Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI Note 10- първият масов смартфон със 108 MP камера и 5x оптичен зуум!
#76

Промо видеа на Mi Note 10:




Цитирай
Аксесоари
#77

(2019-11-06, 22:24:55)Victormihov написа:  Камерата на Китайците все още е най-слабото звено

Не знам как повече да те впечатлят от заемането на първото място в DXO mark? Но различни хора и гледни точки, а и българите си обичаме да мрънкаме за всичко Smile

Излезе ревюто на GSM Arena: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note_...w-2020.php

Заключенията:

    Bright and large AMOLED screen, DCI-P3 accurate
    Large battery and very fast charging
    The Snapdragon 730G is gaming-friendly and runs cool
    All camera produce excellent daylight photos
    Comes with the latest MIUI 11 out of the box
    3.5mm jack, FM radio, IR blaster


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • doktorra, fifth_root
Цитирай
#78

(2019-11-06, 22:24:55)Victormihov написа:  Няма как телефон за 400$ да снима като такъв за 1400$, каквито и магии да правят.
Шиаоми са си компромис, качество/цена.
Камерата на Китайците все още е най-слабото звено, освен Хуавей, те са напред в материала, но и цената си е 2000лв.

Ко май разликата в цената се скъсява със 600 евро цена за Европа.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#79

Камерата е доста добре, дори и видеото е ок. Само с 5х видеото излиза зле, но от Xiaomi са обещали да дооправят софтуера  и да вкарат night mode и на ultrawide и 2x, 5x камерите, а не само на основната, както е сега.

[-] 1 потребител изказва благодарност на the7one за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#80

Като чета колко неща са обещали да включат и колко не работят баш както се очаква, явно бая са бързали.

Като за начало, да вземат да я оптимизират тая батерия, че язък им за цифрите... Излагат се: техни телефони, с 30% по-малки батерии, да бият тоя дзвер по автономност с едно зареждане.

Изпратено от моят MI MAX 2 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай
#81

Добра камера, но не бих казал, че е най-добрата. За пореден път доказват, че повече пиксели не значи по-голямо качество, както и че по-голяма батерия не означава повече екранно време. Ето кропване от сравнение на широкоъгълните камери в dxomark на cc9 pro, mate 30 pro, note 10+ 5g.

https://cdn.dxomark.com/wp-content/uploa...omiCC9.jpg

https://cdn.dxomark.com/wp-content/uploa...e30Pro.jpg

https://cdn.dxomark.com/wp-content/uploa...436211.jpg


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#82

Гледах снимки в GSMarena и в DXOMark.
Според мен лещите са пластмасови - много soft+glow (в краищата на снимките) има във снимките.
Софтуерно много са увеличили стойността на изчистването на Шума във снимките (Noise Reduction), от което ефекта на водни бои е много видим.

Със тези параметри на телефона и тази/тези камери и лещи - цената му е малко висока, според мен.

Бях се замислил да си го взема заради камерата, но уви, май ще го пропусна. Поне засега.
Много има да оправят.
:/

П.П. Моята Лумия 950XL снима все още мнооого по-добре на дневна светлина от днешните дроид телефони.
[-] 2 потребители изказват благодарност на hglr123 за това мнение:
  • airbus, Plamen11
Цитирай
#83

Дайте им малко време, предполагам, че с един два ъпдейта ще поизчистят нещата, въпроса е до колко ще ги изчистят.
Цитирай
#84

Ще се изчака, разбира се. Имат много неща за оправяне. Ако въобще подлежат на оправяне. Цената закономерно ще падне, очаквам че след представянията на флагманите в началото на следващата година, цената ще се нормализира. В момента са първите със "108 мегамиксела" и гледат да изстискат каквото могат. После ще се появят ревюта, ще се види какво е реалното положение, както казах и конкуренция (Samsung смятат да ползват подобно решение), та, който не е на зор, може да изчака.

Моята лична въпросителна е дали догодина няма да мине модата на извитите в края дисплеи. Никак не ми харесват, това ме спря от One Plus 7 (както и батерията), а гледам, че всички китайски производители се юрнаха по извитите дисплеи... Sad

Cognosce te ipsum!
[-] 3 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • airbus, doktorra, hglr123
Цитирай
#85

Нека да изчакаме и видим качеството от марката производител на камерата. Тогава ще имаме реална представа, какво са спестили и недописали.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • hglr123
Цитирай
#86

Някой забеляза ли, че телефона няма слот за SD карта ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на aladin за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#87

(2019-11-07, 15:02:38)aladin написа:  Някой забеляза ли, че телефона няма слот за SD карта ?

Могат да отворят  и "блендата" на аудиото 96Kbps.  Stolt Стига са преписвали софт"Криейторите" Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#88

Успяха да раздвижат пазара, това е факт. Следват китайските компании, които са си "плюли в устата", което значи, че макар да има конкуренция, един да пусне нещо и всички вече го имат, но ще е "тема с вариации". Както е с извитите екрани, дизайна и всичко останало.

И ха дано да повлекат крак в сегмента и с големи батерии във високия среден клас. Само цените да не са същите...

П. П. Изгледах доста от наличните към момента ревюта и евала на повечето влогъри. Недостатъците: очаквано, камерата е пента, за да свалят цената - в някои случаи е ОК, в други - не толкова; Постпроцесингът на снимките е бавен, отдават го и на средния процесор - затова не се бях замислял. Телефонът загрява, когато се натовари, явно при снимане и тежки игри. Звукът от спийкъра е посредствен. Батерията не се представя според очакваното. Цената е ясна, всички казват, че е повече от очакваното.

Има доста какво да се желае на ниво оптимизация на батерията и обещани от Xiaomi функционалности по камерата.

Като цяло, усещането е, че телефонът е надценен за това, което предлага, което го прави леко нишов, защото е наблегнато на камера, която да снима добре, без да има перископните технологии като на Хуавей. Нещо като хубава, но евтина камера.

Заради цената и вида на камерата, телефонът е с компромиси и нито е среден клас, нито е пък може да се мери с флагманите. Ще е интересна реакцията на пазара - индийците го хвалят, но има и резервирани, защото там пазарът е много ценово чувствителен. На Запад идва една идея по-скъп спрямо конкурентни продукти и оставя впечатлението, че е телефон за хора, които не могат да си позволят флагман, като освен камерата, не предлага нищо повече.

От силния хайп, май отива да му лепнат етикет на експеримент - много ревюта казват, че е интересен, но очакват да видят какво следва от Xiaomi. До края на годината ще стане ясно, продажбите ще покажат.
Изпратено от моят MI MAX 2 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
[-] 3 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • airbus, doktorra, MapTo_D
Цитирай
#89

Гледайки ревютата на камерата му, никъде не виждам прецизността, с която съм свикнал при LG и с която не бих се разделил.
Има само един режим "108", натискаш и готово, снима.
Това за мен е несериозно-говорим за 108 мп.
Ако се бяха постарали като LG да е изпипано до последния детайл чрез manual mode, щях да се замисля да го купя.
Така е тип "насочи и снимай"...и каквото излезе.
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • airbus, ganchev
Цитирай
#90

Шиаоми имат слаби камери, каквото и да си говорим.
Мегапикселите нищо не значат.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#91

Note 10 Pro, с 6GB RAM в момента може да се закупи от AliExpress за $480. По Коледа, ще е под 400... CC9 Pro с 8GB, тогава ще е под $500.
Получавате и Hi-Res Audio, стандартен жак за слушалки, много добър екран и седмични актуализации (на Beta), както и над 5000mAh батерия, плюс изключително добра камера, която има толкова много опции и която дава възможност за адски много "игра" на ентусиастите в мобилната фотография.
Не пропускайте факта, че Xiaomi са инициатори да се набуха такъв сензор в устройство с Андроид. Когато останалите брандове почнат производството на телефони с подобни характеристики ще има и база за сравнение - сега няма.

Ако всичко това беше произведено от някои, от другите "топ" производители в Андроид сегмента - моментално заковава цена над $800 (да не говорим, ако Apple пуснат нещо с такива характеристики, как спокойно би минало 2000лв.) и никой нямаше да говори за "слаба камера", "хайп", кофти батерия и т.н., щото цената му щеше да е премиум, а гроздето алабала...

Обаче... Лично аз ще грабна един MIX 3 за празниците (под 600лв. вече) вместо Note 10. И единствената причина за това е дебелината на Note 10 - 9.7mm! (предполагам, заради капацитета на батерията, но 1см. дебелина при тези общи габарити ми се струва множко). Всичко останало ми се вижда напълно в реда на нещата за Xiaomi устройство и със сигурност продажбите му няма да донесат разочарование за Лей Джун. 
Wink
[-] 3 потребители изказват благодарност на cinizam за това мнение:
  • doktorra, milenvn, ronnie72
Цитирай
#92

(2019-11-08, 10:20:48)cinizam написа:   плюс изключително добра камера, която има толкова много опции и която дава възможност за адски много "игра" на ентусиастите в мобилната фотография.

Търся из нета raw снимки, но не намирам. Даже Google са спрели тъсенето на много големи изображения.
Ако някой има случайно сурови 108 мп снимки, да ги пусне за теглене, ще е интересно да се разгледат детайлите и възможностите на камерата чрез Photoshop.
Цитирай
#93

За 108 не съм попадал. По рушките форуми имат от 64мп. И от тази камера реално нищо. Още се балтавят с gcam .

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#94

От кога търсиш RAW снимки от Xiaomi?
Не съм видял в техния софтуер да има опция за RAW.
Предполагам няма и да видим скоро.
А GCam RAW няма да има скоро, особено за 108 Mpx.
Цитирай
#95

(2019-11-08, 10:20:48)cinizam написа:  Обаче... Лично аз ще грабна един... [друг телефон]
Wink
Това му е драмата на този телефон при тая цена: Хубав е, ама няма да си го купя.

Изпратено от моят MI MAX 2 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#96

(2019-11-08, 13:56:59)hglr123 написа:  От кога търсиш RAW снимки от Xiaomi?
Не съм видял в техния софтуер да има опция за RAW.
Предполагам няма и да видим скоро.
А GCam RAW няма да има скоро, особено за 108 Mpx.

О, Боже...
Да сложиш 108 мп, а без manual mode и raw?
Не е сериозно това.
Тия jpeg-чета, дето ще са малко по-напомпани като размер общо взето никаква работа няма да вършат.
Най-обикновено телефонче за хора без никакви претенции към нищо. Защото явно нито камерата е уааау, нито батерията.
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • airbus, ganchev
Цитирай
#97

(2019-11-08, 14:18:11)greensmoke7777 написа:  О, Боже...
Да сложиш 108 мп, а без manual mode и raw?
Не е сериозно това.
Тия jpeg-чета, дето ще са малко по-напомпани като размер общо взето никаква работа няма да вършат.
Най-обикновено телефонче за хора без никакви претенции към нищо. Защото явно нито камерата е уааау, нито батерията.


Manual Mode си имат, никой не казва, че няма ръчен режим на снимане.
Нямат възможност да записват RAW, защото по неясни причини Xiaomi така са решили за всички нас. Пффф.
Цитирай
#98

(2019-11-08, 14:35:02)hglr123 написа:  Manual Mode си имат, никой не казва, че няма ръчен режим на снимане.
Нямат възможност да записват RAW, защото по неясни причини Xiaomi така са решили за всички нас. Пффф.

Дали марките на чипове Сони и Самсунг не съм и сложили рестрикции. Пък нека се напъват с разни апк недоработки  и да си мислят че има истинското raw

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#99

(2019-11-08, 15:30:19)airbus написа:  Дали марките на чипове Сони и Самсунг не съм и сложили рестрикции. Пък нека се напъват с разни апк недоработки  и да си мислят че има истинското raw

Би било интересно да се разбере. Smile
Цитирай

Голямо разочарование е това да няма RAW, а безмалко да се навия да го поръчам, ама , както винаги, първо чакам , проверявам и тогава се хвърлям.
В този случай ще го подмина този телефон.
Представяте ли си да снимате примерно в по-силна светлина, да излезе снимката с по-прегоряло небе и тук-там осветено някъде другаде и нещо толкова просто като да намалиш отблясъците във Фотошопа, за да се покажат детайлите, няма да можеш да го направиш, защото е jpeg!?
Така или иначе ще го тествам някой ден като изтегля негови 108 мп снимки, може и пък да греша и да кърти от извънземно качество  Tooth
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)