Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 9T или Xiaomi Mi 9T pro
#1

Привет,
Стана време да си сменя телефона, но стигнах до дилема:
Видях в няколко онлайн магазина Mi 9T 64gb за 560лв и Mi 9T pro 128gb за 720лв.
Какви са най-гоемите разлики в двете версии?
Струва ли си да дам 160лв отгоре за про версията?
Цитирай
Аксесоари
#2

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPh...=9791#diff- основната разлика е в процесора, на единия е среден клас, а на другия топ оф дъ топ... Ае има един 855 плюс да го спомена той е баш топ-а

Другата разлика е бързината на зареждане, ти си реши дали си струва 150лв. Аз лично бих ги дал.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#3

Според мен не си заслужава, защото за някаква минимална разлика в зареждането, даваш 150лв и отделно, че при Mi9T ще ти държи повече батерията, спрямо Pro-то.
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksapz за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#4

9т зарежда бързо, 9т про още по-бързо
9т има бърз процесор, 9т про още по-бърз процесор
Камерите и размерът на екрана са едни и същи. Батерията би трябвало да изкарва сходно време и при двата.

Разликите според мен са минимални и въпросът е дали ти се дават 160 лева за тях или би ги спестил.
Цитирай
#5

Никой не спомена и разликата в количеството памет. 64 не са малко, но със 128 забравяш просто. Както писа колегата преди мен опира до това дали ти се дава разликата, но реално 160лв не са кой знае колко много.

Аз да попитам ако някой ползва посочените модели понеже и аз взех да ги заглеждам, тази изскачаща селфи камера надеждна ли изглежда като изпълнение и чисто като качество снимките добре ли са?

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#6

Въобще няма база за сравнение при наличието на Snapdragon 855. Вземай Mi9T pro и не му мисли. Поне е с топ хардуер, а не със среден клас процесор. Занапред ще се справя със всичко с лекота. Тоя Snapdragon 730 не си заслужава в случая.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPh...hone2=9791

Ако ти е скъп може да погледнеш redmi note 8 pro

Цитирай
#7

Определено Про-то е по-бърз, и разликата в цената си заслужава. Жена ми е с К20 (9Т) 6/128, аз съм с К20 Про (9Т Про) 8/128, разликата в бързината е видима. Това не означава, че 9Т е бавен, не ме разбирай погрешно и ако не играеш игри, 9Т е достатъчен. Има и друга разлика която често се пренебрегва, про-то има лазерен фокус на камерата.
Живота на батерията е много относително нещо, аз го ползвам с 2 сим карти, всички локации, синхронизации, изключен батъри сейвър за фейсбук, инстаграм, вайбър, телеграм, мейл клиент и т.н., пуш нотификации от двр-а който ми праща видео при движение на камерите в къщи, и в двете коли слушам през блутут от телефона, ми банд 4 е свързана и тя със всичките и нотификации и вечер ако поиграя на нещо час два и може да ме предаде. А, и като съм на работа постоянно рефрешвам сайт където ми излизат адресите които трябва да посетя, ровя в разни бази данни, тествам разни мрежи, дори и си захранвам портативен рутер през усб порта като трябва да се вържа някъде на кабел. От друга страна, жена ми работи в офис и е на компютър постоянно, ползва го с една карта, тя зарежда пред ден-два.

Вечния бетатестер!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marcus за това мнение:
  • galaxian
Цитирай
#8

Ако можеш да имаш Sd 855 вместо 730 то не се замисляй. Топ процесора има по добро енерго потребление и в следващите 2 години ще е актуален и нищо няма да му тежи от към софтуер.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)