Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон от висок клас около 1100 лв
#1

Здравейте колеги. Търся си нов телефон и ще преподписвам на виваком. За сега се спрях на тея варианти от оператора - Huawei P30, Samsung s10e. Ще се използват основно за снимане (през деня и нощта) , браузване и игри. От техномагазините пък гледах и xiaomi mi9.
Според вас кой от трите ще е най-добрия вариант?
Приемам и други предложения.
Цитирай
Аксесоари
#2

Samsung Galaxy S10E е по-малък, прецени дали такъв ти трябва, иначе има Super AMOLED, добра батерия, добра камера, водоустойчив е, има жак за слушалки. Като цяло добър телефон.
Huawei P30 е с OLED дисплей, по-добра камера от Samsung, той е и по-виско клас все пак, сравняма се със Samsung Galaxy S10, виж дали ще ти хареса софтуера, другото е все добро, като характеристики.
Xiaomi Mi 9 е с най-добра цена спрямо това което предлага.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

P30 снима най-добре от тези трите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на scenic за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Благодаря за отговора. Като гледах характеристиките в гсмарена разликата между с 10е и с10 сякаш не беше толкова голяма че да си заслужава 200те лева сякаш. Само опцията за декс., по голямата пиксела гъстота и повечето рам са май плюс там.
Софтуера на Huawei го знам долу горе как е. Сега съм със среден клас такъв телефон.
Huawei ще снима по добре от с10е. Но като процесор кой от 2та е по добрия.
С ксиомито не знам. Цената му е най ниска а хардуера е като на другите телефони от висок клас тая година. Само софтуера не знам как ще е. Под ръка ми е едно редми 7. Спрямо моя Huawei менюто му е добре и поразнообразявам с него
Цитирай
#5

Като цяло на тези сяомита май им куца най-вече софтуерната поддръжка, поне в Европа може би... Ето аз например си купих наскоро Ми9Т, абе като цябо е доста добър телефон, но ниво на сигурност - юли 2019 и като цяло усеща се, че са направили компромиси за да достигнат ниска цена.... Уж има AOD, обаче не е пълноценен, като на Самсунг примерно. Някакси, както аз го усещам, софтуерът им е наблъскан със всичко възможно за да се каже по рекламите, че го има, но все не е доизкусурено и куца, така го виждам аз... Bu
[-] 2 потребители изказват благодарност на scenic за това мнение:
  • Amilo, oxuboxu
Цитирай
#6

За тия пари можеш да намери oneplus 7pro голяма работа е верно няма слот и жак
[-] 1 потребител изказва благодарност на go6071 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

По принцип не вземам телефон още в началото на излизането му, а чакам да мине време и да се види дали има някакви дефекти.
За xiaomi и аз съм на това мнение. Особено ако ще се дават повече пари за такъв телефон.
За one-а ми се иска първо да го видя на живо преди да го взема.
За п30 си мисля че хардуера му е вече по стар от на другите. Все пак е със същия процесор като мейт 20 про, който излезе миналата година.
Цитирай
#8

Сина ми има oneplus 7pro.Плюсове бърз и екран,минуси тухла и може би камера не съм я пробвал . ти си решаваш
Цитирай
#9

Ако ще е самсунг, поне виж дали може да намерите със снапдрагон. Аз след 2 ексиноса, повече не ги искам. Греят и те се явяват основни консуматори, а не дисплея, което не беше нормално.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

За снапдрагъна ще е трудно. При нас основно се предлагат самсунги с ексинос.
[-] 1 потребител изказва благодарност на d_t_g за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

А какво ще кажете за mate 20 спрямо другите телефони
Цитирай
#12

За тези пари не си заслужава. Ако намериш one plus 7, 7 pro или 7t, са по-добрият избор. Друг по-евтин вариант с подобни характеристики, е xiaomi mi 9t pro, който от алиекспрес, идва за около 700,800 лв.
Имай предвид, че от всички изброени в тази тема one plus най-бързо ъпдейтват телефоните си, имат 90hz дисплей и операционната система е много добре оптимизирана, което ги прави най-бързите андроиди на пазара.
[-] 2 потребители изказват благодарност на the7one за това мнение:
  • airbus, oxuboxu
Цитирай
#13

xiaomi mi 9t pro за 700 лева може да се вземе и у нас.
https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...494040234/

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


[-] 1 потребител изказва благодарност на Ивайло69 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

За меита цената ще е 650 някъде от оператора. Няма да е като другите 2 към 1000.
Днес гледах в техниполиса че го има тоя ми9т при със 6 рам и 128 вградена мисля. Беше за 870 някъде. Но май няма мн разлики между него и чистия ми9

Така. Преди малко бях в технополис да ги видя на живо телефоните. Ми9т про ми се стори по добре от ми9. За тея 80 лв повече паметта е двойна и батерията е по голяма. Но няма инфраред и маи камерата му е по слаба сякаш. Друго си е да няма ноч телефона. А механизма на селфикамерата е готин.
С10е е наистина мн малък нещо. Ще е компактен но ми беше мн странен като го взех в ръка. А и този техен интерфейс ми беше леко странен. Излиза и с 300 лв повече от ксиоми ми9т про. Колега по горе не беше доволен от ексинос. Иначе за тея 300 лв ще е водоустоичив, евентуално с по добра камера и до там.
Гледах и п30. Ами става. Като хардуер си е 6 нищо че е с миналогодишния кирин. Отстъпва по бенчове на другите 2. Но си мисля че е едно към едно като чистия мейт20 които ще ми излезе 670 лв някъде докато п30 гони 950 лв.
Цитирай
#15

За 900лв и да не съм геймър избора ми ще бъде Asus ROG 2 , както и направих Smile Най хубавия екран от всички телефони + най голямата батерия + вади най хубавият звук + най бързия процесор + жак + отпечатък в дисплея ... Може да не прави най хубавите снимки , но с gcam може да се постигнат много добри резултати.
[-] 1 потребител изказва благодарност на freeborn за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#16

Днес пристигна моят Mi 9t pro 128/6gb. Поръчан от онлайн магазин за 709лв. Какви са тея 870лв в технополис..

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на atheros за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#17

Голяма част от онлайн магазините внасят нелегално! Устройствата не са сертифицирани за европейския пазар, и даже в много от случаите дават гаранция само 12 м. Освен това сервизната база(ако се наложи е... уча се да ремонтирам сам) Самата ОС също е леко различна. Всеки си взима решенията сам от къде и какво за колко да купи. А недай Боже да се наложи замяна- нямаш права на европейски потребител! Не казвам, че точно там от където ти си купил е така, но не са единични случаите за които писах по-горе.

времето е като парите - никога не стига
[-] 3 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • airbus, donscot, oxuboxu
Цитирай
#18

Опитай с Xperia 5

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_SGS4 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

Малко е стар, но - Samsung Note 9. Или за сходна цена вече по-новия S10e.
Цитирай
#20

Стар е , но с тази цена,  на която се продава е добър избор и то доста, защото си има всичко и колко да е стар на 1 година.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

Благодаря ви за предложенията колеги. Тея сонита ми са мн странни - издължени и тесни. Не ме грабва нещо тоя дизайн. Отскоро и аз взех да се заглеждам за тоя ноут 9. И чуденето става все по интересно. Дали да е xiaomi mi9t Pro, Mate20, P30, s10e или note 9.
Цитирай
#22

(2019-11-07, 20:36:17)donscot написа:  Малко е стар, но - Samsung Note 9.

Такава антика-никога!
Не е стар, а е АНТИЧЕН.
От римско време.
Хора , вие у ред ли сте?
Note 9 бил стар?
Накъде отива тоя свят...
Цитирай
#23

С темпото с което се развиват технологиите, едногодишен хардуер е приет да се нарича стар, било то и "флагмански". И то не според мои критерии, а навсякъде в уеб пространството се говори така.
Цитирай
#24

(2019-11-09, 18:55:28)d_t_g написа:  Благодаря ви за предложенията колеги. Тея сонита ми са мн странни - издължени и тесни. Не ме грабва нещо тоя дизайн. Отскоро и аз взех да се заглеждам за тоя ноут 9. И чуденето става все по интересно. Дали да е xiaomi mi9t Pro, Mate20, P30, s10e или note 9.
 От изброените аз бих взел Р30.
Цитирай
#25

Бих взел този заради типа дисплей и камерата https://mobilebulgaria.com/news/zapochna...-balgariya
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)