Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

eSIM - въпроси, коментари, мнения, ползи, недостатъци, впечатления
#1

[Изображение: how-esim-works-featured1.jpg]

Коментирайте тук всичко свързано с новият формат SIM карта - eSIM.


[Изображение: 0364397001572267379-1389303-630x458.jpg]

2. A1 вече предлага eSIM карта https://www.a1.bg/esim.   

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Може би има повече предимства отколкото недостатъци според мен. Но статията ми се вижда много подвеждаща! Ако някой нямащ си потятие от такива неща може да си помисли, че ще "спести" и ще си замени старата карта с нова. От това което съм чел - ако съм разбрал правилно, самия апарат трябва да има на платката си "точката", която се представя за -сим. Освен това и оператора трабва да има необходимата технология. Е, оказа се че "магистралата" я има. Пиксел 2 например има е-карта, а това е модел произведен не от вчера. В сайта на А1 пише само за продукти на Епъл, но ще проверя в офис как стоят нещата с Пиксел 2.
редакция: току що чатих с оператора, за сега само изброените в сайта продукти на Епъл могат да се възползват от е-сим! Но до края на 2020 всички останали устройства ще могат - стига да имат "точката" на платката.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Аз имам есим от днес. Тръгна от раз на pixel 3. Супер е. Дойде един QR код на картинка. Трябваше да разреша developer mode за да го добавя. Но си работи. И сега имам един празен сим слот.
Цитирай
#4

Може ли разяснения, как стана? Явно са ме пуснали по пързалката! То ще е в помощ не само на мен. Благодаря.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Може. Картата ми е на фирма. Обадиха се на акаунт мениджъра и тя се задейства и я пусна по куриер същия ден.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай
#6

Ясно, значи става само за корпоративни клиенти! Другите да го д...т

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

Пусни една жалба и питай. А и могат да имат споразумение с Епъл за известен период от време ексклузивно да е уж само за техни апарати. Аз сега не разбрах друга файда има ли освен ако не искаш да ползваш две СИМ карти?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#8

Не могат да те simjack-нат Wink

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай
#9

Вече има доста хора с телефони поддържащи esim. Някой може ли да сподели впечатление от услугата? Най-вече ме интересува какъв е импактът върху батерията и обхвата. Има ли разлика спрямо ползването на физическата сим карта?

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#10

По мои наблюдения - няма. Обхватът е стабилен, поне при мен, животът на батерията не се е променил също.

 
Цитирай
#11

Може ли да се твърди, че eSIM се държи по-стабилно?
Казусът ми е А1 - смених си преди година физическата SIM карта и от тогава все нещо не е наред: обхват губи, интернет губи, карта губи... Докато беше в Samsung, обвинявах телефона. От А1 обвиняваха мен, защото картите им били стандартни, нямало как да е от картата, но ако искам, да си я сменя, (срещу 10 лв, въпреки че според техническия им отдел е възможно да е от картата). От няколко месеца е в iPhone, няма как да е виновен телефона за същите проблеми, които само по-рядко се появяват. А в същия проблемен телефон Samsung има друга карта на А1, която нищо не губи.
Ta моля за мнение - eSIM може ли да ми спести такива "физически" ядове
Цитирай
#12

Ползвах такава около една година, по мои наблюдения няма разлика между нея и физическа такава.

 
Цитирай
#13

(2021-08-19, 08:49:40)NoMaD написа:  Ползвах такава около една година, по мои наблюдения няма разлика между нея и физическа такава.

A защо се отказахте (ако не е тайна)?
Аз друго имах предвид, но явно не съм се изразила правилно. еSIM може ли да даде "дефект"? Защото физическата за мен е дефектна. Може да се случва рядко, но е факт.
Цитирай
#14

Виртуалната карта не знам какъв дефект може да има. А иначе минах на друго устройство, който за съжаление не поддържа такава.

 
Цитирай
#15

Аз съм с есим и за сега няма проблем. Единствено би било проблем ако нещо недай си боже стане с апарата и се наложи да го сменя с такъв който няма есим... особено ако се случи в чужбина

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#16

(2021-08-19, 08:59:47)NoMaD написа:  Виртуалната карта не знам какъв дефект може да има. ...

То и аз не си представям, но реших да питам за мнение от първа ръка или хора, които са "вътре в материята".
Спира ме единствено невъзможността eSIM да бъде първа карта. Мисля, че това ще ме дразни.

Благодаря на всички, които ми отговориха!
Цитирай
#17

Е моята есим е първа карта. Физическиата ми е на Швейцарски оператор и е предимно за данни. То не знам какво е значението първа втора като си избираш кое за какво да е

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#18

Точно от тази гледна точка реших при поръчването на телефона (online) да е без eSIM. При самото съставяне на поръчката имаше отметка за eSIM (най-вероятно QR код на лист), но после като се замислих, че прехвърлям картата на някой друг телефон примерно докато моя е на ремонт гаранционно или съм решил да го продавам и очаквам следващия (през това време карам с една Lumia).
Поне на този етап не би ми вършила работа вградената eSIM, защото не ползвам 2 оператора (както преди 5 - 6 години), а ако присъстваше опция да активирам/деактивирам физическата, когато ми потрябва щеше да е друго.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#19

Всъщност не знам как се персонализират. Прочетох, че винаги е втора.
И моята физическа ще е на чужд оператор, та си представям как ме пита всеки път коя избирам и аз по погрешка избирам чуждата - играла съм го със Samsung-а, в едни сметки се бях овъртяла... Но там проблемът беше автоматично пренасочване от фабричните настройки.
За eSIM в момента търся и събирам информация как се случват нещата при iPhone. Всичко, което пишете ми е полезно. Благодаря
Цитирай
#20

Как се случват? Сканираш QR в опцията "избор на план" и готово. Есим е полезна също когато гнездото за симкарта е споделено с SD карта. Аз лично смятам че до няколко години ще отпаднат изобщо физическите сим карти.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#21

Хора Есим не е виртуална карта, а е физически чип на дънната ви платка! Така че е напълно възможно да имате проблем с него на хардуерно ниво.
Цитирай
#22

(2021-08-19, 12:07:16)Andon0v написа:  Хора Есим не е виртуална карта, а е физически чип на дънната ви платка! Така че е напълно възможно да имате проблем с него на хардуерно ниво.

Като цяло си прав. Но вярвам че шанса да дефектира нормална сим карта е много по голям от това да стане нещо на есим модула.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)