Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A71 - Лични впечатления и коментари

При мен засега се е случвало два-три пъти, но не постоянно и не сутрин.
Цитирай
Аксесоари

Фокусирането в близък план ми е mission impossible Big Grin Тази снимка не знам как се получи.

[Изображение: 20201114-181955.jpg]

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай

Колеги, как се справя и камерата при вас.
Понеже ще приложа две снимки едната е наоравена със светкавица, а другата без.
Тъй като когато снимам със светкавицата снимката се променя като в жълто.
Както ще видите при двете снимки.
По-светлата като по-хубава ми изглежда е без светкавицата.
Странно защо е така.
При вас така ли е!?!
А за батвеията няма да споменавам отново...както пееди си е не държи поввчв от сяа дни с нормално ползване.
Благодаряви.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Привет,
Някой от вас слагал ли е протектор на камерите отзад?
Ако да - какви са ви отзивите? Как би се справила светкавицата, ако има протектор?

Поздрави!
Цитирай

(2020-11-24, 10:56:24)7878 написа:  Привет,
Някой от вас слагал ли е протектор на камерите отзад?
Ако да - какви са ви отзивите? Как би се справила светкавицата, ако има протектор?

Поздрави!
Аз използвам протектор за камерите още от първият ден, в който купих телефона. По принцип се води, че е стъклен, но според мен не е. Материалът на изработка наподобява перциглас. От магазинът ми обясниха, че изглежда все едно не е стъклен, но е от стъкло. Няма никакъв проблем за светкавицата, тъй като точно там е изрязан фабрично. При самото поставяне, влезе въздух около отвора при светкавицата и едната камера, но това не пречи на нормалната работа въобще. На разполежене съм за допълнителни въпроси.
[-] 1 потребител изказва благодарност на faceless_man за това мнение:
  • 7878
Цитирай

Вие как зареждате? Винаги ли сте с включена опция "бързо зареждане" - как е по-добре и има ли значение?
Другото, което ми хрумна да питам - има ли начин да се регулира резолюцията на снимките (както може на видео)?
Цитирай

Добре да е с бавно зареждане, за по-дълъг живот на батерията.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • 7878
Цитирай

Вчера направих първа актуализация на софтуера (пишеше, че е от 1 октомври). Тъй като четох мнения, че след актуализация батерията започнала да пада по-бързо - трябва ли да очаквам и аз ? Срещал ли е някой подобен проблем до момента или е нещо много рядко срещано. Какво се прави в такива случаи? (все още не мога да преценя как се държи батерията след актуализацията при мен. Но с моето ползваме издържам по около 3.5/4 дена, ще видим сега как ще бъде.)
Цитирай

Изтрии кеша на приложенията, ако не помогне, направи ресет.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-11-24, 10:56:24)7878 написа:  Привет,
Някой от вас слагал ли е протектор на камерите отзад?
Ако да - какви са ви отзивите? Как би се справила светкавицата, ако има протектор?

Поздрави!

Аз имах и го махнах защото снимките,въпреки отвора за светкавицата се пречупваше светлината и ставаха като опушени.
Миже би ако е фолио няма да има проблем.
Моят беше като стъклените.
Цитирай

По въпросът със стъклените протектори за дисплея. Още първият ден в магазин му сложиха 5D стъклен протектор. Нямаше въздух при поставянето и се залепи много добре. Лепилото е по цялото стъкло, не само по рамката на протектора. След три месеца използване на апарата (без да е изпускан, удрян, притискан с други предмети в джоба), в горния ляв ъгъл необяснимо как влезе въздух. Първоначално беше малка точка, която след няколко дни стана не много голяма лента в посока селфи камерата. Кейсът, който използвам е много тънък и въобще не допира протектора, а само рамката на телефона. От какво може да е станало така? Възможно ли е да влезе въздух при положение, че беше добре залепен и то не при самото поставяне, а месеци след това? По принцип са ми казвали (ако е вярно), че ако при самото поставяне не се получат мехурчета, след това няма вероятност да влезе въздух, но уви. Има ли вероятност протекторът да не е бил качествен или просто да не е поставен добре?
Купих същият протектор и още със самото поставяне в магазина се появи въпросната лента, но този път от дясната страна. Освен това, на средата на екрана има друга голяма лента, образувала се от първоначално малки балончета в продължение на няколко часа след поставянето.
Ще ми бъдат полезни мненията Ви.
Цитирай

Ето моето мнение след 1 месец ползване:
- Точно влязох да питам дали други имат проблеми с това, че ми иска патърн всяка сутрин, а то било заради фейс разпознаването. Жалко, но ще го жертвам тогава, че ме дразни. Голяма глупост да ти го иска на всеки 24 часа, и то най-вече сутрин докато още спя!!!
- Батерията е доста издържлива, не знам дали наистина бързото зареждане я прецаква, но за час и 20 минути да ти се зареди напълно е много удобно. Край на зареждането всяка нощ!
- Както и други споменаха, някак си като форма и разположение на бутоните не ми е много удобен. Преди а6 плюс ми беше топ, а сега постоянно натискам нещо на диспея без да искам. Някак си ако беше една идея по-нисък и по-широк щеше да е по-удобен ми се струва.
- Редовно се случва да получавам съощбения от месинджър и вайбър едва след като го отключа, а иначе не показва да съм имал такива. Доста дразнещо.
- Рядко ползвам камерата, но като за бюджетен телефон става. Тук очакванията ми се не са особено високи.
- Имам блутут гривна и някой път като ми се дисконектне и не ми я намира автоматично или дори ръчно. Нямах такива проблеми при а6 плюс.
- Винаги съм имал протектор на екрана, но след това което чувам, това ще ми е първият телефон без такъв. Не искам да имам проблеми с отключването.

Общо взето аз лично се колебаех между този, а51 и xiaomi редми про 8/9 и малко съжалявам, че все пак продължих със Самсунг (4тия ми такъв телефон подред). Предишният почна да ми прави много проблеми след първата година, но все пак дадох още един шанс на марката. Следващият ми телефон надали ще е самсунг.
Цитирай

Здравейте, от вчера съм с А71 и засега съм доволен, но ме дразни това, че няма лед индикатор. При заключен екран като ми пишат на Месинджър се чува само мелодията, без да светва екранът. Има ли как да го оправя?
Цитирай

(2020-12-16, 11:45:35)dudas написа:  Здравейте, от вчера съм с А71 и засега съм доволен, но ме дразни това, че няма лед индикатор. При заключен екран като ми пишат на Месинджър се чува само мелодията, без да светва екранът. Има ли как да го оправя?


Пусни му AOD и винаги ще виждаш на екрана.
[/quote]

Samsung S23 Ultra 
Цитирай

Със странично приложение например, AOD точи много от батерията.

 
Цитирай

(2020-12-16, 11:45:35)dudas написа:  Здравейте, от вчера съм с А71 и засега съм доволен, но ме дразни това, че няма лед индикатор. При заключен екран като ми пишат на Месинджър се чува само мелодията, без да светва екранът. Има ли как да го оправя?

всъщност има една светлинка, която обикаля предната камера , просто го прави веднъ жи после не се вижда.

Между другото забелязвам, че поне веднъж на ден докато ползвам телефона, сам отива към хоум екрана, все едно натискам копчето. Нямам протектор, не се сещам друго от какво може да е. Идеи?
Цитирай

Свалих си Аоднотифай и съм доволен - при известие синьо кръгче обикаля около камерата. Относно батерията - струва ми се, че пада бързо, а не го ръчкам прекалено. Дано да е така само в началото.
Цитирай

След последната актуализация как е батерията пичове, имам чувството, че пада по-бързо от преди. Хванах го тази вечер, от 55% на 50% без да го ровичкам за има няма 20-30 минути?

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Здравейте, колеги.
Как може да се направят серийни снимки, че къде ли не рових не успявам  да открия.
А батерията как се справя при вас.
Дори и след актуализацията при мен не държи повече от два дни при нормална употреба.
Благодаря ви.
Цитирай

(2020-12-25, 21:46:19)Jackyyy написа:  След последната актуализация как е батерията пичове, имам чувството, че пада по-бързо от преди. Хванах го тази вечер, от 55% на 50% без да го ровичкам за има няма 20-30 минути?

Като натиснеш бутона за снимка и го плъзнеш надолу. Ако го задържиш само, стартира видео.

Аз лично съм разочарован, че не може да се записват снимките в RAW формат, за по-лесна обработка по-късно.
Надявам се със следващия ъпдейт да го оправят това. 
Липсва ми сензора от S7 за пулс и кислород. Но като гледам са махнати в S20 и няма да ги има и в S 21. Което малко дразнещо.
Цитирай

Няма и да го има, защото не се използваше и като го имаше, а сега има Смарт часовници, които го заместват.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Абе доста и загрява в сравнение с преди, това ме притеснява...

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Честита нова година на всички ! Имам едно въпросче: по време на разговор, ако някой ми пише на вайбър или месинджър, не получавам никакво известие - нито звуково, нито светлинно. Има ли как да се оправи? Благодаря предварително.
Цитирай

Здравейте, знаете ли защо като получавам известия на самсунг галакси а71 , дисплея ми не свети или не се събужда сам ,има само звук. Благодаря
Цитирай

A51 или A71? Според вас струва ли си по-високата цена за втория модел? Двоумя се... като че ли чета доста лоши отзиви за A51, но пък и за втория не липсват такива. Разликата в цената, за която имам оферта е 160 лв и наистина не мога да реша. Знам, че при втория процесора и рам са по-добри, но така или иначе аз кой знае какви игри на телефона никога не съм ползвал... а до колкото чета май в камерите няма особена разлика, батерията е по-добра, но и консумацията предполагам ще е по-малко... Имате ли мнение?
Сега гледам, че за този ценови клас интересен модел е и XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)