Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Watch GT 2 - мнение и отзиви

(2020-08-28, 17:47:23)turl написа:  Протектора си изработи парите Wink[Изображение: aa7618fb1a9ed0e9df4e08aa812eb138.jpg]

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Според мен не е,той стърчи толкова грозно,че няма начин да не се счупи при удар,аз го махнах при поставянето му Smile предвид моята интензивна работа,колко удара е поел и няма дори драскотина,не знам какво ги правите та чупите толко лесно

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
Аксесоари

Аз не знам защо като правят декоративен Базел не го направят повдигнат, така че да пази екрана. На моя античен G watch базела му е издран, но екрана е като чисто нов. Определено някога пак ще търся такъв дизайн. В крайна сметка това са устройства които трябва да ви улесняват живота и да ви служат, а не да ви вкарат в притеснения, дали ще се одраска, измокри или ще му падне батерията в средата на деня...

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

На предният модел беше вдлъбнат ерана в безела. На този не е, и така е по- красиво и малко по-удобно. За съжаление си има и минуси.
На галакси уоча също е много вдълбнат и там си го носих без протектор, така че такива модели има.
Истината е в сапфира, но след като Хуавеи го сложиха в най-пъвият си смарт часовник, вече си го спестяват, да им излизат сметките нагоре
Цитирай

И преди да сложа протектор се е чуквал тук, там и нямаше последствия.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Има ли как да се рекалибрира компаса? Като го настройвах отначало показваше точно, но днес го пробвах и тотално бъркаше посоките на открито. Също и  gps-а ми показва понякога леко нереален маршрут при бягането на открито.
Цитирай

От днес съм с този часовник и впечатлението ми за първи ден е много лошо. Изключително изненадан останах като разбрах, че часовника няма Airplane mode, в резултат на което блутута е постоянно включен. Почти при всяко леко вдигане на ръката или др. нормално движение, часовника светва екрана и то при движения, които нямат нищо общо с типичното вдигане на ръката за проверка на часа. Има ли начин да се калибрира това? Няма синхронизация със Страна но това си го знаех и предварително бях преглътнал така да се каже. Инсталирах приложението на Хуавей на телефона и свързах телефон и часовник. При опит за ръчно синхронизиране ми дава грешка: "Неуспешна синхронизация. Ще опитате ли отново?" Изгорените калории, които се показват на часовника нямат нищо общо с тези, които показва приложението на телефона. С едно изречение часовника на първо четене ми прилича само на един красив аксесоар на китката. Дано при спортните режими по време на спортуване се представи по-добре. Има ли настройка, когато часовника изгуби връзка с телефона да реагира и да ме сигнализира?
Цитирай

Слагаш го в dnd режим. Има си бърза икона в менюто и няма да ти святка, ама ще трябва и да натискаш бутон, за да светне
Друго, което ми идва на ум е да го сложиш в аод режим и ще си стои на този екран.
Блутута му не хаби никакъв ток, ( въобще часовника си издържа достатъчно много, сигурно вече ти е направило впечатление) няма смисъл да се спира. Затова и сигурно няма самолетен режим ?!
За синхронизацията, гледам имаш и П смарт З, пробвай там би трябвало да няма никакви проблеми. И ако е така значи нещо с другият тел не се разбира приложението
Цитирай

Това със сихнхронизацията го оправих, явно е имало някакъв временен проблем сега поне това е наред. Защо се различават данните за изгорените калории на часовника и тези в приложението на телефона? И има ли опция когато се отделът телефона и часовника, часовника да сигнализира, че е загубил връзка с телефона?
Цитирай

Приложението събира крачките от телефона и часовника. Така е и при самсунг...Много е вероятно на тази база да събира и калориите, не помня вече да кажат и тези дето го имат така ли е.

(Това за известие при прекъсване на връзката мен лично много ме дразни и винаги го изключвам. )
Цитирай

А от къде да го включа на GT2
Цитирай

През телефона, в Здраве, настройки на устройството има отметка за прекъсната връзка

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

Интересното, че тази опция е чекната, а като изключа блутута на телефона, часовника не реагира. [Изображение: 332c55aecfd934e3d7bb3763e24586ee.jpg]

Да допълня, че информира само когато в действителност часовника се отделичи от телефона. Когато ръчно изключа блутута на телефона няма индикация.
Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Плъзни от екрана на часовника надолу има иконка за bluetooth ако е синя си свързан.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Часовникът вибрира горе-долу минута, след като разпадне връзката. Като изключиш блутута, изчакай малко.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

От време на време ми се появява проблем с дублиране на нотификациите - получавам съобщение във Вайбър/Месинджър и на часовника ми излиза 2-3-4 пъти това съобщение вместо веднъж. С рестартиране на часовника се оправя за известно време и после пак се получава същият проблем. На какво може да се дължи и как може да се оправи перманентно проблемът?

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай

При мен не се е случвало , може да пробваш да изчистиш cache на приложението Health , viber messenger и.т.н , или да ъпдейтнеш до по нова  версия след време

Huawei P30 Pro
Цитирай

Някой с този часовник успя ли по някакъв начин да синхронизира със Strava тренировките си? Аз за тази цел на телефона от приложението на Хуавей (Здраве) дадох да изпраща данни до Google fit и там те се получават без проблем. Инсталирах Strava на телефона от приложението дадох да получава данни за тренировките от Google fit и нищо не се получава в крайна сметка. Къде е проблема? Знам, че за много хора това е излишно, но в Strava си качвам активностите от доста години и там имам натрупани доста данни от предишни тренировки, които ми трябват за сравнения на постигнатото по време на тренировките.
Цитирай

Ами, както го описваш, проблемът изглежда да е в Страва. Явно не синхронизира адекватно и с Гугъл фит, не само със Здраве.

Не ползвам приложението, само мнение по въпроса.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

Часовникът може ли да звъни с мелодията на телефона?
Цитирай

(2020-09-02, 10:58:46)ivanov_km написа:  Часовникът може ли да звъни с мелодията на телефона?


Не съм сигурен , но мисля че не може .Нека кажат колегите . Аз направих обратното , намерих същата мелодия аналогична на часовника и я поставих на телефона , поне като звънни да са в един и същ тон  .Иначе е някакво мазало

Huawei P30 Pro
Цитирай

Моя е на вибрация...за какво пък трябва да звъни и часовника?
Цитирай

(2020-09-01, 14:14:26)tynata2 написа:  При мен не се е случвало , може да пробваш да изчистиш cache на приложението Health , viber messenger и.т.н , или да ъпдейтнеш до по нова  версия след време

Изчистих кеша на Health, рестартирах телефон и часовник, но не съм сигурен дали това решава проблема. В началото нямаше никаква промяна, сега пък всяка нотификация излиза само по веднъж, както би трябвало да е. Ще видя дали пак ще се бъгне.

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай

(2020-09-02, 10:58:46)ivanov_km написа:  Часовникът може ли да звъни с мелодията на телефона?
Може да звъни, но има разминаване, съвета ми е да е на вибрация само.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

И как се задава мелодията на часовника?

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

Хм, не се бях замислял, на мой колега му звъни както телефона, но стандартната мелодия, а той е с нея и на телефона, аз съм на вибрация и не съм се ровил за настройки, а сега гледам, че май съм ви подвел, или поне не я намирам, извинявам се.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)