Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Watch GT2 vs Gear S3 vs Galaxy Watch
#1

Ще си взимам смарт часовник и дилемата е огромна.Днеска цял ден чета, по магазините също гледах и немога да се реша кой да избера. С Mate20 pro съм и харесвам много телефона, часовника също им е много добър, но в магазина като ги разглеждах ми се стори че Galaxy Watch (r810) има много по-удобен интерфейс и върви по-плавно.Почти се бях решил на него, когато видях че няма 46мм чисто черен, на което държа.Има само Silver рамка. 42мм има черен, но батерията ще му е кошмар сигурно. Затова ме навежда на мисълта Gear S3 Frontier, обаче гледам е доста по стар - 2016 година, като компоненти незнам дали е много слаб и дали си заслужава почти същата цена като 2019 година модела ? Мнения ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Хуавейските часовници за мен имат един кусур и докато не почнеш да го ползваш няма да го разбереш.

Тръгнеш по-дълго да си пишеш с някой от телефона и откачаш, на всяко получено съобщение часовника вибрира.
ДОкато при самсунга и амазфита, докато ползваш телефона не праща нотификации на часовника. Логично е да е така, но явно не е и за хуавей.


Ако не държиш на възможността за разговори , горещо ти препоръчвам AMAZFIT GTR.

Иначе и с3 фронтиер има същия интерфейс като galaxy watch.

Само с батерията не знам как ще е.
Ползвах гт1, гтр, сега съм с galaxy watch - 4дни макс.
Другите държат по 2 седмици.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#3

Предпочитам да имам разговорите като опция, а иначе нотификациите на часовника ще ги държа най-вече спрени.Те са ми спрени и на телефона в момента защото не обичам да ми писка постоянно

Днес ги гледах пак и определено Самсунга има по добра операционна система и е много по-удобно.Проблема е че нямат 46мм черен, незнам защо е тая глупост. 42мм от същия модел го има в черно, а 46 е само Silver. Gear S3 e 2016 и не си заслужава според мен да го взимам сега, та или ще е черен 42мм или 46цата силвър.
Цитирай
#4

Вземи си Huawei gt2 щом телефона ти е такъв за да нямаш проблеми. Ползвам и на двете марки часовници и телефони. Относно gear s3  не виждам със какво е по зле от Galaxy Watch. Може би само батерията е една идея по добра другото им е същото. Аз лично много съжалявах че продадох gear s3 и взех Galaxy Watch защото разликата във цената е неоправдана.И двата самсунга немогат да направят на 30% от автономноста на GT2. Но GT 2 е далеч по нефункционален,като изключим разговорите през него си е чиста смартгривана.
[-] 1 потребител изказва благодарност на i770514 за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#5

Само не взимай 42мм., че ще се ядосваш после Smile
Цитирай
#6

Ще се ядосва за? По 3 дни си ми кара спокойно 42мм. (без АОД разбира се) Аз щях да се ядосвам, ако си бях взел 46мм понеже го пробвах доста пъти на колега и много се колебаех ама накрая прецених, че 46мм е огромен, а разликата в екрана е едва 0.1". И аз се притеснявах за батерията и дали 3 дни ще са ми достатъчни, но са предостатъчни. Още повече, че и няма кабеляци да го връзвам за зарядно, а само си го оставям на безжичното отгоре и всичко е супер.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#7

Имам оригинално Wireless зарядно на Huawei за телефона ми и се чуда дали часовника ще мога да го зареждам на него ? За Watch GT2 ясно че той няма безжично зареждане, а е с пинчета, но за Самсунга ме интересува защото към него клонят нещата да взимам
Цитирай
#8

Ще можеш, след като и двете устройства са Qi сертифицирани.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#9

Все пак трябва да пробваш,защото часовника е по-малък и корпуса може да го засича като метал и да включва защитата.Ако такъв е случая все пак може да се подлага нещо под него.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#10

Не го засича, поне при мен. Аз ползвам Дуо зарядното на Самсунг и пробвах да сложа часовника на голямата поставка и няма проблем със самия часовник. НО понеже ползвам метална каишка нея си я засича като метал, затова просто "нахлузвам" часовника на зарядното и няма проблем.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#11

(2020-01-16, 17:40:42)nowhere написа:  Ще се ядосва за? По 3 дни си ми кара спокойно 42мм. (без АОД разбира се) Аз щях да се ядосвам, ако си бях взел 46мм понеже го пробвах доста пъти на колега и много се колебаех ама накрая прецених, че 46мм е огромен, а разликата в екрана е едва 0.1". И аз се притеснявах за батерията и дали 3 дни ще са ми достатъчни, но са предостатъчни. Още повече, че и няма кабеляци да го връзвам за зарядно, а само си го оставям на безжичното отгоре и всичко е супер.
3 срещу 5 чисти.
А някой път и до 6 го докарвам.
Ако не му е "детска" китката не виждам нито една смислена причина да избере по-малкия.
Цитирай
#12

Пак не разбрах защо да се ядосва? :Д Колкото до китката всъщност за 46мм трябва да ти е бая китка за да носиш тоя тукмак на ръката.

По правило часовник за китка между 6 и 7 инча т.е. между 15.3 и 17.8см е за часовници 30,40 и 42мм. а между 7.5 и 8 инча т.е. между 19 и 20.3см вече е за 44 и 46мм. като повече от 46мм не се препоръчва т.е. 46мм принципно е най-големият размер за най-големите китки, така че не знам как прецени, че 42мм е за детски китки :Д

А иначе по доста форуми чета, че на хората им харесва много повече черният цвят на 42мм отколкото сивия на 46мм, така че ето ти една смислена причина. Аз нямам претенция за цвета, но заради размера взех 42мм.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#13

Пак не разбирам, защо се опитваш да му наложиш 42мм, ама все тая.
От 100 кладенеца вода ще извадиш, нека да е на твоята, да си взема 42мм.
Цитирай
#14

Не се опитвам, ти се опитваш да му наложиш 46, който е за огромна китка. Ако му е голяма китката и му харесва дизайна, разбира се, нека  си вземе 46мм. но в моя случай, 46мм ми е голям, тежък и сравнително неудобен и предпочетох комфорта пред 2-3 дни повече батерия, иначе и аз се бях залетял за 46мм, но прецених за себе си, че ще мога да го изтрая някакво време, но не и постоянно за дълъг период от време. В крайна сметка 42мм не е като да изкарва 1 ден като при епъл уоч за да ти става досадно зареждането, още повече, че е безжично.

Просто да си прецени кой е най-добрият вариант за НЕГО. А ти ей така го заклейми 42мм. при положение, че цвят, визия, размер и тежест са различни при двата модела.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#15

Чак пък Apple Watch да издържа един ден, ти да го не използваш за телефон.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

Ами информацията в сайта на Епъл е ето тази, няма и един ден дори:

All-Day Battery Life
Up to 18 hours
All-day battery life is based on 18 hours with the following use: 90 time checks, 90 notifications, 45 minutes of app use, and a 60-minute workout with music playback from Apple Watch via Bluetooth, over the course of 18 hours.

Демек, ако стиснеш малко бузите, може и да го докараш до 1 ден. Твоя Apple Watch по повече ли изкарва?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#17

Това което мога да кажа със сигурност, е че GT2 издържа 10 дни с едно зареждане, при свързаност към телефона нон стоп, забранил съм му само стрес показател, и напомняне при повече от един час седене, всички други известия са му включени.
Цитирай
#18

Китката ми е 17.5см. За големината избрах по-големия заради повече батерия и малко по голям екран. Като цвят предпочитам чисто черен, но уви нямат от 46мм черен. За сравнение имам Gshock който диаметъра му е 50мм и ми харесва много добре как седи. Незнам точно кое е 46мм при Сасмсунга но предполагам диаметъра, тоест няма да е по-голям от G-shocka.
Цитирай
#19

Ами честито в такъв случай и със здраве да си го ползваш! Иначе се мери отгоре до долу колко мм е, а не настрани, т.е. като го сложиш се мери по широчината на китката, а не дължината на ръката. Предполагам, че G-Shocka ти също е 46мм, а ти го мериш настрани 50мм?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#20

Се тая ....
Цитирай
#21

Еми премерих го настрани да, но той е кръгъл не мисля че има значение Big Grin. Иначе сега намерих модела в интернет и му дават : Размер: 55 х 51,2 х 16,9 мм
Цитирай
#22

Днес си взех часовника, обаче неиска да се зарежда на Huawei Wireless зарядното.Като го сложа отгоре лампичката почва да му мига, а попринцип като мига значи не е добре позициониран телефона и трябва да го вдигна и сложа пак попринцип.С часовника пробвах сякакви начини и неиска
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)