Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI Note 10- първият масов смартфон със 108 MP камера и 5x оптичен зуум!

(2019-11-10, 22:30:31)milss написа:  Наистина е весело с теб. Това не е форум за фотоапарати.

Но най-весело е с теб!

Човек, който сам признава,че от 1100 км се вижда,че грам не разбира от фотография , нито го вълнува, но спори и после се смее на неща, които изобщо не разбира!
Цитирай
Аксесоари

(2019-11-10, 23:11:59)greensmoke7777 написа:  Но най-весело е с теб!

Човек, който сам признава,че от 1100 км се вижда,че грам не разбира от фотография , нито го вълнува, но спори и после се смее на неща, които изобщо не разбира!
Даааа. И затова съм във форум за телефони, а не за фотоапарати. 
На теб всичко ще ти е смешно ако прекаляваш със зеления пушек.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • cinizam
Цитирай

(2019-11-10, 22:20:38)jivkojj написа:  Веднага ти отговарям, щото все още го имам. Ето този https://www.sony.de/electronics/support/...es/dsc-s85
и предполагам работи и в момента с подновената батерия. Определено снима по-добре от моя хуавей п30. А е над 15 години модела.
Естествено не го ползвам, щото е бавен, и обемист и безогледалките ми го бият от всякъде. Ноо картината му е трепач и по днешните стандарти - Цайс оптика и CCD сензор.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

Нормално е тази сапунерка да отвява всеки смартфон, пък нека сапунерката да е 15 годишна.
Ето защо винаги ми е било смешно да се сравняват съвременни DSLR-и с някакви смешни смартфончета, които компании са платили на някакви сайтове да ги скъсват от хвалене колко са велики.
И идва 15 годишната сапунерка като твоята и ги прави за смях.

(2019-11-10, 23:19:38)milss написа:  Даааа. И затова съм във форум за телефони, а не за фотоапарати. 

Телефоните имат камери, затова съм в този форум.
А не във форум за батерии, процесорчета, рам памети и тем подобни абсолютни глупости!
Освен това не знам изобщо какво правиш в тази тема, след като акцент в този смартфон е именно камерата му !???
Цитирай

(2019-11-10, 23:33:02)greensmoke7777 написа:  Нормално е тази сапунерка да отвява всеки смартфон, пък нека сапунерката да е 15 годишна.
Ето защо винаги ми е било смешно да се сравняват съвременни DSLR-и с някакви смешни смартфончета, които компании са платили на някакви сайтове да ги скъсват от хвалене колко са велики.
И идва 15 годишната сапунерка като твоята и ги прави за смях.


Телефоните имат камери, затова съм в този форум.
А не във форум за батерии, процесорчета, рам памети и тем подобни абсолютни глупости!
Освен това не знам изобщо какво правиш в тази тема, след като акцент в този смартфон е именно камерата му !???
Ето защо не ме интересува, ти сам си отговорил - всеки DSLR ще направи по-хубава снимка от всеки съвременен телефон.
Да телефоните имат И камери, но имат "процесорчета, рам памети и тем подобни абсолютни глупости!" които заедно със софтуера са решаващи за качеството на снимките.
В тази тема съм, защото ме интересува въпросния модел като цяло ( процесорчета, рам памети и тем подобни абсолютни глупости!), а не само камерата.
Аз не знам ти защо си тук след като за теб този телефон е "безмислен, маркетингов трик" и т.н.

1916 
[-] 5 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a, arrogant, cinizam, karas, NaniG
Цитирай

Тук съм, защото коментирам най-важния компонент-камерата му. Нищо,че самият телефон е безсмислен като цяло.

А ти какво би казал за рам паметта примерно-данни имаш ли някакви?
Коя марка е , по каква извънземна технология е създадена рам-та, с колко трилионни от милисекундата ще е по-бърз от конкуренцията и тн?
Цитирай

@greensmoke7777, и да ти го обясня няма да го разбереш. Ти явно и от фотография толкова разбираш. Гугъл ще ти изкара стотици резултати за размер и тип на RAM, а също така и за "извънземната технология по която е създадена рам-та". 
Сега малко по темата. Оказа се, че телефона може да прави 108MP снимки.
Цитат: Технологията за бининг на пиксели работи както при 48MP IMX586. Сензорът групира пиксели в групи от по четири и след това взема данни от съседни пиксели, за да се получи стандартен резултат. Това позволява на телефона да намали пиксела до 27MP за по-добра производителност при ниска осветеност или да снима с пълните 108MP, ако желаете.
Източник: https://www.androidauthority.com/xiaomi-...50031/amp/
Специално за @greensmoke7777 обяснявам какво е бининг: binning на пиксели е процес, който вижда данни от четири пиксела, комбинирани в едно. Така сензорът за камера с малки 0,9 микрона пиксела ще даде резултати, еквивалентни на 1,8 микрона пиксела, когато правите снимка.

1916 
[-] 9 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a, arrogant, cinizam, doktorra, master89q, NaniG, OliQueenBG, ronnie72, TNTKZ
Цитирай

Ако ти в края на 2019-та чуваш за binning , това не е мой проблем.
Еквивалентни резултати може да даде само за някои ей такива като теб , дето ГРАМ не разбират от фотография, а спорят и се смеят.
За тях може да са равни резултатите, както и за тия , дето ти лайкват коментарите.
Мислих да ти обясня подробно какви глупости пишеш, ама няма смисъл.
Аз спирам да пиша в тая тема.
Хубава вечер!
Цитирай

Абе хора ,защо спорите за глупости.Имам Pixel 2 ,имам ,Sony rx 100,имам и Canon 70d с кит обектив.Откакто имам пиксела,другите два отлежават в нас.Пиксела прави по добри снимки от 70д и кита.Това е без обработка,ако някой му се занимава след това да обработва,може да е различно но на мене не ми се.Също така вътре без светкавица,пиксела е по добър от rx100.Да не говорим че жената от 20 снимки с далеч,10 не са на фокус.Така че стига с това длср.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 688757 за това мнение:
  • 1124
Цитирай

Полупрофесионалните и професионални камери си показват в името, че изискват определени умения, за да изкарат добри снимки. Отделно има и една кола скъпо оборудване и аксесоари покрай тях, като се почне от обективи, светкавици и осветление, стативи, чанти и т. н. и т. н.

Ясно е, че хора, които не притежават умения и желание да инвестират време и пари, ще се чувстват безкрайно по-комфортно с камерата на телефон.

Спорът е безпредметен, тъй като таргет групите да съвсем различни.

Изпратено от моят MI MAX 2 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
[-] 3 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • greensmoke7777, hrissim, NaniG
Цитирай

Хахаха, брат, ако някой си е взел ДСЛР и смята, че камерата ще му направи снимката, много се е объркал.
Аз нямам нито една НЕобработена снимка с ДСЛР-а. Пиксела ти прави по-добри снимки, защото той обработва снимките вместо теб. Софтуера и процесора допринасят много за страхотните резултати на днешните смартфони, но физически големия сензор трудно се замества със софтуер.
Плюс това китов обектив? Особено канонския е пълен боклук.
Нали не си мислите, че хората, които купуват обективи по 3-4К са глупаци? Или викате взимат един айфон, пиксел или нещо друго и това им стига?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
[-] 7 потребители изказват благодарност на arrogant за това мнение:
  • 1124, alexkara, Cuprac, fifth_root, greensmoke7777, milss, skvelichkov
Цитирай


Cognosce te ipsum!
Цитирай

1300 лв за камерата в Mi Note 10??? Марш да си правяте софтуера, че и автономията на батерията, която е смешна, а най-вече: цената в Европа, която е комична, да не кажа друго...


Cognosce te ipsum!
Цитирай

На моменти /особено при видеото/ шаомито ми харесваше повече. Но наистина има още какво да оправят. И едва ли някой мисли, че телефона си струва парите - 1100-1200лв официална цена в Европа. Доста е надценен. Ако беше с SD855 щеше да се възприеме много по-добре.
Цитирай

От кого? Питай 10 случайни минувачи знаят ли какво е SD855.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Знаят таратанци.
Като си купя нов телефон, още в работата ми викат: аааа ти пак ли си купи новата нокия....

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2019-11-17, 13:11:15)arrogant написа:  От кого? Питай 10 случайни минувачи знаят ли какво е SD855.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Може би от тия, които са мислели да го купят?! Но след като са видяли, че излиза с чип средняк, а цената му е почти като за топ модел и са си казали - айде не, ще изчакам някой друг...
Цитирай

Абе, като цяло, хората не ги интересуват неща от сорта какъв е чипсета, какви са основните характеристики и т.н. Тук сме се събрали предимно ентусиасти, а когато някой от масата потребители иде в магазина за нов телефон, търси нещо за "добра цена, с добра камера и да му държи батерията", като не се обръща внимание на факторите за тези техни изисквания.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • arrogant
Цитирай

Не е баш така. Средностатистическият купувач знае какво купува, защото последно време се акцентира точно производителността на апаратите. Отделно Ксиаоми зарибяват точно с по-мощните процесори на приемлива цена. Вече доста хора се интересуват от това колко е мощен телефона и с колко РАМ разполага. Отделно, излезнаха много хубави игри, които си искат своето и неминуемо трябва поне малко да се поинтересуваш от параметрите на телефона.
Цитирай

Аз ви казах. Спирате десет случайни минувачи на улицата и питате какво е ексинос, какво е Снапдрагон. Няма да правим задачата невъзможна с имена на конкретни модели чипсети.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Не знам кой какво знае, но хората не знаят, че още Nvidia се използва за игри и е препоръчителна за хората, които играят много игри. А за другите неща няма и нужда да се чудите дали ги знаят, а при телефоните е същото, никой не се интересува толкова много, ако погледнат в интернет, хората знаят S серията на Samsung, iPhone и Huawei P серията, другото не им е нужно. Просто отиват в магазина и гледат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

От една страна масово хората не знаят и не се интересуват с какъв хардуер им е телефона, но от друга - появи се някой компромисен модел и нещо не се харчи. И още: при толкова много неразбиращи хора би било детска игра да се наложи нова ОС, ама не става.

Има една тайна: хората проверяват в интернет за мнения. И, о, чудо, там четат и гледат ревюта. И все има някой, който да им препоръча телефон. В моето семейство сме 3-ма, които се интересуваме и 10, които просто ползват. Може ли да се сетите, кой дава съветите за телефоните?

Заслужава си да се гледа:

Изводите за батерията са...

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Още едно ревю със страхотни снимки от телефона:



[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • hglr123
Цитирай


Cognosce te ipsum!
Цитирай

Два от мобилните оператори във България- Теленор и Виваком, започват да предлагат телефона на доста добри цени. Абсолютен рекорд обаче е бързината с която модела дойде у нас след представянето си, както и бързината с която започват да го предлагат операторите. Поне аз не помня друг такъв случай!

Повече информация за офертите на двата оператора в темата за покупка на модела: Покупка на MI Note 10


Цитирай

Според мен всичко е заради камерата - ще заложат на това тези 108 мегапиксела да докарат печалби.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)