Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A50, Huawei P30 lite, Huawei P smart Z или Huawei Mate20 lite?!
#1

Здравейте! Обръщам се към по-вещите и по-опитните в темата за смартфоните...Имам нужда от съвет кой телефон да избера от изброените в заглавието. Жена съм, на игри не играя и не тегля, но ползвам почти по цял ден интернет, искам да бъде до 400-500 лв, да бъде поне 6 инча, да има стабилна батерия и да прави хубави снимки. В момента ползвам Huawei P10 Lite, и съм доволна, но искам да го сменя вече с по-голям и по-хубав. Благодаря ви предварително за отговорите!
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако си доволна от Huawei като цяло, Mate 20 Lite е логичният избор. При възможност за вдигане на сумата за телефон, препоръчвам чистия Mate 20.
Не си уточнила тези до 500 лева за телефон дали са при закупуване на свободна цена, при преподписване на договор с оператор или може и по обява (OLX).

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#3

Ще си го купувам без договор, защото скоро преподписах и се възползввах да взема друго устройство за сина ми. Но не желая да бъде втора употреба, държа за телефон да бъде чисто нов в запечатана кутия. А Huawei mate 20 ми идва скъп...
Цитирай
#4

И за мен логични избор е Mate 20 lite . Добра батерия , хубав екран с много коректни цветове, камерата му е прилична а предната е доста добра. От известно време получава EMUI 10 и визуално е доста добърхубаво сглобен и стилен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Slonio81 за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#5

Всички са хубави, като Huawei P30 Lite е най-висок клас и предлага най-добри характеристики, освен батериятя.
Huawei Mate 20 Lite вече и стар и не си заслужава, ъпдейти няма да има много, а и характеристиките му не са нови.
Samsung Galaxy A50 e пласмасов и скенера за пръстови отпечатъци му е малко бавен и звука казват, че не е много добър, но според повечето е добър има голяма батерия, AMOLED дисплей, камерата е добра.
Huawei P Smart Z има голяма батерия като на Samsung Galaxy A50 4000mAh. И той става, и според мене ако искаш по стар, но по-ефективен пръстов отпечатък го вземи, но иначе ако искаш по модерен и по-бавен, вземи Samsung Galaxy A50.
Иначе да го взимаш без договор ще ти излезе много пари и си личи, че не разбираш, в OLX има и неразпечатвани с 24 мес. гаранция телефони от оператор, които са на доста по-ниски цени, и получаваш същото.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#6

Благодаря ви за отговорите на всички! Напротив, следя и обявите в ОЛХ, но държа да е чисто нов, а там повечето са отворени и малко ползвани, нищо, че са все още в гаранция.
Цитирай
#7

Аз ще си позволя да постна един модел който го водят като съперник на А50 и това е Xiaomi Mi A3:
https://youtu.be/Erlj0d0DgKw
Чисто нов се намира за около 300-320 лв. Аз лично не виждам какво толкова повече би могъл да предложи някой друг модел за цената от 400-500 лв. Ниският клас е доста атрактивен, тъй като предлага телефони които позволяват да правиш с тях това което ще правиш и с доста по-скъпи модели. Да, с някой неща качеството което получаваш няма да е същото, но за цената компромисът е оправдан.

Защо препоръчвам Mi A3:
- Чист Андроид (Android One). Първи на опашката за надграждането с Android версията, като получаваш минимум две такива през годините. Плавна работа, добро представяне с производителността.
- Дисплей с ниска резолюция 720х1560 (това ще го отметна по-долу и като минус, просто зависи от гледната точка) Един такъв дисплей ще товари по-малко процесора да прави рендър на картината, по-малко пиксели за обработка, съответно по-добро представяне на батерията. Телефонът е по-евтин именно заради този компонент.
- Батерия - 4 000 mAh. Ще се представя отлично.
- Камера - пак зависи от очакванията на човек, но за мен не е лоша, изобщо. Като на повечето в класа, че и по-добра.

Защо не бих препоръчал:
- Връщаме се на дисплея. Поради ниската наситеност на пикселите дисплеят не дава толкова добра картина, както би било на дисплеите с по-висока резолюция. Осезаемо е, но човек сам трябва да прецени за себе си дали му прави голямо впечатление и дали си струва компромис в случая. Аз съм със същия дисплей като резолюция (не съм със същия телефон, обаче) само че IPS , като преди това имах телефон с Full HD IPS дисплей. Нямам никакъв проблем с тази разлика. Най-добре в някой техно магазин да се тества.
- Бавен пръстов отпечатък на фона на други телефони в класа
- Посредствено аудио от високоговорителя
- Няма IP сертификация, т.е. едно намокряне от дъжд може да се окаже "болезнено"
Надявам се да съм бил полезен с този безпристрастен, "кратък" коментар Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#8

А какво ще кажете, сега разглеждам характетистиките на още 2 телефона, Xiaomi Redmi Note 8, или Note 8 pro?! Кой от двата според вас е по-добър и струват ли си? Нищо не зная за тази марка, малко съм резервирана...
Цитирай
#9

Добра си е марката, който от двата модела и да вземеш - няма да сбъркаш.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#10

Не бъди резервирана към марката, много си е добра, имат отлични попадения. Note 8 / Pro също не са лоши. https://youtu.be/HaCm7v2lIsQ
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#11

Моят съвет е да си избереш възможно най-нов модел, този който ти харесва най-много в рамките на цената, която си заложила. Xiaomi предлагат най-много за парите си, а моделите на Huawei са с по-изпипани и оптимизирани камери и батерии. Note 8 Pro e може би максимума като характеристики, но пък A50 е с по-модерен екран. P Smart Z е с иновативна изскачаща предна камера (няма дупки и ночове по дисплея), обаче е доста голям и с по-слаб процесор. Трябва да ги видиш, за да прецениш кой ще ти допадне най-много. Моделите, които споменах, са доста балансирани и нямат сериозни недостатъци.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#12

Note 8 pro е с хубава изработка, но усещането докато го държа не ми допада, и ми се стори малко по-малко хлъзгав от галакси с6. Процесора е на медиа тек, което може да го прави не добре оптимизиран за някои приложени, но не смятам, че е голям проблем. Иначе всичко останало си му е ок- ок камера, ок, дисплей, батерията трябва да е много добра, страничните копчета се натискат много прияно. Ако имам високи изисквания за тези пари бих избрал него, или P Smart Z. Ако ще се избира нещото, което кефи, то няма значение особено. Всяко устройство ще свърши работа, и то добра.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#13

Уж е ново поколение Mediatek. Разправят, че вече нещата били различни. Вижте във форума за Note 8 какво пишат колегите.
Цитирай
#14

Хора, поръчах си Xiaomi Redmi Note 8 pro, сега ще чакам да пристигне. Дано не съжалявам, ще пиша по нататък дали съм доволна Smile Благодаря на всички, които се включиха с отговори и консултации в темата ми!
[-] 2 потребители изказват благодарност на hrisi1303 за това мнение:
  • 1124, donscot
Цитирай
#15

Ще си доволна, защото телефонът е супер. Отличен дисплей, бързина, батерия, камера и не на последно място цена.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#16

Честито и със здраве, както се казва. Сподели, ако обичаш, впечатления за батерията след 2-3 цикъла. Дават я първенец в GSM Arena като я съпоставят с тази на другите модели от същия ценови сегмент. Очаква се да се представя добре.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#17

Привет на всички!
Регстрирах се специално да благодаря за менията на писалите, в процес на смяна на телефон съм като дамата, започнала този пост. Всичко изчетено ми помага в дилемата с избора. Може да се каже, че отговарям на нейните критерии за избор. От изгледаните видеа и прочетеното, се отдалечих от samsung a50, макар сърцето ми да е в самсунгите :-)) Все още се миткам между huawei p30 lite и xiomi redmi note 8 pro, май ще решавам на място. Huawei p smart z пък ме изгуби с предната си камера, малко ме съмява колко дълго ще държи тоз мотор. Ако някой има добър съвет в полза на някой от двата модела, ще съм благодарна за помощта. Както ще се досетите, не съм кой знае какъв познавач :-)
[-] 1 потребител изказва благодарност на toniboy за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#18

Нито един от тези.
За тези кинти може да получиш несравнимо по-доброто качество на Пиксел 2 XL...
[-] 1 потребител изказва благодарност на scenic за това мнение:
  • toniboy
Цитирай
#19

(2019-12-15, 20:46:33)scenic написа:  Нито един от тези.
За тези кинти може да получиш несравнимо по-доброто качество на Пиксел 2 XL...
Не ми беше и хрумвало за гугъл, но освен това ми излиза от тавана :-) по-скъп е. Ако не беше финансовия фактор, щях да си седя при samsung s
[-] 1 потребител изказва благодарност на toniboy за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#20

Здравейте отново. От няколко дни съм с новия си телефон Xiaomi Redmi Note 8 Pro, зелен, дори все още не съм го разучила добре. Аз бях почти 4 години до сега с Huawei, а преди това не поглеждах друг освен Самсунг. Бях резервирана към Шаоми, но да ви кажа честно мн ми харесва, дисплей, батерия, дизайн, камера, бързина и не на последно място достъпна ценa. Всичко е на ниво, засега съм много доволна, само звукът нещо ми идва слаб при разговор. Като сравнявам със стария си Huawei, малко тихо чувам гласа отсреща, не е ясно, все едно не се говори на телефона а отдалечено някак си. Има ли други, на които това им прави впечатление?
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrisi1303 за това мнение:
  • toniboy
Цитирай
#21

Здравейте. И аз малко с off topic въпрос - може ли да се сложи Google Cam на Redmi Note 8 Pro и ако да, има ли някой .apk-то? Мерси.
Цитирай
#22

Беше ми се счупило Xiaomi то от подписа (400лв)

И си бях взел временно P Smart Z (400лв)

Лош високоговорител, средно качество IPS като за цената си е ок. Ужасни камери (Буквално)
Батерията не се държи като за 4500 mah
Прекалено орязан от към функции сравнение флагманите, а не е като да трябва доп. хардуер.

Давам примери веднага.
Няма тъмен режим, и не можеш да сложиш Hotspot без парола, няма лицево разпознаване.

Оправиха ми Xiaomi то и сега се чувствам сякаш съм минал от E30 на X5

Amoled, по хубави говорители, по удобен в ръката, по-бърз, къде къде по хубава камера, а бе изстискалири са ги тия 400лв до дупка.

Та всеки сам си преценява за себе си Smile

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • hrisi1303, toniboy
Цитирай
#23

(2019-12-16, 00:19:40)donscot написа:  Здравейте. И аз малко с off topic въпрос - може ли да се сложи Google Cam на Redmi Note 8 Pro и ако да, има ли някой .apk-то? Мерси.

Ето:
https://mobilebulgaria.com/news/eto-kak-...note-8-pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • donscot
Цитирай
#24

@greensmoke7777 Благодаря, ще го тестваме. Някой друг да се е пробвал също? Работи ли?
Цитирай
#25

(2019-12-16, 00:01:16)hrisi1303 написа:  Здравейте отново. От няколко дни съм с новия си телефон Xiaomi Redmi Note 8 Pro, зелен, дори все още не съм го разучила добре. Аз бях почти 4 години до сега с Huawei, а преди това не поглеждах друг освен Самсунг. Бях резервирана към Шаоми, но да ви кажа честно мн ми харесва, дисплей, батерия, дизайн, камера, бързина и не на последно място достъпна ценa. Всичко е на ниво, засега съм много доволна, само звукът нещо ми идва слаб при разговор. Като сравнявам със стария си Huawei, малко тихо чувам гласа отсреща, не е ясно, все едно не се говори на телефона а отдалечено някак си. Има ли други, на които това им прави впечатление?
Това с лошото чуване не е добре, за сега съм се спряла на същия телефон. По принцип съм резервирана към всичко, което не е самсунг :-) Благодаря за споделянето.

(2019-12-16, 04:52:21)BGDropche написа:  Беше ми се счупило Xiaomi то от подписа (400лв)

И си бях взел временно P Smart Z (400лв)

Лош високоговорител, средно качество IPS като за цената си е ок. Ужасни камери (Буквално)
Батерията не се държи като за 4500 mah
Прекалено орязан от към функции сравнение флагманите, а не е като да трябва доп. хардуер.

Давам примери веднага.
Няма тъмен режим, и не можеш да сложиш Hotspot без парола, няма лицево разпознаване.

Оправиха ми Xiaomi то и сега се чувствам сякаш съм минал от E30 на X5

Amoled, по хубави говорители, по удобен в ръката, по-бърз, къде къде по хубава камера, а бе изстискалири са ги тия 400лв до дупка.

Та всеки сам си преценява за себе си Smile
Кой модел е телефона ви? Note 8 pro го дават с IPS не с Amoled, на мен точно това ми се иска или по-точно ми липсва, за да ми задоволи максимално капризите. По-горе момичето написа, че има проблем с чуването на говорещия, което не е приятно, говоря достатъчно, за да е неудобство.
[-] 1 потребител изказва благодарност на toniboy за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)