Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Camera за Xiaomi Redmi Note 8T/ Note 8 Pro
#1

[Изображение: 28706520.png]


Едно от най-търсените приложения за всеки смартфон е Гугъл камерата. Особено добри резултати алгоритмите на Гугъл дават при нощните снимки. Затова да преминем по същество. Понеже Ноте 8 Про е със Медиатек процесор, процедурата за инсталиране на Гугъл камера при него e леко усложнена. Свалете приложението за Ноте 8 про оттук:

https://www.celsoazevedo.com/files/andro...ngelog804/

И необходимият XML конфигурационния файл оттук: https://www.celsoazevedo.com/files/andro...roczen-01/

След инсталирането преместете XML файла в папка gcam -> configs, която се намира във вътрешната памет на смартфона ви. Ако не откривате папка gcam създайте такава и след това в нея направете друга на име configs. Сега стартирайте Google Camera и кликнете в черното пространство около бутона за снимане. В отворения прозорец изберете XML config файла, който преди малко прехвърлихте във вътрешната памет. Би трябвало да изглежда по следния начин - „wyroczen_rn8pro_3.xml“. Накрая натиснете бутона „Restore“.


Процедурата за Note 8T е много по-лесна. Просто сваляме приложението и го инсталираме! Линк за сваляне от тази страница:

https://www.celsoazevedo.com/files/andro...ngelog729/

Или директно теглете с телефона този файл: Google camera за Redmi Note 8T

За финал нека да видим едно сравнение Гугъл камера срещу стоковата камера:




На мен лично повече ми харесват снимките със стоковата камера. Единственото място, където Гугъл камерата постига по-добри резултати, са снимките в нощен режим. Но дори и само за тях, е добре да имате това приложение в телефона си!

Инсталирайте и споделете какви са резултатите при вас!


[-] 6 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • amidamaru, doktorra, iwan33, qvor_83, ronnie72, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

Сравнение на стоковата камера срещу Гугъл камерата в нощен режим. За съжаление, колкото и да се опитвам да са еднакви, винаги някой прозорец ми бяга:


[Изображение: 28718159.jpg]


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • bimmer7805
Цитирай
#3

Инсталирам приложението, поставям XML файла в съответната папка, но камерата не работи, не иска да снима или прави някакви лилави фонове - note 8 Pro.
Цитирай
#4

(2019-11-27, 22:56:21)milenvn написа:  Сравнение на стоковата камера срещу Гугъл камерата в нощен режим. За съжаление, колкото и да се опитвам да са еднакви, винаги някой прозорец ми бяга:

Пусни си решетката на камерите! И няма да ти бягат толкова очевадно Smile
[Изображение: 28718159.jpg]

Redmi note 7 4/64
[-] 1 потребител изказва благодарност на bimmer7805 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#5

За дневни снимки има едно забавяне от натискане на бутона до правене на снимката, за нощни снимки е по-добра от стоковата, но и за двете трябва да се гледа да няма движение в кадъра по време на снимане.

   
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на tchefo за това мнение:
  • dobs7z, milenvn
Цитирай
#6

Здравей. Успях да изтегля файла XML, изпълних инструкциите, но въпреки това гугъл камерата не снима. Апарат е Redmi Note 8 Pro.
Цитирай
#7

Моля някой колега с Ноте 8 Pro да се включи и да помогне.  Аз съм с Ноте 8Т и там няма проблем.


Цитирай
#8

Имах същия проблем ,но явно бях объркал нещо.Ако се прави всичко както е указано работи.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на ostava123 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#9

(2019-12-10, 19:41:00)ostava123 написа:  Имах същия проблем ,но явно бях объркал нещо.Ако се прави всичко както е указано работи.

Благодаря за отзива. В такъв случай съветвам колегата с проблема да изтрие всичко и да започне отначало.


Цитирай
#10

Здравейте,с 8 pro съм от няколко дни.Продвах няколко пъти да инсталирам гугъл камера и удрям на камък,този файл ми липсва -wyroczen_rn8pro_3.xml.
Дайте идея какво се случва.Правя всичко ,но не става.
Иначе добре че ви послушах,телефона е супер...Снима доста много добре.
Цитирай
#11

(2019-12-10, 19:41:00)ostava123 написа:  Имах същия проблем ,но явно бях объркал нещо.Ако се прави всичко както е указано работи.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Пробвах няколко пъти. Не се получава.
Цитирай
#12

Ще има нова версия дано я подкараш 7.2.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Ами един приятел я подкара, но без видеото е. Отида ли на видео, събаря приложението. И аз като се опитвах беше така.
Цитирай
#14

Някой да е пробвал най-новата версия за 8 про?
https://www.celsoazevedo.com/files/andro...ngelog921/
Питам понеже мисля скоро да разкарвам старото LG G4 и да минавам на 8 про...  Angel

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#15

Работи, сега я сложих.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на ostava123 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#16

На мене лично повече ми харесват снимките от стоковата камера.
Цитирай
#17

А видеокамерата на gcam работи ли, или ви изхвърля?

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#18

Видеото изхвърля, а наистина стоковия софтуер се справя много по-добре. Явно за този апарат няма читав гугълски.
Цитирай
#19

(2020-01-06, 10:41:42)CPAMOTA написа:  а наистина стоковия софтуер се справя много по-добре. Явно за този апарат няма читав гугълски.
Има, въпрос на правилен конфиг.
И разликата е убийствена на тъмно.

п.с. за 8 Про иде реч

Изобщо темите трябва да са 2, защото общото между апаратите е само Note8 ....
Цитирай
#20

Ето какво е положението и при Note 8T: 
Google cam: 
[Изображение: RAhHQYO.jpg]

Stock cam: 

[Изображение: 5DcHCcE.jpg]

Разликата наистина е покъртителна, като единствения недостатък на GCam е, че не всеки път фокусира достатъчно добре и светлината при директно снимане на светлинните източници понякога прегаря - все неща които са по-добре отработени при стоковата камера.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#21

Последната стабилна, почти напълно работеща версия от wyroczen:

https://www.celsoazevedo.com/files/andro...ngelog985/

Видеото вече работи!

Не зареждайте xml файла, който wyroczen е предоставил като базов, понеже започва доста лошо да насича.
Вместо това заредете nikolas.xml (след като го разархивирате и поставите в папката /gcam/configs на устройството ви - доста по-добре е като настройки.


Прикачени файлове
.zip nikolas.xml.zip Размер: 2.77 KB  Сваляния: 38

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#22

С 8 pro съм и не мога да отворя нощно снимане.Седи си една като полумесец и до там.
Дайте идея,само тази опция не мога да отворя
[-] 1 потребител изказва благодарност на 6murdi за това мнение:
  • intolerable
Цитирай
#23

Това чудо има ли го за Galaxy A51? Извинете, че тука питам, ама не го намирам за въпросното у-во.
Цитирай
#24

Качвайте още снимки, нощни и дневни.

Android4e
Цитирай
#25

След известни мъки успях да подкарам и конфигурирам Астрофотографията на моя Note 8T.
Ето най-доброто, което постигнах с чистото небе над с. Слатина до Берковица преди малко с най-високото време за експозиция (32 сек.) и Infinity фокус.
Не съм сигурен дали е новолуние или още не е изгряла луната, но ако успея да хвана и нея ще е интересно какво ще се случи. [Изображение: 997fb0fa68012d21fbe617d45e8ea12d.jpg]

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
[-] 1 потребител изказва благодарност на Forsi за това мнение:
  • universum
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)