  • FelliX-, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)