Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Bluetooth колонка на Сони
#1

Здpaвeйтe ĸoлeги! Имaм ĸoлoнĸa Coни, мoдeл ЅRЅ-НG1. Имaшe пpoблeм c mісrо uѕb пopтa зa зapeждaнe и дoĸaтo бeшe гapaнциoннa я peмoнтиpaxa няĸoлĸo пъти бeз ycпex. Гapaнциятa вeчe изтeчe и пpи пocлeднoтo нoceнe в cepвизa ми ĸaзaxa, чe вapиaнтa e eдинcтвeнo дa ce cмeни цялaтa плaтĸa, ĸoeтo щялo дa cтpyвa oĸoлo 200лв. Днec я oтвopиx, дяcнaтa бyĸca e зa зapяднoтo, виждa ce и ĸaĸ e peмoнтиpaнa. Bъpти ми ce идeятa дa зaпoя двe тънĸи ĸaбeлчeтa ĸъм плaтĸaтa и дa извeдa няĸъдe нa ĸopпyca eдин жaĸ 3,5мм. чpeз ĸoйтo дa я зapeждaм, мяcтo зa цeлтa имa. Bъпpoca ми e дaли щe cтaнe, в uѕb пopтa имa чeтиpи извoдa, яcнo e, чe двaтa ca + и -, дpyгитe двa oбaчe пoлзвaт ли ce пpи зapeждaнe? И втopи въпpoc, ĸaĸ ca paзпoлoжeни извoдитe нa uѕb пopтa, ĸъдe ca + и -?
Πpeдвapитeлнo блaгoдapя!
He бяx cигypeн ĸъдe дa пycнa тeмaтa, дaнo e нa пpaвилнo мяcтo...

П.С. Ако пък има човек от форума, който може да свърши работа, да пише.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако ти трябват изводите само за зареждане, другите два не са ти нужни, те са за прехвърляне/получаване на данни[Изображение: c66a91b918f3605dd6e44d7ad29a118e.jpg]
Цитирай
#3

AndonOv благодаря Ви! А имате ли представа дали другите два пина, тези за данни, играят някаква роля в процеса на зареждането? Мисълта ми е, да не би чрез тях зарядното да получава информация колко е заредена батерията и каква е нейната температура, или всичко това се следи от контролер, който си е на платката?
Прилагам и нова снимка, на предишната не се вижда проблемното micro USB.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#4

Мисля че се следи от контролер, в този случай не би трябвало да участват пиновете за данни.
Цитирай
#5

Още веднъж благодаря за съдействието!

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#6

Не мога да намеря сервиз или човек, който да се заеме с това начинание и затова минавам на план В. Мога ли да захраня платката директно на изводите за батерията? Вижда се къде са + и -, средният пин предполагам е за температурен датчик. Разбира се, батерията няма да се слага и колонката ще се ползва само около контакт. В случай, че може, какъв адаптер ми е необходим? Виждам, че батерията е 8 волта, но колко ампера трябва да е? И какъв трябва да е адаптера, на изхода да дава изправено и стабилизирано напрежение?


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#7

Недей , ще я изгориш така . Свържи си две жици + и - при буксата , кое не е ясно ??:?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#8

То е ясно, въпроса е, че няма кой да го направи...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#9

Две жички не можеш ли да запоиш?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#10

При толкова сбит монтаж едва ли...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)