Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ за избор на телефон
#1

Здравейте.Трябва да си закупя нов телефон. Не си сменям често телефоните, но дойде времето да го направя.  По принцип харесвам по малки телефони, но вече трудно се намират. И реших да се хвърля в другата крайност към големия диаплей.Та харесал съм си samsung A70 или xiaomi mi9t. И двата телефона ми харесват. Главния критерии ми е, да има възможно по -голяма батерия , не съм превърженик на определена марка.Ще ми помогнете много с предложения в този ценови диапазон около 600лв
Цитирай
Аксесоари
#2

Motorola G7 Power - по ревюта излиза като телефонът с най-дълго издържаща батерия. Резолюцията е малка и камерата е по-куца.

Xiaomi Redmi Note 7/Redmi Note 8/8T/Redmi Note 8 Pro - тези също стават, с прилични камери и батерии.

Сега покрай черния петък може да се намери и Покофон до 600 лева - добра камера и по производителност бие всички изредени, но е от миналата година.
Цитирай
#3

Благодаря. А за самсинга А70 струва ли си парите
Цитирай
#4

Да, единственото му слабо място е, че е пластмасов, иначе батерия, камера, дисплей, което е най-важното му е добро, 4500 батерия, Super AMOLED, процесора е добър също като за парите си.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Xiaomi mi9t е за същите пари с малко по добър хардуер, по добра камера и клоня към него, но по ревютата където го сравняват със samsung A70 сякъш на самсунга дисплея му ми допада повече някак по точни цветове, по наситени,бялото е бяло а на шаумито синее, в смисъл има разлика, а всъщност двата дисплея ги дават еднакви.
Цитирай
#6

Нормално е Samsung да е с по-добри цветове, все пак те са най-големия производител на OLED дисплей и Xiaomi взимат от тях, Apple и други.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Добре, че си уточнил за дисплея - по ревютата.
Нямам такъв проблем с екрана. В началото ме боляха главата и очите, тъй като преди бях с IPS и смяната с AMOLED ми се отрази. Плюс, че имам лек проблем с очите. Единственият проблем на ми 9т в момента е свързан с дрейна и известията, вследствие на малоумния ъпдейт. Иначе телефонът е идеален за най-елементарните ежедневни ненатоварващи нужди - сърфиране, клипове, чатене, мейли и пр.

Ако бях на твое място едва ли щях да вема ми 9т точно в този момент, защото чета твърде много мненията и се влияя, но пък така разбираш за дрейна+известията. Просто това се превръща в леко дразнещ фактор. Чакаш си известията, а те идват когато отвориш апп-а ... обезмисля се цялата смарт концепция. И все пак не бих го сменил в момента с друг, заради батерията + CPU и дисплея без ноч.


Цитирай
#8

Каша ми стана в главата. А нещо с по-малък дисплей, по-компактен, но пък с добри показатели, добра камера, добра батерия 4000+ mah
Цитирай
#9

Че пък вземи си един Redmi Note 7. Даже ще ти останат пари, почти половината... До колкото знам няма проблемите с известията като на Mi 9T/Pro. Аз лично не го намирам за голям телефон. Не бих казал, че е и компактен клас, но според мен ще стои удобно в ръката. Хардуерът му не е лош, добра батерия, а за камерата - слагаш му Google Cam .apk и дава прилични резултати. А другия вариант е Mi A3, аз ако трябваше да си купувам телефон сега, щях да взема него. Просто комбинацията стоков Андроид с добър хардуер от Xiaomi си е оферта. Ако пък толкова държиш да е по-скъп от посочените:
https://www.androidcentral.com/best-andr...-under-300
Цитирай
#10

Взимай самсунга за да имаш качествен смартфон. Вземеш ли Шаомитата почват проблемите.
Цитирай
#11

Гледам, че самсунга А70 е на 560 лв в Emag днес 128GB / 6GB ram
Мисля да се хвърлям на него пък каквото такова
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)