Анкета: С какво зарядно най-често си зареждате телефона? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
С бавно зарядно
32.26%
30
32.26%
С бързо зарядно
49.46%
46
49.46%
С безжично зарядно
11.83%
11
11.83%
С преносима батерия
2.15%
2
2.15%
По друг начин
4.30%
4
4.30%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

С какво зарядно най-често си зареждате телефона?
#1

[Изображение: galaxy-s10-accessories-power-s.jpg]

С какво зарядно най-често си зареждате телефона?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Всеки говори за живота на батерията, а какво правят бързите зарядни? Зареждам със зарядното в окомпректовката, понякога с преносима батерия, но се е случвало и в колата чрез запалката и.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

С най-обикновено 2А. Бързото го ползвам само в спешни случаи.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lupita за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Поръчал съм си половин ампер, да може цяла нощ да пълни, сега ползвам едно 0.8. За спешни случаи имам 2,3 и една банка 15.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

С това което е в комплект с телефона. В редки случаи с power bank.

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

С оригиналното или афтърмаркет със същите ватове (18W). Да, следващите 50-100W, които излизат ми се струват малко пресилени и стресиращи за батерията и там бих си помислил дали ще ги ползвам всекидневно

Xiaomi 12X 8/256gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на dancho2000 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

С оригиналното 25 ватово от комплекта, за 50 минути и е пълен.
Догодина по-бързо.
Батерията не ме притеснява, че ще се развали телефоните ги сменям бързо.
А и не вярвам на митовете, че оригиналното зарядно поврежда батерията.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#8

Аз зареждам с 15W оригинално и с афтър маркет със същите ватове. Не се оплаквам, зареждат 3,000 mAh батерия от 5% до 100 % за около 1ч, 10 мин. По принцип май тези бързи зареждания не влияят добре на една батерия и понякога когато си лягам вечер включвам телефона да се зарежда бавно, със зарядно от 5W. Може да е внушение, но така правя, понякога.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

Зареждам си с бързото зарядно и изобщо не ми пука за батерията. Ако пуснат 100W и с него ще си зареждам. Кво щадите тез батерии толкова... И за колата взех супер бързо зареждане за huawei. За година и половина huawei-a си е като нов. Същото време на светнат екран имам.

Зареждам и с външна батерия. Няма опция за повече от един избор в анкетата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Зареждам два телефона със зарядно 2х5В/2.4А(по спецификация). Предполагам, че това се води "бавно" зарядно, макар че доскоро зарядните 5В/2А ги водеха "бързи" или т.нар. fast charge. Зарядното в колата ми също е 2х5В/2.4А. Телефоните ми не поддържат QC, но и да поддържаха, нямаше да го ползвам, защото нямам необходимост. Имам и три вида външни батерии с 5000, 10000 и 20000мАч за различни случаи и необходимости - примерно при пътувания в чужбина, когато цял ден се мотаме по разни забележителности, снимаме и ползваме навигация, при което батерията пада по-бързо. Имах и един случай с хотел в Румъния, където в стаята имаше само един-единствен контакт, в който беше включен телевизора - там батерията от 20000мАч ни помогна три дена.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
[-] 1 потребител изказва благодарност на karloson за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

Зареждам със зарядното от комплекта.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

Зареждам със зарядното от комплекта, като бързото зареждане ми е включено по дифолт. Не съм роб на това дали бързото зареждане влошава живота на батерията. Предишният ми телефон го зареждах по същия начин и го ползвах 4 г. и половина. От време на време се случваше да ползвам преносима батерия, но много рядко.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
[-] 2 потребители изказват благодарност на NaniG за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
Цитирай
#13

Всяка вечер го лепя на безжичното. Жена ми му вика Палачинката. Когато бързам, си ползвам ориг. бързо зарядно.
Изобщо не съм съгласен, че бързото зарядно вреди на батерията.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

Ползвам фабричното зарядно. Имам и афтърмаркет.
Имам бързо зарядно за автомобил.
Наскоро купих стойка (за кола) с вградено безжично.
Сега поръчах безжично за вкъщи, но ще го ползвам с бавно зареждане, въпреки, че поддържа бързо.

от LM-G810EAW сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#15

За който не е гласувал.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

Скоро взех едно безжично от Икеа, 5W, бавничко, но така или инак зареждам само през нощта. Ако трябва по бързо имам едно 12W, от таблета и включвам него.
Цитирай
#17

Warp
Разработили са интелигентна система, при зареждане следи температурата на батерията да не надвишава 38. А нощем зарежда бавно така че батерията да е на 100% чак сутринта- с около1% за 5мин
Цитирай
#18

С бързо и от време на време с външна батерия, когато съм в движение.

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#19

С каквото има в момента на разположение!

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на andreti013 за това мнение:
  • xamstera86
Цитирай
#20

възможно най бързото, ако има 100 ватово и с него ще зареждам

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#21

С това от комплекта, в случая - бързо.
Цитирай
#22

С безжично интелигентно с подаван 0.8А ток.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#23

У нас с оригинално, на път с неоригинално, но достатъчно добро

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#24

(2020-12-19, 21:34:17)pepy1 написа:  У нас с оригинално, на път с неоригинално, но достатъчно добро

даже и за път си взех оригиналното 40 ватово

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#25

Винаги с това от комплекта. В случая - 25W в комплекта на S20+. Ако се налага ползвам и бързо Fast Charge на Samsung отново за кола. Държа на оригиналните аксесоари. Иначе имам power bank но засега само веднъж лятото се наложи да я ползвам и то с друг смартфон.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)