Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Съобщения за проблеми с форума и сайта.]

И таблетът не ще да отваря този форум на мобилни, моля направете нещо

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
Аксесоари

(2022-03-16, 07:34:18)TNTKZ написа:  И таблетът не ще да отваря този форум на мобилни, моля направете нещо
Другите сайтове отварят ли се? Аз от вчера переодично влизам на мобилни, през телефона, и нямам проблем.

Huawei P30
Цитирай

Само този е проблемен

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

И на мен, сутринта пробвах от друг град - не ставаше. Сега съм в трети и го отвори. Дали е от клетките или от форума? Ако има значение, отварям с Мозила.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Оплакване и от мен, преди малко бях в Стара Загора и не зареждаше нито на мобилни, нито на Wi-Fi. Излезнах на магистралата за Пловдив (да се прибера) и се отвори.

Vivacom

ПП: Излезна ми нотификация от Chrome че сайта отново е достъпен.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

На мен пък преди броени дни две поредни утрини не зареждаше.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

През по голямата част от деня не мога да вляза.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

През мобилни данни на Виваком и аз не можех да влизам оня ден.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

Преди два дена - да, днес, поне при мен, вече всичко е наред. Не виждам повод за дискусия.

 
Цитирай

Днес 3 пъти за по 1 час не мога да вляза. Само в тоя сайт. Мобилни на swisscom и на Telekom Deutschland.

Ето от току що.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

Благодаря за информацията, ще мо трябва още малко помощ за да изясня проблема.

Ако може да инсталирате следното:

https://play.google.com/store/apps/detai...zerlite.an

Ако вече ползвате подобно друго приложение, не е проблем да ми пратите данните от него, те трябва да са сходни.

След това когато се наблюдава проблема, да отворите приложенито и в раздел Information  да направите screenshot или поне да ми изпратите ip адресите от секцията CELL CONNECTION -> "DNS Server IP"

Също така ако може  от раздел Tools, да изберете DNS и да попълните данните както са на прикачената снимка и да кликнете Start. DNS сървъра го оставете както го е попълнила програмата. Би трябвало да е един от сървърите от раздел Information.

   

Би трябвало като статус да получте "NOERROR" и отдолу да видите ip адреса на сървъра където се намира forum.androidbg.com: 212.5.51.47
Ако тези неща са различни, моля да споделите какво ви връща.

Ако получите правилния IP адрес, това означава че няма DNS проблем. Моля тогава да проверите дали имате достъп до този ip адрес чрез Tools -> Ping. Отгоре пишете forum.androidbg.com или 212.5.51.47 и натискате Start. Би трябвало да получавате отговори със зелена точка най-отлявo. Ако точката е сива, значи не е успешна ping командата. Като получите 5-6 отговора може да натиснете Stop.
[-] 1 потребител изказва благодарност на admin за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Не мислиш ли, че проблема е в DNS кеша при интернет доставчика. Ако проблемът е в домашняи нет - с рестарт на рутера всичко се оправя. Но за мобилни данни няма какво да се направи - трябва да се поизчака малко. Зареждат им старите DNS-и, заради кеша при доствчика. Имах същия проблем преди време с моя сайт и вече си знам, че при смяна на сървъра е добре няколко дни да може да се зарежда от двете места.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Да, това е единия вариант. Другия е ip адреса да е блокиран някъде в датацентъра или при хостинг доставчика. И аз имам някакви смътни спомени че Виваком не си настройват правилно DNS кеш сървърите. Затова пуснах в предното мнение приложение което да тества точно това.
Цитирай

(2022-03-16, 20:34:17)gazibarev написа:  Днес 3 пъти за по 1 час не мога да вляза. Само в тоя сайт. Мобилни на swisscom и на Telekom Deutschland.

Ето от току що.

Явно не е причината във вивата.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

От вчера не ми зарежда през мобилните данни на Виваком.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

(2022-03-20, 09:01:28)fu4ko написа:  От вчера не ми зарежда през мобилните данни на Виваком.
admin е дал по на горе в темата,какви данни да му пратите.

Huawei P30
Цитирай

Дал е,ама не ми се занимава да тегля.Пък и се оправи.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

Аз няма смисъл да пращам Screenshot.

Сайта ми показва че няма https сертификат, цъкам продължи и не зарежда.

Приложението показва че heartbeat а към сървъра е ок и се връзва

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Здравейте!
От няколко дена, сутрин нямам достъп до форума през Tapatalk на мобилни данни (VIVACOM). Помислих, че има проблем с приложението, но други форуми, които следвам работят. Пробвах да заредя и през Chrome, но отново неуспешно.

Свалих програмата и прикачвам скрийншото с резултати. Ако ви трябва друга информация за тест съм на разположение.

               

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
[-] 4 потребители изказват благодарност на Ivan_Bonev за това мнение:
  • admin, Be6i4, ganchev, TNTKZ
Цитирай

@Ivan_Bonev , много благодаря за помощта. Явно проблема не е с DNS а с достъпа на IP адреса.

Ако пак се наблюдава проблем, може да ми изпращате само IP адреса, който излиза като отворите на сайта https://www.whatismyip.com/ (този ip адрес не се вижда в приложението горе, там е само ip адреса в локалната мрежа на Vivacom)

Не е нужен screenshot, само copy/paste от www.whatismyip.com, така че не изисква много усилия. Ще съм благодарен и другите да ми изпратите ip адреса си в момента когато се наблюдава проблема.

@gazibarev ако пак имаш проблем, прати ми и ти моля те ip адреса ти получен от www.whatismyip.com.
Възможно е проблема да е и в хостинг доставчика ако примерно поради DOS атака преди време са блокирали някои мрежи и в последствие не са ги отблокирали. Но ми трябват конкретни IP-за да се изясни реално къде е проблема.
[-] 3 потребители изказват благодарност на admin за това мнение:
  • Be6i4, gazibarev, Ivan_Bonev
Цитирай

Вече от никой град не ми отваря форума с мобилни данни. В момента съм на wi fi. Прикачвам снимки на ай пи-то от клетка на военна академия в София от вчера.


Прикачени файлове Миниатюри
           

времето е като парите - никога не стига
[-] 3 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • admin, Be6i4, TNTKZ
Цитирай

Благодаря Ви, че оправихте проблема. Вече достъпвам форума и с мобилни данни.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

И при мен тръгна на мобилни данни. Благодаря

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

И аз благодаря за помощта. Все още си мисля че може да има и други проблемни IP адреси на Виваком. Така че ако забележите проблем, пак ми пратете ip адреса (мобилния интернет може да ви причислява различен ip адрес след определен период от време)
Цитирай

Здравейте,

не се изпращат имейли при забравена парола или при регистриране на нов акаунт.Пратих детайлите на имейла на форума.
[-] 1 потребител изказва благодарност на zarere за това мнение:
  • admin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)