Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android Pay дебитна карта?
#1

Здравейте, 
Някой може ли да помогне с въвеждането на метод за безконтактно плащане в Google Pay.
Ситуацията е следната, имам дебитна карта на Уникредит Виза и Мастъркард - и с двете съм плащал в Google магазина, но като се опитах да ги регистрирам за безконтактно плащане ми казва, че тези карти не стават.
Имам и кредитна Виза, нея приложението я приема. 
Въпроса ми е възможно ли е да се регистрира дебитна карта на Уникредит в Google Pay?
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма да стане, защото Google pay Не се поддържа официално в България.
И България не се поддържа от гугъл пей.
Трябва ти карта с чужд BIN.
Най-често се използва Revolut, Но трябва да се регистрираш с адрес, който не е в българия, за да получиш такава виртуална или физическа карта
Цитирай
#3

Ето ТУК може да прочетеш какво сме писали.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#4

Благодаря за информацията!
Изясни ми се картинката. Общо взето, чака се официално Гугъл Пей да навлезе в България, а през това време ползваш алтернативи или Revolut..
Цитирай
#5

Общо взето ДА. Аз лично ползвам phyre - Българи са пичовете, подкрепете българското Smile майтапа настрана, приложението е добро има виртуална карта, може да се плаща с телефона на пос терминали. Таксите съм сравнявал само с тези на А1 на приложението и то като излезе, и на phyre ми се видяха по-ниски, затова аз си седя с него.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#6

файър след една година започва да си дърпа месечна такса по 1 евро. Плюс тази за обслужване от банката и другите малки такси, които въведоха вече не е толкова ОК>
Icard при превод пълненето е безплатно, така че ако е бързаш с парите можеш да ги преведеш от револют без такси и съответно след 1-2 дни да ги харчиш през Icard.

А може просто револют да се ползва с неговата безконтактна карта.
Също може картата да се издаде на английски адрес и ще работи с Gpay
Цитирай
#7

Освен 1.95лв друга такса за основните неща (само тези ме вълнуват) няма. Смисъл защо ми е физическа карта от тях, за нея се плаща, а и ако теглиш с нея от банкомат пак се плаща. На мен лично ми трябва само една виртуална, да си плащам по сайтовете с нея и да не се притесняват за парите в реалната ми сметка + гъзарията да плащам с телефона на пос терминали.

П.П. не ги рекламирам или убеждавам някой да ги ползва, просто споделям мнение. Даже сега обмислям да тествам и revolut-a, пък да видим, може да ми допадне повече.[Изображение: 846f559bba8873e7b37296c955025933.jpg]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#8

Аз също ползвам Phyre и съм доволен. Доволен съм и от обслужването. Доколкото знам, приложението е безплатно за 1 година след това има някаква такса от 1 евро (или нещо подобно) на месец, но това не са кой знае колко пари ... на година идва малко над 20лв. Пробвах и А1, но нещо не можах да се оправя с приложението им, а и таксите им бяха доста високи и се отказах от тях.
Цитирай
#9

Да добавя, че ако някой има сметка в ПИБ, може да плаща с телефона чрез мобилното им приложение. Незнам при другите банки как е.

До колкото разбрах Револют не става да се ползва с Гпей в България за плащане през телефона ако си се регнал на реалния си адрес, а трябва да имаш адрес в Англия или Германия или пък леко да се изшмекериш с адрес на познат? Ако е втория вариант не искат ли някакви верификации?

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#10

(2019-10-01, 15:13:27)mg22 написа:  Иначе нещо не разбрах Револют става ли да се ползва с Гпей в България за плащане през телефона ако си се регнал на реалния си адрес, или трябва да имаш адрес в Англия или пък леко да се изшмекериш с адрес на познат? И ако е втория вариант няма ли някакви верификации?

Официално не става.

Неофициално става с "изшмеряване".

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#11

Дам, малко късно го видях. Smile

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#12

Добре де аз съм с български адрес в Револут-а с две карти една виртуална и една физическа и двете са в GPay и плащам без проблем. Досега нямам отказана транзакция. Незнам или аз съм някакъв супер късметлия или не е само адреса. Картите са с UK Bin.
Поздрави.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#13

Естествено, че зависи от BIN-а.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#14

^^Доколкото разбрах отскоро имат и български BIN. Ако твоята регистрация е по-стара отпреди да въведат тази промяна български адрес - български BIN, може затова да се с английски такъв.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#15

В револют съм от април т. г., имам реална карта с български бин и виртуална с английски бин. Днес си инсталирах гугъл пей от мирор линка и донавих виртуалната револют карта с английския бин и български билинг адрес. Изписа ми съобщение, че с картата мога да правя само онлайн плащания...
Цитирай
#16

(2019-10-02, 07:46:47)murrey написа:  ... и виртуална с английски бин. Днес си инсталирах гугъл пей от мирор линка и донавих виртуалната револют карта  с английския бин и български билинг адрес. Изписа ми съобщение, че с картата мога да правя само онлайн плащания...

Какъви са BIN-овете на релната и на вируалната?
(събирам си ги за статистиката с кои работи и с кои - не)

Ако не ти позволява безконтактни в GPay, може да изтриеш виртуалната, да си смениш времено адреса на UK, да създадеш нова виртуална (ще с BIN 4596 5482), да върнеш бг верифицираният адрес (по документи) и след това да я добавиш в GPay.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#17

С това phyre при ползване на плащане чрез телефона, тегли парите които съм вкарал в профила или директно от картата?
Цитирай
#18

Тегли само от заредените. Ако не достигат, ще трябва да заредиш за да извършиш плащането.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#19

(2019-10-02, 10:31:57)Чо :) написа:  Какъви са BIN-овете на релната и на вируалната?
(събирам си ги за статистиката с кои работи и с кои - не)

Ако не ти позволява безконтактни в GPay, може да изтриеш виртуалната, да си смениш времено адреса на UK, да създадеш нова виртуална (ще с BIN 4596 5482), да върнеш бг верифицираният адрес (по документи) и след това да я добавиш в GPay.
Виртуалната е 4596 5406, при проверка дава, че е от UK
Цитирай
#20

(2019-10-02, 13:25:41)murrey написа:  Виртуалната е 4596 5406, при проверка дава, че е от UK

Да, този BIN все още не обновен по всички POSове.

Винаги имаш избор Smile
Чакаш (не знам колко скоро ще стане) като междувременно информираш поддръжката на Revolut.
Триеш вируалната, врем. смемяш към UK адрес, създаваш нова виртуална, връщаш си БГ адреса, регистрираш новата в GPay/APay и ползваш веднага.
Зае...аш всичко и си живееш живота.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#21

Май ще приложа комбинация от варианти 1 и 3
Цитирай
#22

Изтеглих си приложението revolut , вкарах 25 лв, но като стигна до там да заявя физическа карта, избирам "Безплатно", но ме подтиква да надстроя плана. Какъв е проблема ?
Цитирай
#23

(2019-10-02, 17:35:51)mario_gangstera написа:  Изтеглих си приложението revolut , вкарах 25 лв, но като стигна до там да заявя физическа карта, избирам "Безплатно", но ме подтиква да надстроя плана. Какъв е проблема ?
Направили сте си акаунт без referral линк, затова физическата карта е платена.
Една виртуална карта може да съдадете безплатно.
За GPay/APay може и с виртуалната.

Иначе, ако искате физическа карта - инвестирсте 11.99 (за доставката) и при следващата промоция като се регистрира някой от ваш referal линк и той и вие ще получите 20 лева за всеки.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#24

(2019-10-02, 17:46:19)Чо написа:  Направили сте си акаунт без referral линк, затова физическата карта е платена.
Една виртуална карта може да съдадете безплатно.
За GPay/APay може и с виртуалната.

Иначе, ако искате физическа карта - инвестирсте 11.99 (за доставката) и при следващата промоция като се регистрира някой от ваш referal линк и той и вие ще получите 20 лева за всеки.

Ако закрия сметката и се регистрирам отново, дали ще стане и какво ще стане със вкараните средства
Цитирай
#25

Не закривай никакви сметки. За физическата карта просто изчакай малко и ще ти предложат да си направиш.
Пари не им давай. Засега си направи виртуална и ако стане с нея физическата може и да почака
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)