Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Търся телефон, който със сигурност поддържа rSAP (по възможност - бе?
#1
Question 

Здравейте дами и господа,

Въпросът е следния - мой приятел кара Audi A6 Avant (2016). И му трябва телефон, поддържащ rSAP. Не за контактите, а за да ползва мобилните данни от картата. От това което четох, този профил не се поддържа от повечето съвременни телефони като цяло. А при тези, които се поддържа, изисква root за да тръгнат нещата. Молбата ми е - може ли да ми кажете (от опит; иначе в Гугъл мога да търся и сам) ако някой е ползвал телефон за такива цели - марки и модели при които въпросния профил е наличен и нещата работят?
Цитирай
Аксесоари
#2

Да уочним само какво точно ви е необходимо?

За ползване на интернт в колата НЕ е нужен rSAP.
Доста от съвременните телефони може да споделят интернета си през wifi, bluetooth и usb.

rSAP е да ползваш дистанционно (през bluetooth) sim картата (като удоствоерител) с модема на колата.
(Модема на телефона се изключва и се ползва този на колата със sim катата от телефона без да се вади.)
Обикновено се ползва на места със слаб обхват, където антените в колата има по-добра чуствителност.

Samsung S7 и S8 го поддържат rSAP (мисля, че и следващите от S и Note сериите).

Колата би трябвало да има и sim слот и е вариант да сложите допълнителен sim?

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • imthedevil
Цитирай
#3

Първо - благодаря за включването. Иначе, става въпрос точно за това, което сте написал (целта е тази):
Цитат:Модема на телефона се изключва и се ползва този на колата със sim картата от телефона без да се вади.
Иначе не - точно тази кола няма слот за сим карта, иначе моя приятел щеше да ползва този вариант. Колкото до моделите, които сте споменал - сигурно ли е, че могат да се ползват за тази цел, без да е необходим руут? Понеже, за някой от тях (мисля, че беше S2), четох в някакъв форум, че трябвало да се рутне; пък за случаите, когато версията била над лолипоп, не ставало въобще. И съм объркан (а някак си нямам излишен бюджет за да експериментирам, докато стане).
Цитирай
#4

Все ще намерите някой приятел за проба.

Аз ще имам възможност след нова година на едно Audi Q7 (на познат) да пробвам с няколко телефона, ако до тогава все още не сте пробвали. (без root).

П.П.
Говорих с него.
В момента е с LG V30+ (без root) и му работи в неговата Q7.

П.П. 2
Най-тъпото е, че телефона ти оства и без интернет връзка и на колата трябва да си пуснеш hotspot и да си вържеш телефона към него.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#5

Това е много голяма тъпотия, на аудита има 2 варианта за свързване,този който Вие искате и обикновения, т.е. като хендсфри. Имам много лош спомен, с важен смс, който получих докто крарам. Когато ми потрябва, го нямше в телефона, а колата беше на 200 км. От тогава, този режим не го ползвам никога.
Едит: И кол лога остав в колата. Звъни ти някой непознат номер, говорите. След това искаш да му се обадиш ... отиваш в колата да му търсиш номера, няма го в телефона.

Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)