Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI Note 10- първият масов смартфон със 108 MP камера и 5x оптичен зуум!

А сега си представи колко ще е голям RAW файл от тоя сензор. И колко време телефона ще го пише и ще е почти неизползваем през това време. Затова едва ли ще има RAW някога
Цитирай
Аксесоари

Ако щат 512 мегапиксела да слагат, няма ли го правилния софтуер и RAW е само за кофата

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

То затова на такива сензори се слага подобаващ процесор, а не да се мине метър с евтинджос..

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на bullyboy за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай

Важното е да бълват телефони всеки месец. Нищо че са на минус в статистиките и стъкмистиките Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • aladin
Цитирай

(2019-11-08, 17:13:05)vaso22 написа:  А сега си представи колко ще е голям RAW файл от тоя сензор. И колко време телефона ще го пише и ще е почти неизползваем през това време. Затова едва ли ще има RAW някога

Ами защо го слагат тогава?
На кой му е нужно 108 мп в умрелия jpeg?
Ясно е ,че са маркетингови трикове , ама чак пък толкова.
Безсмислена работа.
Цитирай

И кой пък ви каза, че няма RAW??
Аз гледах част от представянето и в ръчния режим има RAW - до колкото си спомням е на 27 MP

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Както сам каза - маркетинг. Хората се впечатляват от цифри. Макар и безмислени. Особено като става въпрос за пиксели. Във това отношение броя пиксели се отразява зле на качеството. Т.е физическия размер става много малък. Quad bayer filter не може да компесира напълно физически големия пиксел. Оттам голямо pixel density и ето ти шум. За да го премахнат джасат агресивни алоритми за подтискане и ето ти камера с 108МП и размити детайли и ефект водни боички. Ама иначе е първия телефон със 108МП!!!! Маркетинг и само маркетинг. В крайна сметка който иска качество не снима с телефон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Ще е интересно Samsung как ще се справи като сложи и малко по-развита такава камера.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Голям рев за липсата на RAW и слабия процесор. За какво са ви добър хардуер и софтуер като използвате телефоните само за фейсбук и плюене по форумите. Аз лично не се интересувам от фотография, но специално за недоволните си направих труда да потърся. За сега телефона снима в RAW в нощния режим, а скоро ще има ъпдейт и за ултра широкоъгълната камера.
На който му се чете:
https://m.dpreview.com/news/2926146620/x...ficial.amp
https://www.androidcentral.com/xiaomi-mi...review?amp
http://blog.mi.com/en/2019/11/06/xiaomi-...era-setup/
https://br.gearbest.com/community/z9Gev9


Прикачени файлове Миниатюри
       

1916 
[-] 7 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a, cinizam, Dikich, doktorra, master89q, milenvn, ronnie72
Цитирай

(2019-11-08, 21:19:54)milss написа:  Аз лично не се интересувам от фотография...

Това ,че разбиранията ти за мобилна фотография се изчерпват с Фейсбук и "насочи и без да му мислиш щракни", не означава ,че всички са като теб. 
И си личи ,че изобщо не те интересува фотографията.
От 100 км.

Искам пак да питам-за какво бихте ползвали 108 мегапикселов jpeg?
Нито за редакция става, нито има изобщо някаква логика човек да снима в 108 мп jpeg и да си пази тия файлове, след като може да снима в доста по-малка резолюция.
Каква е логиката с тия 108 мп ?
Изобщо каква логика има в този телефон?
Цитирай

Не се напрягай бе, човече. Не ти харесва - не купуваш. Никой не те кара насила. Нокиа 808 имаше 41 мп, които се комбинираха по някакъв начин и накрая не се получаваше снимка с 41 мп, а 16 мисля.
Тук сигурно е същото. Какъв бил смисълът, ама какво, що....
Ама все повече знаем от всички.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на arrogant за това мнение:
  • doktorra, OliQueenBG
Цитирай

(2019-11-09, 14:33:26)greensmoke7777 написа:  Това ,че разбиранията ти за мобилна фотография се изчерпват с Фейсбук и "насочи и без да му мислиш щракни", не означава ,че всички са като теб. 
И си личи ,че изобщо не те интересува фотографията.
От 100 км.

.........
Виж градски, аз си признавам, че не само от мобилна, ами от никаква фотография не разбирам. Не от 100, а от 1100 си личи.
Фейсбук нямам. Споменах го образно. Имам в предвид, че една търсачка не ползвате да се осведомите малко, а започва един рев ( неоснователен според мен).

1916 
Цитирай

Никой не говори за напрягане. И никой не ме кара нищо.
Просто разсъждаваме, в такава тема сме все пак. Не може да мълчим само.
Не сме и като овцете (повечето) да се хвърляме и да купуваме каквото ни падне.

(2019-11-09, 16:41:43)milss написа:  Виж градски, аз си признавам, че не само от мобилна, ами от никаква фотография не разбирам. Не от 100, а от 1100 си личи.
Фейсбук нямам. Споменах го образно. Имам в предвид, че една търсачка не ползвате да се осведомите малко, а започва един рев ( неоснователен според мен).

Ако искам raw на 15-20 мп, ще си ползвам моите сегашни телефони, както и ги ползвам.
Голямо и невиждано чудо,че имал raw на 20-тина мп.
Но тук, пак казвам-говорим за цели 108 мп, но jpeg.
Абсолютно никаква полза от това!
Цитирай

Абсолютно при тея микро камери няма никакъв смисъл от този огромен брой пиксели. Максималната разделителна способност на камерата се определя от няй тясното място, на системата лещи и сензор. А при тея мънички лещи, резлоюцията е минимална. Еле пък и ако са пластмастови. Абсолютно сигурно е, че един 6 мегапиксела голям сензор с голям стъклен обектив отпрец ще има по-висока резолюция от подобен на този камерафон.

Само за инфо - 24 Мпикс РАВ е над 50 МБ. Това значи, че РАВ от този телефон би бил 250-300МБ !!! И то пълен с плява, щото реално инфото вътре ще е като от 3-4 мекаписела.
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • greensmoke7777
Цитирай

Маркетинг!
Нищо лично иначе-да си го ползват със здраве бъдещите му собственици Smile
Цитирай

Ревю и първи впечатления от телефона. Много дневни и нощни снимки от Ню Йорк:




Цитирай

Някакъв dng на братушките от ноте 8 про. Доста свито качество. http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=90566950

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Някой има ли инфо дали ще има версия със Snapdragon 855/855 plus? Четох, че можело да има, но никакви подробности не намерих.
Цитирай

Не. Уж. Като нито ще се появи някой Нот 10 про плюс. Ама едва ли. Smile
Цитирай

Красив, като повечето продукти на Шяоми!.. Smile А тези 108 мпх предполагам при кроп ще имат полза, иначе за поинт анд шуут ежедневен, едва ли. Но колкото повече, толкова повече. Иначе още щяхме да си ги мерим между 3.2 и 5 мпх камерки между СЕ и НОКИА... някъде преди 15 години?.. Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 4 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • cinizam, doktorra, milenvn, milss
Цитирай

Цитат:Иначе още щяхме да си ги мерим между 3.2 и 5 мпх камерки между СЕ и НОКИА... някъде преди 15 години?..


Ми специално при мегапикселите, принципа не е колкото повече, толкова повече. Има физически ограничения на оптиката, дифракция, съотношение сигнал-шум. Та твърде вероятно е дори 15 годишна сапунерка с малко по-голям по размер сензор, но 3.2 Мегапиксела да отнася 108Мегапикселовия телефон. 
Аз искам 10-12 максимално Мпикс, но да работят по максимално увеличаване размера на сензорите. 
На брой пиксел кълват.., ясно кои
[-] 2 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • airbus, anatol06
Цитирай

Lol  Big Grin  .@jivkojj, дай я тази 15 годишна "сапунерка". 
Тук не е раздела за вицове.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • arrogant
Цитирай

Веднага ти отговарям, щото все още го имам. Ето този https://www.sony.de/electronics/support/...es/dsc-s85
и предполагам работи и в момента с подновената батерия. Определено снима по-добре от моя хуавей п30. А е над 15 години модела.
Естествено не го ползвам, щото е бавен, и обемист и безогледалките ми го бият от всякъде. Ноо картината му е трепач и по днешните стандарти - Цайс оптика и CCD сензор.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

Наистина е весело с теб. Това не е форум за фотоапарати.

1916 
Цитирай

(2019-11-10, 22:20:38)jivkojj написа:  Веднага ти отговарям, щото все още го имам. Ето този https://www.sony.de/electronics/support/...es/dsc-s85
и предполагам работи и в момента с подновената батерия. Определено снима по-добре от моя хуавей п30. А е над 15 години модела.
Естествено не го ползвам, щото е бавен, и обемист и безогледалките ми го бият от всякъде. Ноо картината му е трепач и по днешните стандарти - Цайс оптика и CCD сензор.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Този фотоапарат е струвал 800$, когато е излязал на пазара. Това определено не е "сапунерка". Все едно да кажеш, че RX100 е сапунерка. Сапунерка е апарат до 300-400 лв. с миниатюрен сензор.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)