Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте. Днес ми пристигна телефона от алиекспрес (този магазин) , сами са си написали 48$ телефон и нямаше никакви допълнителни такси, когато пристигна 15-20дни понеже имаха седмица с празници не знам дали да ги смятам с тях или не. Исках китайска версия без да е отваряна кутията и така ми го изпратиха , защото исках сам да си го отворя и да си го флашна с глобална версия. Все още не съм го флашнал , но довечера ще е готов и ще пиша по подробно как става. Сега на пръв поглед телефона е страхотен 8GB/128GB Tencent версията. Изработката е много добра ,а звука ... по силен не съм чувал с режима на открито. За тези пари (около 900-950лв) по добър геймърски телефон няма на пазара. 6000 mAh батерия , 6,6 инчов 120Hz екран + HDR10 цветове , Snapdragon 855+ , 3,5 жак за слушалки , звукът от стерео говорителите е номер 1 , сензора за отпечатъци е в дисплея , два air trigger бутона за игри и още нещо важно поне за мен е марката Asus ROG. Има вече gcam за телефона и прави много по добри снимки отколкото стандартната камера. И все пак не намерих друг телефон, който да ми предложи тези плюсове които все едно са правени точно по мой вкус. 

Телефона вече е флашнат до последната глобална версия 1908. Работи си нормално - следвах тези клипове от youtube 

стъпка / клип номер 1  показва как се флашва глобален ром , но не заключвайте телефона , а го оставете отключен за вторият клип.
стъпка / клип номер 2  показва как глобалният вече инсталиран ром 1907 (от първият клип) се променя на изцяло на глобален за да получава ъпдейти и да му се отключат скритите теми. Може да го заключите буутлоадера след клипа.
стъпка / клип номер 3 показва как да си ъпдейтните ръчно телефона до 1908 без руутове флашвания и т.н , а само като копирате ъпдейта във вътрешното пространство в главната директория и рестартирате телефона.

Вече очаквам с нетърпение Diablo immortal и League of legends mobile , а до тогава ще си стрелям в PUBG Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на freeborn за това мнение:
  • BGDropche, Koatex, sapiora
Цитирай
Аксесоари
#2

Днес за първи път ми се случи когато играя клаш роял да ми звънне телефона и да не ме изхвърли от играта , а си продължих да играя и когато вдигнах зелената слушалка и хоп - включи се автоматично на високоговорител без да ми прекъсне играта което ме изкефи много, защото с предния ми телефон Xiaomi Mi8 ме изхвърляше от играта при всяко звънене. Телефона е супер и не знам защо не се коментира този модел, а аз вече знам кой ще ми е следващият модел който ще си купя - ROG 3 когато излезе някой ден Smile
Цитирай
#3

Ако направят камерата добра колкото тязи на мейтовете ще го сменя и аз от към снимки изоставя доста дори от мейт 10 про

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#4

Телефона е супер, но не мисля, че в този модел ще се набляга на камерата. Май приоритетите тук са други и от Asus са се справили много добре.
Цитирай
#5

Ако Хуавея направят по хубав екран , по бърз процесор, по голяма батерия , по качествен звук и на по добра цена от ROG 2 и аз ще го сменя , но заради малко по хубава камера да давам двойно повече ...
Цитирай
#6

Здравейте, на всички собственици на тази уникална мини гейминг машина! Доста се зачетох и загледах по този телефон и съм впечатлен. Може ли да помоля да споделите:

Откъде сте го купили и откъде бихте ми препоръчали да си то купя аз?

Какво се включва към телефона (има ли предварително сложен скрии
протектор) кейс?

Има ли международна/ Европейска версия и трябва ли да извършвам манипулации по софтуера или мога да го ползвам така.

Ще получи ли телефона упдейт до Андройд 10?

Предварително благодаря за отговорите!
Цитирай
#7

В първия пост има линк към китайския магазин от който аз си купих телефона. Китайската версия струва около 900лв -8/128GB , а глобалната 12/512GB е два пъти по скъпа, а от къде да го купиш не мога да посоча. Може да си купиш китайската версия и да си я караш така без да го флашваш, но препоръчвам да си го флашнеш , защото е много лесно и ще си имаш и български език. Вече от 20 дни позлвам глобална версия и никакви проблеми нямам. Хардуерната разлика между двата освен в повечето памет и място има разлика и в операторските канали където в китайската липсват няколко , но за българската мрежа не е проблем ,защото нашите оператори не поддържат такива канали. Още една разлика доколкото ми е известно е че в глобалната версия има 4 антени за WIFI докато в китайската са само 2 (както в повечето модели са по 2 броя да не казвам всички останали) , така че и там разлика няма да усетиш ако вземеш китайската версия. Глобалната версия пристига с 30W зарядно , докато китайската с 18W (разликата от 0-100% зареждане мисля че беше около половин час). Да ти кажа на 2 3 дни веднъж си зареждам телефона и въобще не мисля за зарядно , направо се родих с този телефон, а стария ми беше 3400 mAh и голяма мъка всеки ден го зареждах. В комплекта на китайската версия който аз си поръчах имаше един прозрачен кейс който не ми харесва , но си го ползвам докато пристигнат другите кейсове от китай. За андроид 10 няма начин да не получи този телефон и сигурно и над андроид 12 ще получава ъпдейти и за това въобще няма какво да се притесняваш. Взимай смело , за тези пари няма да намериш по добър телефон ако обичаш да играеш на игрички, а и да не споменавам че скоро излизат страхотни игри като диабло и лига за телефони ... black desert също чука на вратата. Единствения минус на телефона който открих до сега е , че друга марка скоро няма да погледна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на freeborn за това мнение:
  • Koatex
Цитирай
#8

Freeborn, много благодаря за инфото! Видях, че то продават в Bross или нещо подобно беше магазина и сайта им за 1299 лева. Версията е точно тази (8рам/128гб) което би трябвало да значи, че е китайския вариант. Понеже в ютуб изгледах няколко презентации исках да не питам имаш ли проблеми с предварително инсталирани китайски програми които не могат да се махат!? Инак мисля, че дори и този вариант е доста мощен. Можеш ли да пуснеш линк и към кейсовете които си си поръчал. Надявам се да не се чака много ако го поръчам от Алиекспрес. Винаги съм ползвал телефоните само на английски по удобно ми е незнам защо, така че с това нямам проблем. Ако ползвам моето зарядно от Samsung s10e което е 25w дали ще има по добър резултат.....но ако го взема така или иваче ще разбера !Още веднъж благодаря!
Цитирай
#9

Аз дори не изкарах и един час с китайският ром и не се сещам за такива китайски приложения, но дори и да има някакви вградени не е проблем , защото телефона има функция "забрави приложения" и никога няма да чуеш за тях или да ги видиш някъде из телефона. От китайския магазин ако поръчаш телефона ще го флашнат те с глобална версия автоматично без да ги питаш даже, защото сме в европа и наистина ако искаш да си с китайска версия трябва да им пишеш да не го флашват ами да ти го изпратят в не отваряна кутия. Поръчах ТОЗИ протектор , ТОЗИ протектор за камерата и ДВАТА кейса черен и прозрачен ,като и всичките неща са от един и същи магазин и спестяваш от доставки. Ако си го купиш телефона от китай ще чакаш около 15 дни , а от тук ще е 1-2 дни но и 400лв повече, като за тези 400лв печелиш гаранция , но да ти кажа аз телефон в гаранция не съм връщал от 10 години когато една нокия си губеше обхвата, така че и гаранцията не покрива пукнати стъкла и т.н. с една дума може и без гаранция. За зарядното ако имаш по мощно от 18 вата още по добре ,и най добре си направи тестове от 0-100% зареждане с двете зарядни и виж кое ще си ползваш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на freeborn за това мнение:
  • Koatex
Цитирай
#10

Freeborn, може ли да споделиш, тъй като си го поръчал от алиекспрес, как се справи с родната ни митница?! Забелязах, че си си поръчал скрии протектор значи ли това, апарата идва без заводски инсталиран такъв? Кейсовете са страхотни, а и има още толкова хубави че незнам как ще си избера!? Благодаря за отговорите !
Цитирай
#11

Никаква митница не съм минавал , а телефона си пристигна директно в пощата - обадиха се и отидох и си го взех. Явно е на късмет дали ще мине или не , но на кутията китайците са написали 48$ и за това шанса да мине без митница е доста голям. Аз не знам някой телефон да пристига със заводски скрийн протектор, това е личен избор и трябва сам да си го правиш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на freeborn за това мнение:
  • Koatex
Цитирай
#12

Samsung серии S10/+ и Note 10/+ са с фабри§ни протектори.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
[-] 1 потребител изказва благодарност на Steve за това мнение:
  • Koatex
Цитирай
#13

(2019-10-30, 10:52:52)freeborn написа:  Аз дори не изкарах и един час с китайският ром и не се сещам за такива китайски приложения, но дори и да има някакви вградени не е проблем , защото телефона има функция "забрави приложения" и никога няма да чуеш за тях или да ги видиш някъде из телефона. От китайския магазин ако поръчаш телефона ще го флашнат те с глобална версия автоматично без да ги питаш даже, защото сме в европа и наистина ако искаш да си с китайска версия трябва да им пишеш да не го флашват ами да ти го изпратят в не отваряна кутия. Поръчах ТОЗИ протектор , ТОЗИ протектор за камерата и ДВАТА кейса черен и прозрачен ,като и всичките неща са от един и същи магазин и спестяваш от доставки. Ако си го купиш телефона от китай ще чакаш около 15 дни , а от тук ще е 1-2 дни но и 400лв повече, като за тези 400лв печелиш гаранция , но да ти кажа аз телефон в гаранция не съм връщал от 10 години когато една нокия си губеше обхвата, така че и гаранцията не покрива пукнати стъкла и т.н. с една дума може и без гаранция. За зарядното ако имаш по мощно от 18 вата още по добре ,и най добре си направи тестове от 0-100% зареждане с двете зарядни и виж кое ще си ползваш.

Кейсовете пристигнаха леко по големи , а протекторите малко по малки. Да не се поръчва тази марка - не става
[-] 1 потребител изказва благодарност на freeborn за това мнение:
  • Koatex
Цитирай
#14

@freeborn Благодаря ти за изчерпателното мнение. От 2 дни съм с ROG PHONE 2 tencent 8GB/128GB. Дизайна и звука са ТОП. Респонса е страшно бърз! Екрана обаче не ми се струва достатъчно ярък и наситен за AMOLED (сравнявам с razer phone 2, който дори не е амолед). Също не ми харесва това, че долният говорител е по-голям и свири по-силно от горния. Като цяло съм доволен Smile

П.С. Долният LED на камерата, LED ли е или са монтирали някакъв сензор там? (при мен не свети)

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#15

И при мен не свети долният "LED" като е на фенерче и не знам какво е.Не знам колко ти е ярък, но не му е сила това (може да погледнеш настройките на цветовете от настройките в дисплея, защото моите си ги правя ръчно за да паснат по мой вкус и дори го ползвам на 60-80% яркост и до края много рядко ми се е налагало да осветявам). Телефона ми е перфектен и бих го заменил само и единствено за Black Shark 3 PRO версията с големия екран, а за друг модел не си го давам (ще видим и какъв ще е ROG 3 след време, защото докато пиша този коментар не е излязъл все още). Още му се радвам на всичко което предлага макар че играя най вече на Clash Rоyale Smile
Онзи ден се пробвах да ъпдейтвам до последната версия на адндроид 10, но не ми се получиха нещата и телефона ми се брикна. Заключих го с глобален ром на китайска версия и както всеки знае няма пускане след това (предният ми брикнат беше MI8 и го погребах така). След дълго четене и ровене из нета разбрах, че асус са пуснали официален андроид за такива брикнати телефони с който проблема се оправя и хоп телефона се съживи и си е като нов с последния андроид 10 Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)