Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Избор на нов телефон от България до 500 лева
#1

Здравейте. Търся сравнително бюджетен телефон без Самсунг. Нямам много претенции. С прилична батерия(около 4000 маh), по възможност с дисплей до 6 инча, за камерата нямам претенции (да прави някакви прилични снимки). Евентуално с по дълги ъпдейти на Андроида. Не играя игри. Четох много. Гледах доста телефони, но нищо не мога да избера. Благодаря предварително.


Изпратено от моят Moto G с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Самсунга отпада. Просто не съм им фен( лично мнение, без злобни коментари и забележки). Xiaomi Redmi Note 7- с малко по голям дисплей е, не е с чист Андроид а с китайски, добра батерия,добър дисплей. Motorola Moto G7 Power - доста добра батерия, чист Андроид, резолюция на екрана- слаба. Кой от двата да взема? Досега бях с Леново Vibe P1. Прецака се.

Изпратено от моят Moto G с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Щом не си фен на Самсунга, а другите посочени по - горе са по - големички ти препоръчвам да погледнеш Xiaomi Mi A3. Добра тройна камера, 6инчов дисплей, Snapdragon 665 е процесора. АКО резолюцията не ти е голям проблем - 720р може да го вземеш, а и екрана при тази разделителна способност ще е по - икономичен! Ще го намериш с Android one на цена от ок. 400лв.

So uncivilized.
Цитирай
#4

Нокия 7.1 . Батерията е по-малка от изискванията, но съвпада по повечето критерии. Нокия 8.1 от он лайн магазини също може да се намери за малко на 500 лв. Другите с редовни ъпдейти са Xiaomi, но идва пак проблема с батериите и дисплеите. Голяма батерия - голям дисплей.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#5

Колкото и да не ти се иска, - Galaxy A50

Huawei P30 Lite - Покрива всичко без батерията (3340mah)
Xiaomi Mi A3 - Покрива всичко с изключение (720p) - Дълга поддръжка
Lenovo Z6 Lite (Youth) - Добър избор, самоче е 6.3 инча, но не се усещат като такива заради тънките рамки.
Redmi Note 7 - МНОГО добра батерия, дълга поддръжка, 6.3 инча (Слагаш Pixel Experience и става чист андройд) (Инсталацията не е сложна и има теми във форума, ако не се справяш винаги ще се съдейства)

Аз лично бих взел най - много по ред.

Hauwei P30 Lite
Galaxy A50 - Eдна категория с Redmi Note 7
Redmi Note 7 - Една категория с Galaxy A50
Mi A3
Lenovo Z6 Lite (Youth)

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

Значи засега ще е RN7 . Ще прежаля 0.3 инча. Има го в момента около 370 лева тук. Ще останат пари и за пиене. Другото китайче го гледах. Може и за него да размисля. Едно от двете ще е. Жена ми ползва една Моторола. Тя е много доволна. Втора и е. Ама първата беше Гугълска. Откакто ги купиха Леново всичко там тръгна надолу за мен. Лично мнение.


Изпратено от моят Moto G с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavimi за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#7

Redmi Note 7 е чудесен телефон за цената си, имам го вкъщи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#8

Двама мои приятели си взеха Huawei P smart Z и са много доволни. Но е с по-голям дисплей. С андроид 9.1 е.
https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...uGEALw_wcB

Брой SIM карти: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Операционна система: Android 9.0 + EMUI 9.0
Процесор: Hisilicon Kirin 710F (12nm, Octa Core 4*2.2GHz+4*1.7GHz)
Мрежа: GSM / WCDMA / 4G LTE
Дисплей: 6.59"
Резолюция: 2340 x 1080 пиксела
Памет: 4096 MB
Дисково пространство: 64 GB
Слот за карти: Nano SD
Максимална памет: до 512 GB
Bluetooth:да
USB:Type-C
Wi-Fi: WiFi 802.11ac, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct
GPS / A-GPS:yes, with GPS / GLONASS / AGPS
MP3 плейър: да
MP4 плейър: да
FM радио: да
Преглед на документи: да
Батерия, mAh:4000 mAh
Размери (ш x д x в): 77.3 x 157.8 x 8.6 мм
Тегло: 189 г

Цитирай
#9

Погледни в нета и за Honor Play
Вече се намира за 429лв (64/4)
С Kirin 970 e
Цитирай
#10

А защо не видиш и Motorola One Action.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Взех Редмито. Добра батерия, добра резолюция на екрана, камерата като се настрои на 48 MP прави страхотни снимки (особено нощем). Обаче има разни неща които не ми харесват. Звук зле. Особено като ми звъни телефона. Докрай увеличен едва се чува в чантата ми. Няма автоматичен отговор при слагането до ухото ( старият телефон имаше, изключително удобно нещо). Много трудно вдигам като ме търсят. Пада едно плъзгане . Не винаги успявам да вдигна. Или да отхвърля повикването. Имам ELM327 за реални данни докато карам от колата. Е на тоз телефон не тръгва. Разпознава с блутута устройството, но не чете протоколите от двигателя. Пробвах с хиляда приложения. С нито едно не става. С друг телефон работи ELM. Има и доста други забележки дребни, но леко дразнещи. Знам че за 340 лева няма какво друго да очаквам, просто да споделя.

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavimi за това мнение:
  • galaxian
Цитирай
#12

Колега @slavimi инсталирай си от плей стора някое приложение и си решаваш проблема.Например пиши answer call и излизат достатъчно приложения за твоя случай.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#13

Свалих над 10 приложения за автоматичен отговор при слагането на телефона до ухото. При мен не работи нито едно.

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Темата е почистена, мерете си приказките, защото следващия път няма да съм толкова мил!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlaf за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#15

По спомен,ако е включена вибрацията не е възможно с обръщане на телефона с дисплея надолу да отхвърлиш обаждане и да приемеш с поднасяне към ухото.ELM 327 на Андроид 9 трудно сработва, нямам обяснение защо. С платена версия на Torque съм.
Цитирай
#16

(2019-10-11, 17:34:49)vlaf написа:  Темата е почистена, мерете си приказките, защото следващия път няма да съм толкова мил!
Ми тя е за ключ. Човека си е избрал и купил телефон. Така, че.......
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)