Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Бета версия] OneUI 2.0/Android 10 [BSKO - Stable]
#1

Официалната бета версия на Андроид 10 с One UI 2.0 за S10e/S10/S10+

[Изображение: QHpBGXC.png]




>>> Линкове и инструкции за инсталиране <<<
...в случай, че нямате възможност да се регистрирате официално за бета програмата чрез Samsung Members
[-] 2 потребители изказват благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • AD_Ofink, Bavarche
Аксесоари
#2

А как да се върна на 9-ка без да губя данните ?

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
#3

Няма шанс да стане това да се върнеш без да загубиш данните. Да предположим че флашнеш с один андроид 9 и сложиш фаила HOME телефона въобше няма да стартира веднъш инсталирана десятката е променила бутлолдъра. Така че този варият отпада и за момента не ти препоръчвам да връщаш за да не стане грешка. В другия раздел съм писъл че за момента не може да се върне старият софтуер понеже самсунг не са актуализирали Smart Switch. В sammobile имаше статия за този проблем другата седмица ще ъпдеитнат приложението и ще може да се върнеш. Има и още един вариянт за връщане с ODIN но не знам дали няма да се наруши гаранцията. Аз съм го правил на S9 и нямаше проблем но за S10 немога да кажа не съм пробвал.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
[-] 1 потребител изказва благодарност на kali_74 за това мнение:
  • iliev80
#4

А ако се качи бета версията гаранцията отпада ли и като излезе официалната какво се случва? Ще получавам ли след това официални или само бета версии трябва да качвам?
#5

Ако качиш бетата чрез sideload, т.е. без да си официално регистриран за бета програмата, няма да получаваш OTA ъпдейти, просто защото... не си регистриран за бетата. Трябва да ъпдейтваш чрез флашване на съответния update.zip. А преходът от бета съм стабилна версия - то това ще бъде последния update.zip, след което вече ще получаваш OTA ъпдейти.
Относно гаранцията - не, не отпада.
#6

Не се притеснявай няма да има проблем дори да не можеш да се върнеш към андроид 9 като излезе стабилна версия за всички и я флашнеш с ODIN ще си получаваш нормално ъпдейти. Важното е сега при тези зипове дето се инсталитат брояча на Knox да остане 0 х 0 после всичко си става по старият начин.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
#7

Здравейте,

Някой с бета версията може ли да провери дали работи Outlook приложението.
Благодаря предварително Smile

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
#8

(2019-10-20, 16:44:06)maniaka198 написа:  Здравейте,

Някой с бета версията може ли да провери дали работи Outlook приложението.
Благодаря предварително Smile

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Работи ? за разлика от други неща в бетата.

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
#9

Това е добре, че мисля да я сложа, но ми трябва приложението. Какво не работи и струва ли си да я слагам?

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
#10

Ами проблемите при мен са: не мога да тегля прикачени файлове от Samsung email на мобилни данни. Друго: клавиатурата понякога ми прави номера при смяна на езика, не ми дава,а се сменят прозорци като в таск мениджъра. Понякога и новите жестове не сработват. Трето губи връзка с мрежите без да дава индикации, ама получавам със за пропуснати обаждания. В приложението контакти, като търся някой не излиза все едно няма такъв контакт. При набиране от същото приложение преди ми се оцветяваше в зелено и виждаш дали правилно си избрал човека , а сега нищо. Директно набиране. В галерия имам снимки, които изтрих и като вляза в галерията след определено време ги виждам.за секунда и изчезват, а кошчето е изключено. Друго към момента не се сещам.

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
#11

Дам... Все пак е бета.
Според мен е доста стабилна и става за нормална ежедневна употреба.

Връщането към Pie с Один също не е проблем (с цената на full wipe, но все пак...). Просто трябва вместо HOME_CSC_OXM да се използва CSC_OXM файла. Няма проблем и с Knox и т.н.
#12

Благодаря ви за отговорите Smile

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
#13

Който има английска карта може да се регистрира за бетата. Има ново версия на софтуера аз го направих ще споделя след някой ден как са нещата. Регистрацията става по следният начин, вади се БГ картата слага се анлийската нулира се до фабрични настройки и това е.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
#14

Здрасти аз съм в Англия с английска карта но уви... все още нямам нищо.
#15

(2019-10-21, 09:01:18)eMiLChO написа:  Здрасти аз съм в Англия с английска карта но уви... все още нямам нищо.
Аз съм в БГ и го има няма как да не може да стане просто трябва да си с активен  CSC Code XEU демек за англия. После влизаш в Samsung members и там само натискаш регистрация и всичко е готово. После проверяваш за актуализация и то ти дава че има за сваляне андройд 10 1870 mb ако не се лъжа беше. Дори картата която ползвам да си променя CSC не е активна просто телефона я разпознава и ми променя кода.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
#16

При мен не става явно CSC кода ми е друг.
#17

(2019-10-22, 05:13:15)eMiLChO написа:  При мен не става явно CSC кода ми е друг.
Ми виж какво ти е CSC с приложението Phone INFO от маркета. Ако телефона е купуван от БГ и е имал първо бг карта мо да е друго CSC за да стане трябва ако са 2 карти българска и английска трябва да остане само английската в 1 гнездо и ресет на телефона тогава ще се промени CSC и работата ще стане. Но имай в предвид че самсунг пускат по определена бройка за регистрация и ако е запълнена няма да можеш да се регистрираш. Но ще има предполагам като всяка година и втора вълна и ако си мераклия можеш да си подготвиш телефона и ако има втора вълна можеш да участваш.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
#18

Кога излиза официалният ъпдейт?
#19

Не знаем. Тук си говорим за бетата Wink
#20

Качих десетката чрез sideload, knox-a не е мръднал, но gpay отказва да регистрира картите ми за разплащане на терминал през nfc, като съобщението от gpay за грешка е "рутнат телефон или модифициран" ...
Някой с някаква идея, как да го оправя това и дали може изобщо да се подкара пак gpay за плащане през nfc? ... или трябва да чакам официалния ъпдейт до десетката..!?
#21

Вече втора бета е налична Smile Предполагам ще бъде наличен за всички страни които участват в Бетата.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
#22

Излезе нов ъпдейт на бетата който е с размер 498,63 МВ инталирах го ще видим какви бъгове има. Предишната версия на бетата имаше доста проблеми. 
1. Проблем с жестовете забиваха и екрана замръзва, само рестарт върши работа
2. Проблем на моменти с мобилните данни и Wi-Fi мрежата
3. Батерията много бързо пада някой приложения стоят будни 

Има и други неща който са дребни но те не са проблем при ползването на телефона.


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
#23

И аз го инсталирах - чрез SD картата.
Производителността е подобрена доста. Жестовете също работят по-добре.
#24

Интересно е че Changelog-а е различен за различните страни като нещата включени е Европейския ъпдейт са включени и в Щатския ъпдейт но не са упоменати log-а.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
#25

Някои от бъговете на бета 1 оправени, без приложението "Контакти". Продължава да не могат да се търсят имената. А и също не могат да се свалят прикачените файлове от samsung Email на мобилни данни.

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)