Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на WI-FI усилвател на външен сигнал
#1

Здравейте приятели,проблемът е следния:Живея в Република Ирландия,нямам възможност да си прекарам интернет по никакъв начин.Искам да си закупя wi-fi усилвател за външен сигнал.Не става дума да крада от съседите,има две спирки на градския транспорт през три-четири къщи от моята,там сигналът е обществен.Та,как да докарам този сигнал до мен.Моля за мнения и линкове към устройства,който биха ми свършили работа.И едно важно нещо,трябва да мине проверката на летище София т.е да не е незаконно или поне да е в сивата зона на закона.
Цитирай
Аксесоари
#2

Привет на земата на уникалното уиски.
Усилвател не ти трябва, трябва ти нещо с което да посрещнеш сигнала. (Освен ако нямаш възможност да го сложиш някъде по трасето) За съжаление няма как да ти се даде точен съвет, тъй като не се знаят много неща, като разположение на сгради по трасето, наличие на смущаващи сигнала обекти и т. Н.
Нещо такова би трябвало да “хване” сигнала


https://m.emag.bg/5ghz-litebeam-airmax-k...ction=view

Това ти го изкарва на лан кабел. От там нататък си знаеш.
Цитирай
#3

Това няма да му свърши работа.На 5 Ghz е.На него му трябва устройството да е на 2,4.Вярно е че са напред и най-вероятно рутера отсреща е двубандов,но това все пак трябва да се провери.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#4

Аз съм го дал като пример. Има същите на 2.4.
Цитирай
#5

Значи,ще ми трябва и рутер.А по въпроса колко са напред с нета,мога само да кажа че е доста зле.И да ще търся на 2.4 Gh.Благодаря за бързите отговори.След нова година ще пиша какъв е резултата.

Преди-samsung galaxy s3 titanium gray, SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9005 BLACK, HUAWEI MATE 10 PRO сега NOTE 10+ & Samsung Galaxy Watch 3 45mm black
Цитирай
#6

Да не отварям нова тема и на мен ми трябва съвет, не знам какво точно ще е подходящо в моя случай :
Няма сигнал на WiFi в стая със смарт телевизор ,дори и лептопа като занеса в дадената стая пак няма нет!
Целта ми е да има силен нет в самата стая за да могат да се гледат снимки филми от сервера ми както и да се сърфира през лептопа.
Какво ми трябва в случая ?
Нов мобилен модем/рутер (имам само мобилен нет) със супер сигнал или repeater или нещо друго ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#7

Пробвай с някой range extender. На xiaomi примерно.
Xiaomi Pro 300Mbps Wireless Wifi Amplifier Extender Repeater
16 долара е Wink
Цитирай
#8

Взех един WAVLINK AC1200 WLAN .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#9

https://emagbg.page.link/W4sp
Цитирай
#10

Някой може ли да напише какъв е проблема и евентуално как да го отстраня !
Става въпрос за WAVLINK AC1200 WLAN ползвам го като Range Extender след като го включа към тока и му направя всички необходими настройки и го потърся чрез телефона да го ползвам като дистанционно в мрежата самият телефон през WAVLINK AC1200 WLAN като е включено не намира Телевизорите в мрежата само тогава когато го изключа.Се появяват.

Wlan Router - WAVLINK AC1200 - ТВ
,търся чрез телефона в мрежата за телевизор но не го намира .
Wlan Router - ТВ
,търся чрез телефона в мрежата за телевизор и той се показва и може да се ръководи самият телевизор с телефона .

На мен ми се иска ТВ да е на една мрежа с Range Extender и да може да се ръководи с телефона .

Надявам се че съм написал разбрано ако има нещо за доизясняване пишете чакам всеки ваш отговор с нетърпение Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)