Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между xiaomi redmi note 8 pro и nokia 7.2
#1

За момента съм се спрял на тези 2 модела, като за мен предимството на нокиата е чистия андроид и сигурните ъпдейти. На xiaomi-то процесора е по добър и по нов. До сега не съм ползвал xiaomi и незнам как са с ъпдейтите. Не съм и много сигурен дали ще намеря разлика в производителността. Та ако може малко помощ при избора ще съм благодарен. Отворен съм и за други предложения, но съм минал през samsung lg sony и единствено със самсунга не съм имал хардуерни проблеми. Като цяло телефона ще се ползва за браузвне, YouTube, игри не толкова, GPS и Bluetooth са ми доста важни (споменавам го, защото sony-то има проблем с тях).
Цитирай
Аксесоари
#2

Тук има сравнение на камерите
Цитирай
#3

Мерси за клипа, но камерата не ми е от толкова голямо значение. Смятам че камерите и на двата модела ще ми вършат работа. В случа решаващо ми е актуализации, производителност, GPS, Bluetooth.
Цитирай
#4

Рядко се случва да се срещне почитател на чистия Андроид като мен, но явно има и такива. Като ползвател на 7 plus, ще ти дам съвет да изчакаш, ако можеш разбира се, още месец два. 7.2 е просто леко подобрение на минало годишния 7.1. От повечето тестове и ревюта, батерията не е от силните му страни. До февруари ще излезе поне 8.2, който ще е доста по добре от този. А и цената по техно веригите е прекалено висока за тази Нокия. Ако си притиснат от времето, ти препоръчвам да погледнеш Xiaomi mi A3. Чист, дисплея не е зле, нищо че е с ниска резолюция и е компактен. Имаме такъв в семейството от няколко дни и не е зле.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#5

Не няма проблем да изчакам, но се ориантирам сега заради коледните празници и евентуални намаления. За 8.2 ме притеснява цената с която ще излезе, а вече не искам да давам 1000+ а да получавам телефон с който едвам избутвам 2 години. Ще разгледам и xiaomi-то което каза. Мерси за помоща.
Цитирай
#6

За камерите ок, не те вълнуват. Но пък тези актуализации, какво точно ще ти предложат, като всяка една е като предната. А и при телефон от среден клас все тая,защото сравнен, дори и с по-стар флагман с по-стара андроид версия, пак ще куца . Така, че нищо ново. Аз от Андроид 8 до Андроид 10 не виждам никаква разлика при моето използване. Поне при Huawei единствено дето се вкараха тъмните теми, смениха визията на менюто и иконинте, нова визия на камерата, но е все тая за мене. По-важното е един телефон да работи бързо, да има добра батерия, дисплей, камера. С две думи да не те ядосва и да ти върши работа. Ти си изброил ккаво търсиш и според мене това ти го предлага всеки един телефон. Не знам, защо си имал проблеми с Блутута и ГПС-са на Сонито.
За мене приоритет е бързината, батерията и камерата. Но всеки си има негови си изисквания.

Ако гледаш много клипчета в YouTube, като мене, си свали YouTube Vanced. Няма реклами
https://gofile.io/?c=Mpw9FV
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#7

Проблема на сонито е че в движение не може да хване сателит, докато huawei y7 2017 го прави без пробелм. Bluetooth-та като го свържа с безжични слушалки и го сложа в джоба си спира, пак е пробвано с huawei-я и самсунг с10 няма проблем и от другата стая, отделно се разкача постоянно с часовника. Както каза не искам да ме ядосва за това и казах, че ми е по важно производителността, а актуализациите са по същата причина, производителност. Не искам да влизам в спорове за това как актуализациите се отрзяват на производителноста, но съм го играл и има значение. Отделно android one предлагат security ъпдейти 3 години, за което също не искам да влизам в спорове колко са нужни. В първия пост писах между какво се колебая и че приемам други предложения, има други теми къде да спорим за актуализации и какво предлагат или не. Очаквам още мнения за двата телефона или предложения за друг.
Цитирай
#8

(2019-12-05, 23:53:46)GodPetar написа:  Рядко се случва да се срещне почитател на чистия Андроид като мен, но явно има и такива.
Не сте сами Smile Mi A3 за мен е доста атрактивен телефон в момента, особено за хора които ценят Stock Android / Android One. Препоръчвам също като колегата. И ше минеш доста, доста по-тънко, а пък пак ще ти върши работа. Други подобни към момента от същия ценови диапазон - няколко модела на Motorola - Moto One серията, имат модели с Android One. Nokia не ги следя отдавна и не мога да дам мнение.
Цитирай
#9

Motorola one zoom  хваща окото

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#10

Купи си а3, няма да сбъркаш.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)