Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно FOTOS от PLAYSTORE има я почети всеки телефон ?
#1

Въпрос относно FOTOS от PLAYSTORE ,има я почети всеки телефон ?
Като отворя галерията на самата програма сниманите снимки започват от Вторник 22 Август 9380 Година ?

На какво се дължи това ?
Прилагам и една снимка !
Може ли да се коригира и ако може как?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
Аксесоари
#2

Да не са му спрени синхринизациите,при мен няма проблем ползвам си го редовно.Чистене на кеш и евентуално данни на приложението,но пък ще трябва снимките да се заредят на ново.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#3

Чистене на кеш и евентуално данни на приложението ,пак не помага след като ги зареди на ново пак със същите дати ги зареди Sad
............ от Вторник 22 Август 9380

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#4

(2020-01-11, 20:07:59)Compare написа:  Чистене на кеш и евентуално данни на приложението ,пак не помага след като ги зареди на ново пак със същите дати ги зареди Sad
............ от Вторник 22 Август 9380

Данните които пише там ги дава камерата при правене на кадър. Местоположение , време , име и т.н. Провери настройките на телефона, на коя година са и виж да ги синхронизираш максимално с приложенията на гугъл .. Евентуално разгледай и в самото приложение на камерата , дали няма някоя настройка свързана с час/дата . Не виждам какво друго може да бъде ... Въпреки,че телефоните ни мисля нямат толкова дълъг календар в годините .
[-] 1 потребител изказва благодарност на aDraganoff за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#5

(2020-01-12, 01:52:05)aDraganoff написа:  Данните които пише там ги дава камерата при правене на кадър. Местоположение , време , име и т.н. Провери настройките на телефона, на коя година са и виж да ги синхронизираш максимално с приложенията на гугъл .. Евентуално разгледай и в самото приложение на камерата , дали няма някоя настройка свързана с час/дата . Не виждам какво друго може да бъде ... Въпреки,че телефоните ни мисля нямат толкова дълъг календар в годините .

Данните които пише там ги дава камерата при правене на кадър.Местоположение , време , име и т.н.
Снимките са с дата от 2019 хх хх .Няма нито една снимка с дата която е различна от 2019 хх хх .

Провери настройките на телефона, на коя година са и виж да ги синхронизираш максимално с приложенията на гугъл
Да проверих ги няколко кратно и нищо нередно дата час са си актуални.

Евентуално разгледай и в самото приложение на камерата , дали няма някоя настройка свързана с час/дата.
Не няма настройки за дата и час.


Само да поясня Blush
Снимките са правени със Samsung A3 (2016г.) Прехвърляни са след като ги копирах на компютъра и после форматирах картата в която бяха поставих картата в телефона форматирах я с телефона и после сложих снимките и данните в картата от компютъра.
Сегашният телефон е ZTE Blade v10
Картата е Samsung 128gb EVO

Ще се радвам ако има още мнения и идей !?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#6

(2020-01-11, 19:37:48)Compare написа:  Въпрос относно FOTOS от PLAYSTORE ,има я почети всеки телефон ?
Като отворя галерията на самата програма сниманите снимки започват от Вторник 22 Август 9380 Година ?

На какво се дължи това ?
Прилагам и една снимка !
Може ли да се коригира и ако може как?
Може ли по конкретно да покажеш точно за кое приложение става дума
Цитирай
#7

(2020-01-12, 11:33:14)DoryanY написа:  Може ли по конкретно да покажеш точно за кое приложение става дума


https://play.google.com/store/apps/detai...s&hl=de_AT


Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#8

(2020-01-12, 11:47:37)Compare написа:  https://play.google.com/store/apps/detai...s&hl=de_AT
Google снимки всекиго има.При мен има снимки от 2008 година качени от фотоапарат на компютър и така и всички са със правилни дати.Ако са оригинали а не обработини с някъква програма би трябвало да са с точните дати.Ако снимките ги имаш на лаптопа виш там как са или на друг фото албум от Google play.А иначе от самото приложение няма как да се проминя датата на снимките може да се добави описание към тях
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#9

Писах им и на тях ,да видим какво ще кажат !
Не сме ги обработвали снимките .
На други телефони имам и снимки от 2005 който ги подрежда по дата както си му е реда но в случая с тоя телефон и тая карта (ZTE Blade v10
Картата е Samsung 128gb EVO) нещо не си съвпадат
Пробвах други програми Pixum,Galery .. не забелязах нещо нередно както с програмата FOTO

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#10

Иначе като чукнеш дадена снимка да стане на цял екран, горе в фясно 3 те точки дава инфо за самата снимка датата вярна лие или само на подредбата е тъка. Версията на приложението предполагам е актуална. Google photos май неможе да се пре инсталира на ново. Сигурно в него е проблема

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#11

(2020-01-12, 22:34:53)DoryanY написа:  Иначе като чукнеш дадена снимка да стане на цял екран, горе в фясно 3 те точки дава инфо за самата снимка датата вярна лие или само на подредбата е тъка. Версията на приложението предполагам е актуална. Google photos май неможе да се пре инсталира на ново. Сигурно в него е проблема

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

90% че е в него проблема но защо ми го дава така ,още не се знае!

Google photos може махах го няколкократно и нищо.Трих кеша на програмата, разни комбинации пробвах и нищо за сега!

Зависи през коя програма ги гледам снимките ако е през Google photos ми показва Вторник 22 Август 9380 Година ,ако е през някой друга си ги показва когато са си снимани.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#12

Тук има подбна дискусия, дано да помогне;
https://support.google.com/photos/thread/1499648?hl=en
Общо взето, проблемът му се е оправил на човека, като се е отписал и вписал наново в Google PHOTOS - не "Fotos" Моля, да изписвате правилно имената на приложенията, че става объкрвация. 5 мин. се чудех какво е това "Fotos"/"Фотос".
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#13

Така ми изписва на телефона .Явно защото е на немски FOTOS на английски PHOTOS .Не съм обърнал внимание.
Извинявам се ако е станало недоразумение ,не е умишлено причинено.

https://play.google.com/store/apps/detai...s&hl=de_AT

[attachment=27998]

А до колкото дискусията ,за съжаление ръководството не ми помогна на мен !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#14

Питам на Google photos като маркираш снимка и стане на цял екран горе 3 те точки чукаш и излиза информация кога е правена там как е[Изображение: 13fd3f77a68dfa6448297e0f87f09f74.jpg]

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#15

през Google photos ми показва Вторник 22 Август 9380 Година

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#16

Интересно, ако се смени езика, ей така, да се види каква дата ще излезе. Сетих се за един колега, който имаше проблем със символиката на различните езици...
Цитирай
#17

А възможно ли е тази година да е по някой друг календар? Примерно в Китай или Индия да е 9380-та година
Цитирай
#18

Нека види Google calendar настройки горе в дясно 3 точки, други календари да не е маркирано някъква екзотична държава - при мене пише-Няма. [Изображение: 57b608a5f7e55142ce655c09dd089b76.jpg]

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#19

Ще пробвам но в момента телефона не е в мен ,късно довечера или утре сутринта ще пробвам да видя какво още може да се направи в случая .
Не знам защо се получава така!Даже разработчиците от Google Photos не помагат след като им писах !
Прехвърлят вината в мен като съм копирал данните и снимките от картата на компютъра и после на телефона нещо е станало при копирането ....!!!
Интерестното е че при другите програми който пробвах снимките се подреждаха както трябва !
A и линка на @donscotкойто подаде за англииската версия на въпроса ми също доказва че грешката не е в копирането ами в самата програма.

@donscot
Тук има подбна дискусия, дано да помогне;

https://support.google.com/photos/thread/1499648?hl=en

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#20

Извинявам се този скийн шот не е от Google calendar а на стоковия, мое не доглеждане.Сега исках да вида на старея телефон да пробвам и гледам тази настойка за смяна на календара с друг я няма и тогава разбрах че съм объркал иконите. Любопитно ми е по надолу в подредбата как ги дава.Да неби да дава само месеца и деня и понататъка да ги номерира а това 9380 да не е година а номер на снимка.Направе една снимка и виж как я изписва и ще разбиреш дали при копирането се е объркало https://www.digital.bg/7-polezni-trika-v...56469.html
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#21

Получи ъпдейт програмата Google photos и всичко си дойде на място ,поне за сега !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#22

Пфффф, от един ъпдейт верно се случва понякога голяма боза. Имам предвид, че за да пуснат ъпдейт с който да оправят нещата, преди това явно са се омазали пак с ъпдейт Big Grin Тцък, тцък, аз моите хубаво ги бях спрял преди време...
Цитирай
#23

Ей така като се случи и .........!!!
Не че се оплаквам но някой път ми идва в повечко ,телевизора спря да ми дава картина (Сателитния кабел се бе позвадил ),апарата за кръвно спря да прехвърля данните по Bluetooth,ъпдейтите пак оправиха положението ,и тоя телефон с програмата Google photos на който ъпдейтите оправиха положението, от нищо нещо!


Tongue Големи Благодарности на хората участвали в темата и на разработчиците на Google Photos

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#24

(2020-01-13, 23:39:32)Compare написа:  Получи ъпдейт програмата Google photos и всичко си дойде на място ,поне за сега !
Затова трябва приложенията да се ъпдейтват
Цитирай
#25

(2020-01-14, 09:03:03)DoryanY написа:  Затова трябва приложенията да се ъпдейтват
По навик мойте телефони ги ъпдейтвам всеки ден.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)