Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Искам да сменя телефона си...
#1

Здравейте, горд собственик съм на xiomi redmi note 4.Преди това съм имала няколко модела на самсунг.
Закупен е от виваком преди почти две години и за сега съм супер доволна от телефона ми,но вече ми се иска нещо ново.
Не държа на модела и марката,да е около 500 лв,защото като се познавам ще го разцъкам и след година пак ще го сменям.
Дайте идея какво да търся.
Игри не играя,снимам много,другото са обикновенни неща-вайбър,фейс и почти нищо друго.
Ако админите преценят,че не съм уцелила мястото за въпроса ми,ги моля да изтрият питането ми.
Благодаря ви.
Аксесоари
#2

Имаше някъде изредени модели около 500лв цена.
п. п. не я намерих, може да е изтрита.
Има един сайт, който може да се види актуалните цени без оператори, а търсачката му по критерии е много удобна. Не купувам от него, а го ползвам за актуално инфо. Можеш да зададеш цена-диапазон 300-550лв (примерно) и гледаш различни предложения на всякакви модели. Набелязваш си няколко, а след това ги гледаш на живо (око да види, ръка да пипне) и тогава си решаваш, кой телефон ще изтърпиш за следващата една година. Всяко друго предложение е ала-бала и ще те ответе не до "кръстовище", а до цяла "детелина". Сайта е ситител, но можеш да си потърсиш и други, които имат търсачки по критерии "цена"

п. п Я... препратката на vi70 води до темата с въпроса "тел. до 500лв"

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
#3

Ако си зададеш въпроса в този раздел, имаш възможност да обсъдиш темата с повече потребители. Също така да разгледаш и другите теми, където евентуално да намериш отговори, които търсиш.
https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=117
#4

Моите фаворити за коло 500лв са

Xiaomi redmi note 8 pro
Xiaomi pocophone f1
Huawei P smart Z
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • milenvn
#5

Може и да изчакаш още някой друг месец и да си купиш някое Xiaomi с 5G в рамките на 500 лв.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
#6

Само да ми кажете за чий й е това 5г сега в България ?!
Аз лично бих препоръчал Самсунг. А серията. Който ти хареса. Има ги по операторите. Ако ти идват скъпи вземи някой хуауей.
Наскоро взех за позната а30с. Много кипро апаратче.
В момента тези са най-популярните телефони в бг.
#7

Ако не държиш да е чисто нов из Olx ,се мяркат Mate 20 ,без забележки и с оставаща гаранция ,за 500 ,плюс ,минус 20-30 лв ,зависи как спазариш.По добър е от изброените по горе.
#8

За около 500 лв. вземай Xiaomi. Samsung за тези пари няма да ти предложи нищо. Huawei-а ниския и среден клас получават най-много един голям ъпдейт.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro 64GB.
Xiaomi Mi 9T 64GB

Ако увеличиш бюджета на около 600лв. горещо ти препоръчвам Xiaomi Mi Mix 3.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • milenvn
#9

(2019-11-27, 10:05:46)milss написа:  За около 500 лв. вземай Xiaomi. Samsung за тези пари няма да ти предложи нищо. Huawei-а ниския и среден клас получават най-много един голям ъпдейт.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro 64GB.
Xiaomi Mi 9T 64GB

Ако увеличиш бюджета на около 600лв. горещо ти препоръчвам Xiaomi Mi Mix 3.

Не е най-много, а е точно един голям ъпдейт на ОС. За Samsung в този клас съм съгласен. Чисто нови телефони от А серията лагват. Качеството им е по-ниско от на Xiaomi и Huawei/Honor, правете си извода какъв Samsung е това...

(2019-11-27, 08:12:41)georgekodinov написа:  Само да ми кажете за чий й е това 5г сега в България ?!
Аз лично бих препоръчал Самсунг. А серията. Който ти хареса. Има ги по операторите. Ако ти идват скъпи вземи някой хуауей.
Наскоро взех за позната а30с. Много кипро апаратче.
В момента тези са най-популярните телефони в бг.

За Futute-proofing. Ще има за какво да го използва и повече от година.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
#10

Mi 9T.
#11

Mi 9T ще и е колкото главата. Може и да и хареса, сега са модерни големите телефони. Но нека си прецени как ще усеща теглото от 191 грама в ръката или в чантата. Smile

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
#12

Гледам, че споменахте поддръжката на OS. Варианти с Android One също не са лоши. В момента Xiaomi имат Mi A3 / A3 lite. За мен това са евтин аналог на Pixel телефон. Препоръчвам. Варират около 350 лв.
#13

Аз лично не мога да приема че тел за 700лв aka Galaxy A70 е със пластмасов гръб и рамка, неприемливо е просто. Нито процесор, нито камера, нито качество на изработка. Евтините модели на самсунг са добри САМО и единствено в екраните.

A10,A20,A20s лагват още като ги изкараш от кутията

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • HERUS, Victormihov
#14

Това с пластмасовия гръб за мен е по-скоро предимство, защото предполага по-удобен захват, което от своя страна води до това да няма нужда да се слага калъф, който иначе допълнително увеличава размера и теглото на телефона.

Относно телефоните - бих препоръчал Xiaomi A3. Разцъквах го няколко пъти в техно магазин. Размерът е удобен, екранът е приятен. По-малката резолюция поне аз не я усетих. Телефонът е с чист андроид, както беше казано по-горе. Хареса ми. Страничните рамки на А3 са именно пластмасови, а гърбът е стъкло, но заради рамките поне аз го чувствах стабилно в ръката. Флагманите имат метални рамки + стъкло + гигантски размери, което ги прави хлъзгави и неудобни тухли.

Друг телефон в този диапазон - Самсунг A40. Амолед екран, както на А3, удобен размер. Батерията обаче няма да държи колкото на шаомито.
#15

Ко каза? По лесен захват??? ХАХАХАХАХАХА....

Те са я замаскирали да изглежда и да се усеща като стъкло. По тая логика давай да правят и флагманите пластмаси където се опитват да имитират стъкло.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
#16

Всеки си има предпочитания, не казвай на хората какво да правят, и като не си имал Samsung Galaxy A70, поне не пиши глупости, че се излагаш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • anatol06, BGDropche
#17

Може да съм нямал, но сравнявам с моя Mi9 SE с на приятел A70 и да...

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
#18

(2019-11-29, 08:40:17)BGDropche написа:  A10,A20,A20s лагват още като ги изкараш от кутията
Те лагват даже преди да си ги извадил от кутията.
Не подвеждайте жената. A50 е най-продавания телефон среден клас и  е с отлично съотношение цена  качество.
#19

Redmi Note 7 също е добър вариант. Въпреки, че е много по-евтин от посочения таван, телефонът предлага много за цената. В първия пост авторката е писала и че снима много. Класиката е да се сложи Google Cam на Redmi Note 7 и резултатите не са лоши. Както се казва, ще и останат и пари за почерпка...
#20

Redmi Note 7
Note 8
Note 8 pro
имат отвратителна камера, ако имате деца, нищо няма да им се види.
Майка има Ноте 7 и просто я "карам" да не снима с него, аз снимам и и ги пращат по whatsapp, дори и с компресията му, пак излизат по-читави и качествени.
Иначе всички Ноутове на Шиаоми са си ниски класове телефони с напомпани батерии, нищо повече, нито камера, нито екран, нито бързина.
Честно, за 500лв не знам какво бих избрал. или Ми9Т или А50 на Самсунг.

Може и много колеги тука да не сте съгласни с мен, нормално е и се извинявам, че звуча така, но аз лично не съм впечатлен.
Но за жалост само на хартия евтините Шиаомита са "ЯКИ".
Аз лично за 400лв щях да си взема едно Айфонче 6s 128ГБ, да му сменят батерията с нова и така- но това съм аз.
Просто с опита осъзнах и разбрах, че е по-добре 2-3 годишен флагман, отколкото прясно излезнало Шиоами за 500лв.
Разбирам модели като 7А, 8А и тн, струват 200лв и са супер за хора които не очакват нищо, един колега има 7А, взе го за 180-190лв, там, доста евтин, еми страхотен е за парите си.
Но 500лв за нисак клас няма да дам.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#21

(2019-11-30, 15:27:12)Victormihov написа:  Redmi Note 7
Note 8
Note 8 pro
имат отвратителна камера, ако имате деца, нищо няма да им се види.
Майка има Ноте 7 и просто я "карам" да не снима с него, аз снимам и и ги пращат по whatsapp, дори и с компресията му, пак излизат по-читави и качествени.
Иначе всички Ноутове на Шиаоми са си ниски класове телефони с напомпани батерии, нищо повече, нито камера, нито екран, нито бързина.
Честно, за 500лв не знам какво бих избрал. или Ми9Т или А50 на Самсунг.

Може и много колеги тука да не сте съгласни с мен, нормално е и се извинявам, че звуча така, но аз лично не съм впечатлен.
Но за жалост само на хартия евтините Шиаомита са "ЯКИ".
Аз лично за 400лв щях да си взема едно Айфонче 6s 128ГБ, да му сменят батерията с нова и така- но това съм аз.
Просто с опита осъзнах и разбрах, че е по-добре 2-3 годишен флагман, отколкото прясно излезнало Шиоами за 500лв.
Разбирам модели като 7А, 8А и тн, струват 200лв и са супер за хора които не очакват нищо, един колега има 7А, взе го за 180-190лв, там, доста евтин, еми страхотен е за парите си.
Но 500лв за нисак клас няма да дам.
Не знам майка ти какви снимки прави но камерата на note 7 изобщо не е отвратителна, да не говорим че като се добави и една gcam за нощни снимки става доста добре. Ако не вярваш мога да ти пратя и снимки и клип без никаква обработка да видиш за какво става въпрос
[-] 2 потребители изказват благодарност на esil2 за това мнение:
  • gazara74, milss
#22

Както казах, ще има колеги несъгласни с мен,но това няма значение.
За 500лв ще получите камера нисък клас.
Успех в избора.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#23

Абе има нещо вярно за камерите на Xiaomi,Преди като излезна redmi note 5 И уж камерата голяма работа.Взех на жената Mi Max 3 ,Който е със същата камера ,ами пълна трагедия.Малко да зуумнеш снимката и никакъв детайл.Другата заблуда е със портовете на gcam,с които си мислите че снима по добре.По принцип харесвам Samsung Galaxy S9,ако изключим камерата му.Нарочно си взех такъв със Snapdragon 845 процесор,понеже уж имаше добре работещи портове на Gcam.Е така и не успях да сложа такъв,постоянно крашват,хиляди настройки и пак не става добре.Накрая взех Pixel 3 и знам че винаги имам перфектната снимка Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на 688757 за това мнение:
  • Victormihov
#24

Ама това с камерата са относителни неща, колеги. Естествено, че телефон от клас 300 лв. няма да снима като Pixel, но в крайна сметка 300 лв, не са като 700-800-1000. За това е бюджетен клас. А пък, ако толкова много се държи на фотографията изборът е - фотоапарат, но това е друга тема. Аз за това предложих варианти като Redmi Note 7. Понеже разликата между неговата камера (с GCAM) и тази на телефоните клас до 500 лв. не е голяма. Т.е. аз виждам два варианта - или бюджетен клас телефон, или много висок клас телефон. Не предпочитам средния клас, понеже даваш повече, ама не за толкова колкото получаваш.
#25

Точно средния клас е добър вариант, ако се търси добро съотношение между цена/качество/функционалност. Средният клас е по-балансиран от ниския.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)