Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

mi cc9 / mi9 lite впечатления
#1

онеже няма тема за впечатления а има още хора с модела във форума нека тук пишем.

link recovery: https://miui.blog/mi-cc9-cc9e/flash-twrp-root-mi-cc9/
Ползвам го с  xiaomi.eu ROM

На този етап няма widevine за нетфликс и няма level 3 camera api. Има работещ gcam от модела mi9 se но не е перфектен и качеството не е по-добро от сток камерата.
Идвам от ми8 и разлика в скороста не се усеща(не играя игри). Дисплея е същото качество като на ми8/9 с разлика ноча. Звука от говорител е малко по-зле.
Определено в батерията има разлика и е едно 30% по-добре. Екстрите като sd card, fm radio, 3.5 jack, wide camera, лед нотификация на гърба, IR порт са ми доста приятен плюс.
Kато за 230$ +27 доставка съм много доволен.


[Изображение: 28160090.jpg]

HTC 10 / iphone 12
[-] 3 потребители изказват благодарност на zviara за това мнение:
  • iwan33, Kiridedra, sheky666
Цитирай
Аксесоари
#2

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9_lit...w-2002.php - Ревю от GSMarena
Цитирай
#3

Съгласен също ..
Но това с пръстовия отпред нещо не съм очарован.

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#4

А каква е разликата между CC9 и Mi 9 Lite?
Цитирай
#5

различни имена за различни региони. Иначе са 1:1.
Вероятно ми 9 лайт ще е със съобразени глобални честоти
Цитирай
#6

Към колегата, който е с Xiaomi eu. Верно ли е, че с отключен bootloader не може да се използва NFC за разплащания
Цитирай
#7

Не е вярно. Без проблем си ползвам Phyre, RaiPay и т.н
Вероятно ще имаш проблеми ако root-неш.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#8

Ясно, благодаря
Цитирай
#9

Ако може да предложите нещо.
Изискванията ми са:
1. MIUI
2. Над 400 PPI
3. NFC
4. Батерия > 4000 mAh
5. Snapdragon
6. <500 лв
Цитирай
#10

Аз лично бих препоръчал да си вземе глобалната версия, като Ми9 лайт. Xiaomi Mi 9T също е вариант(по-добрия), сега е около 500 лв без доставка.
Цитирай
#11

Купувал съм от алито доста телефони.
Но в последно време се насочих към бг продавачи,защото цените са сходни.
За справка: MI 9 T-540лв, MI 9 lite-470лв.
А и съм пропуснал едно изискване с което Mi9T отпада- наличие на слот за карта памет.
Цитирай
#12

(2019-11-03, 18:42:31)vlado05 написа:  Купувал съм от алито доста телефони.
Но в последно време се насочих към бг продавачи,защото цените са сходни.
За справка: MI 9 T-540лв, MI 9 lite-470лв.
А и съм пропуснал едно изискване с което Mi9T отпада- наличие на слот за карта памет.
Може би това е идеалният за теб:

https://www.giztop.com/xiaomi-redmi-note...sion.html/

И ето едно предложение за покупка:

https://www.citytel.bg/xiaomi-redmi-note...gb-4gb-ram

Надявам се съм бил полезен.

Redmi Note 7, 4/128, Glob vers
Цитирай
#13

Да Note 8т. Наистина отговаря и цена хубава,но в момента го виждам за първи път(странно). А и вече поръчах Mi9Lite.
Благодаря все пак.

п.с. Мисля, че този модел няма NFC
Цитирай
#14

Здравей те от 2седмици съм с Mi 9lite колебаех се между него и note 8pro но lite по ми е компактен и ми допадна веднага щом го пробвах, батерията с моето ползване почти 2 дни горе долу,бърз е,доволен съм от камерите за моите нужди ми е екстра от техмарт го вземах 499лв. Това са моите впечатления за сега. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на dian_vt за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#15

dian_vt и аз се заглеждам по този модел. Можете ли да кажете как е като звук в слушалката, как ви чуват отсреща? Има ли проблем с датчика за близост, гаси ли се добре екрана при разговор? И, ако е възможно, можете ли да качите някоя примерна снимка, за предпочитане при по-слаба светлина...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
[-] 1 потребител изказва благодарност на iwan33 за това мнение:
  • dian_vt
Цитирай
#16

Като съм говорил нямал съм проблеми със сензора гасисе ок е ,при note 7 се включвах други неща като говорех там ми правеше чалъми,много добре се чува като разговарям с някой отсреща ето 2 снимки щракнах от терасата на бързо и 2те са на нощен режим ги пробвах.И 2 на дневна светлина без обработки на бързо щракване  Smile


Прикачени файлове Миниатюри
               
[-] 3 потребители изказват благодарност на dian_vt за това мнение:
  • iwan33, Kiridedra, milenvn
Цитирай
#17

(2019-10-11, 20:06:08)zviara написа:  онеже няма тема за впечатления а има още хора с модела във форума нека тук пишем.

link recovery: https://miui.blog/mi-cc9-cc9e/flash-twrp-root-mi-cc9/
Ползвам го с  xiaomi.eu ROM
Smile Добър вечер!
В събота ми изтичат 168 часа чакане за отключване на бутлоудъра, съответно twrp и xiaomi eu са следващата стъпка. Чета за проблеми с twrp - грешка при правене/възстановяване на бекъп. Как се държи рекавърито от линка, който сте предоставил? Някакви проблеми, тънкости или препоръки ако има?
Благодаря Smile

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#18

(2019-11-05, 21:41:37)sheky666 написа:  Smile Добър вечер!
В събота ми изтичат 168 часа чакане за отключване на бутлоудъра, съответно twrp и xiaomi eu са следващата стъпка. Чета за проблеми с twrp - грешка при правене/възстановяване на бекъп. Как се държи рекавърито от линка, който сте предоставил? Някакви проблеми, тънкости или препоръки ако има?
Благодаря Smile
Здравей!

Направил съм бекъп, но не съм пробвал рестор. 

Телефона ми остана криптиран(при влизане в рекавъри въвеждам код за криптиране). Липсва бутона Mount ако се опитам да маунтна систем / ако искам да сложа Hosts файл да блокиран рекламите - за момента не мога да го направя.
Но като цяло нямам проблем да си ъпдейтвам седмично през рекавъри с новата .eu версия

Има някакво друго рекавъри уж полу официално от гринго - потърси за него но май и там има някакви проблеми(според телеграм групата). Май не поддържа криптиране.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#19

Да, видях го този гринго - бучи срещу eu.Супер си му било рековърите, ма с eu все проблеми.И разработчиците им били куци и сакати, и ромовете калпави... Он па сигурно е ного убав Smile
ОК, мерси, ще експериментирам. Я eu ще бъде, я Mi-Room. Подготвям си една папка с ромове и рекавърита - събота и неделя ще бъдат забавни Smile

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#20

Излезе актуализация за EU версията.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#21

(2019-11-03, 12:14:04)zviara написа:  Не е вярно. Без проблем си ползвам Phyre, RaiPay и т.н
Вероятно ще имаш проблеми ако root-неш.
Ъпдейтвал ли си до сега през TWRP? Минава ли висичко гладко? След това работи ли нормално разплащането или иска някакви гимнастики. Благодаря.
Цитирай
#22

Всяка седмица, работи си ъпдейта през него. Нормално работят плащанията също.

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • vlado05
Цитирай
#23

Здравей те приятели да питам с always on display за пропуснато повикване,смс показва ли ви или аз не съм го направил да ми показва мерси.
Цитирай
#24

Със стоков Ром някои неща ги показваше, други не. Не помня точно кои.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • dian_vt
Цитирай
#25

Възползвах се от Черния петък в Али и поръчах един Mi 9 Lite 6/128GB с DHL доставка за $253/450лв от Mi Global Store. Не ми е първа поръчка от този магазин, а и са си дали 42 дни за шипване, така че дано да дойде тази година.........
Посъбрах инфо за телефончето, би трябвало да ми върши работа, но така и не разбрах има ли LED нотификация за пропуснати повиквания, SMS, зареждане и т.н.
Също така ще съм благодарен, ако някой собственик сподели, използваем ли е вграденият в екрана сензор за пръстов отпечатък след поставяне на стъклен протектор.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)