Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A71 - Лични впечатления и коментари

Колеги, здравейте.
Да питам: при вас камерата на Galaxy A71 в режим фокус на живо има ли светкавица защото при мен, къде ли не рових няма.
Цитирай
Аксесоари

Няма светкавица в режим "фокус на живо"
Цитирай

Задължително ли е след всеки ъпдейт да се връщат фабричните настройки на телефона, ако всичко работи нормално?
Цитирай

Не, прави се само при проблем.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • faceless_man
Цитирай

Друго, което забелязах е , че на задната камера на опция СНИМКА не ми дава светкавицата да е постоянно включена както е в ПРОФЕСИОНАЛЕН режим, но пък там е малка резолюцията, а само Изкл. или Авто. Така ли е при всички ползващи този модел.
А батерията как е. Колко издържа.
Цитирай

(2020-10-27, 18:57:21)slavi87 написа:  Друго, което забелязах е , че на задната камера на опция СНИМКА не ми дава светкавицата да е постоянно включена както е в ПРОФЕСИОНАЛЕН режим, но пък там е малка резолюцията, а само Изкл. или Авто. Така ли е при всички ползващи този модел.
А батерията как е. Колко издържа.

При мен в професионален режим има опция светкавицата да е включена постоянно. Провери дали си с последният ъпдейт на софтуера и го актуализирай, в случай, че не ти е актуален. Батерията с моето ползване издържа 4-5 дни с едно зареждане, но това е относително спрямо потреблението.
Цитирай

(2020-10-27, 19:27:25)faceless_man написа:  При мен в професионален режим има опция светкавицата да е включена постоянно. Провери дали си с последният ъпдейт на софтуера и го актуализирай, в случай, че не ти е актуален. Батерията с моето ползване издържа 4-5 дни с едно зареждане, но това е относително спрямо потреблението.

Да и аз имам на ПРОФЕСИОНАЛЕН,но на "СНИМКА" няма.
Последна актуализация е.
За батерията ти е страхоотно.На мен повече от два дни няма как да се получи.Може би защото не зареждах 12 часа първото зареждане. От сутринта в 10:00 изключен при нормално ползване, да не кажа никакво до сега е на 81%. Мисля, че не е нормално при тези стойности по-долу на снимката.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

И на режим "снимка" имам опция за постоянно включена светкавица. Странно защо при теб я няма...
Поставил съм всички приложения в "дълбоко спящ режим" с изключение на Facebook, Messenger и Viber и съм задал режим на адаптивно пестене на батерията. Преди да започнат да пристигат ъпдейтите и при мен падаше бързо с почти никаква работа с апарата, както при теб. Още с първият ъпдейт нещата се оправиха и батерията се калибрира. Аз също не съм зареждал 12 часа при първото зареждане. След като достигна 100%, отстраних зарядното устройство.
Защо не опиташ връщане на фабрични настройки?
Цитирай

Колеги,вчера имах актуализация и след като си актуализирах телефона, като чили предната камера започна да снима по-лошо. При някой друг да има същия проблем?

Става на въпрос за Samsung Galaxy A71
Цитирай

Днес имах ъпдейт. И като цяло от както съм взел телефона с всеки ъпдейт камерата става боклук на жената redmi 8t снима по добре. Повече почвам да се двуомя дали да купувам самсунг.  Ето и снимка на използването на батерията днес сутрин го изключих от зарядно на 100%до сега 35%


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Не знам моя прави до 8-9 часа включен екран. Сутринта го вадя на 100% и вечерта го включвам като стане на 10%.
Цитирай

(2020-10-29, 20:55:33)jojibaby1 написа:  Днес имах ъпдейт. И като цяло от както съм взел телефона с всеки ъпдейт камерата става боклук на жената redmi 8t снима по добре. Повече почвам да се двуомя дали да купувам самсунг.  Ето и снимка на използването на батерията днес сутрин го изключих от зарядно на 100%до сега 35%

Снимката е правена лично от мен с А71  https://www.facebook.com/104942781842110...=3&theater

Samsung S23 Ultra 
Цитирай

Неработи линка
Цитирай

Здравейте, според вас това по-долу на снимките добре ли е за издръжливостта на батерията. Аз мисля, че е малко, или е нормално  при това ползване, а дали ще се оправи след няколко пълни цикъла за да издържа повече!?!
До днес сутринта пишеше изучаване на батерията и преди един час вече изписваше 20 часа оставащи.
Като телефона е изключен от зарядното вчера в 10 часа сутринта. И към момента е 34%, а като часове изписва 17 часа.
Възможно ли е толкова часове да издържи до утре..
Благодаря ви.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Привет, колеги.
Да попитам...вече от Петък на батерия не е на изучаване , а пише колко би трябвало да държи. Мислите ли, че това дето пише е наистина толкова оставащо. Понеже вчера го изключих сутринта в 06:00 и изписваше два дни и часове не си спомням дали имаше. В момента е на 56% и изписва 1 ден и 4 часа, което не вярвам да се получи.
Демек и утре целия ден да издържи..тъй нали или е само информативно приблизително.
А и не вярвам да се оправи издръжливостта на батерията.
Защото при вижте:
тези стойности по-долу е малко издръжливостта мисля.
При вас как е. Това е 4-то зареждане.
Благодаря ви.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Вярно е само информативно остатъка от време - и се базира на изчисление спрямо предишно ползване...
Естествено че ще го ползващ по различен начин след това, и може да я стопиш и за 2 часа, нищо че е пишело че остава един ден...
Като си ползвал Вайбър, ще пише че си използал Вайбър...
Не виждам проблеми при теб, и извънреден разход на ток на някое приложение...

При мен най-големия разход е AOD - 10% при 21 часа ползване, и 35 минути екран за това време, щото бях зает... - а дали ще познае до края какво ще ползвам и колко...После само ще отчете...

Не се задълбавай чак толкова много - ползвай си телефона с кеф, чук е батерията... и като цяло...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай

(2020-11-04, 14:00:42)stefanvalja написа:  Вярно е само информативно остатъка от време - и се базира на изчисление спрямо предишно ползване...
Естествено че ще го ползващ по различен начин след това, и може да я стопиш и за 2 часа, нищо че е пишело че остава един ден...
Като си ползвал Вайбър, ще пише че си използал Вайбър...
Не виждам проблеми при теб, и извънреден разход на ток на някое приложение...

При мен най-големия разход е AOD - 10% при 21 часа ползване, и 35 минути екран за това време, щото бях зает... - а дали ще познае до края какво ще ползвам и колко...После само ще отчете...

Не се задълбавай чак толкова много - ползвай си телефона с кеф, чук е батерията... и като цяло...
Благодаря за отговора.
Потреблението както казваш зависи от много неща...може и 2 часа може и два дни.
аз AOD именно за това уж го направих при почукване да се появява. Wink
Цитирай

Този AOD на много хора е трън в очите, но аз си го ползвам, все пак си е екстра, която много хора търсят, осбенно ако имат телефони без никаква индикация.
Ако ползваш интензивно телефона - AOD е без значение - процента му става незначителен, в сравнение с екрана, приложенията и пр.
Ако не ползваш телефона интензивно - пак е без значение - 10% на 3 дни са си 7 часа - много важно...
Имам и Samsung A8 - той си има и светлинен диод, и АОД - там е на 10 секунди при почукване на дисплея, но на А71 - трябва всеки път да посягаш към телефона за проверка за да включиш АОД, което е безмислено...
Всеки сам си решава дали и как да го ползва...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай

(2020-11-04, 16:26:53)stefanvalja написа:  Този AOD на много хора е трън в очите, но аз си го ползвам, все пак си е екстра, която много хора търсят, осбенно ако имат телефони без никаква индикация.
Ако ползваш интензивно телефона - AOD е без значение - процента му става незначителен, в сравнение с екрана, приложенията и пр.
Ако не ползваш телефона интензивно - пак е без значение - 10% на 3 дни са си 7 часа - много важно...
Имам и Samsung A8 - той си има и светлинен диод, и АОД - там е на 10 секунди при почукване на дисплея, но на А71 - трябва всеки път да посягаш към телефона за проверка за да включиш АОД, което е безмислено...
Всеки сам си решава дали и как да го ползва...
На старият ми модел го ползвах винаги, но сега защото си мислех, че много пада и не ми държи и от това батерията и го направих така.
А иначе пуснах за известия и светкавицата на камерата като на айфоните дето е, което пак е добър вариант когато не чуваш известията или е спрян AOD.
Но не забелязах дали ще свети когато не са видяни веднага известията.
Цитирай

Някой намери ли е приложение за камерата което да снима 30 секунди?
Цитирай

Защо като включих зарядното ми изписа "бързо зареждане" без да е активирана тази опция от апарата? След като извадих и поставих буксата на USB-то от другата страна започна да се зарежда нормално?
Има ли значение от коя страна се поставя буксата в телефона?
Цитирай

Не би трябвало, нали е type C
Цитирай

Да, но изписа бързо зареждане без включена опция. след изваждане и слагане отново, започна да се зарежда нормално.
Цитирай

Привет, отново.
Как мислите, нормално ли е за 6 часа да падне батерията с 20%!?!
Няма оправяне при мен тази батерия, а странно защо.
Може би след още малко време, но не вярвам да се получи.Ще си остане може би така.
Благодаря ви.
Цитирай

Добре е, много му се вторачваш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)