Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Няма никаква нужда фактурата да е на адрес в България, това е ЕС бе хора.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • oxuboxu
Аксесоари

Това го обяснявай после в сервиза.
[-] 1 потребител изказва благодарност на THAI за това мнение:
  • oxuboxu

Боже, Божр.. няма нужда да го обяснявам, гаранцията за ЕС си е гаранция за ЕС, ако искаш слагаме по 1000лв и да пробваме? Не случайно на колегата от LG са му отговорили, че гаранцията ще важи, да виждаш да са му казали нещо за адрес на фактура? Та то звучи нелепо - какво е според теб значението на кой адрес е фактурата? Ясно ми е, че българите, като цяло сме мнителни и едоверчиви, но тук говорим за световни марки и техните официални представителства, не за кварталното магазинче.
Офертата ми важи, ако си навит кажи, тамън ще покажем на много хора от форума, как стоят нещата. Е, ще олекнеш хилядарка, ама е за благородна кауза.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu

Радвам се, че се запознах с човек, който е официален представител и говорител едновременно на LG, EU и България.
Респект, човече!
[-] 3 потребители изказват благодарност на THAI за това мнение:
  • doktorra, oxuboxu, Victormihov

Не е нужно, ако човек има подходящо образование, опит и техническа репутация и има достатъчно интелект, смятам че ще може сам да се поинтересува, най-малкото да звънне на местния представител на марката, преди да говори глупости и да подлъгва хората с невярна информация.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • OliQueenBG

Благодаря ти още веднъж.
Сега научих, че човекът nowhere from Berlin is the same person in all other world.
Дано на това мнение са и институциите в България, защото ще ми е крайно интересно утре ако ти откраднат телефона, как ще убедиш полицията, че ти си този собственик...
Но, това е друг аспект от темата.
Исках само да кажа, че нищо не пречи да си попълниш адреса в България. Нито струва пари, нито някакво специално усилие. А, ще ти спести евентуални бъдещи проблеми.
Съжалям, че предизвиках такава остра реакция във вашата персона.
Не съм искал да засегна знанията ви по търговско праео, частно търговско право, международно търговско право, търговско право на република Южна Корея и т.н.
Моля да извините глупавите ми писания и брътвежи още веднъж.
[-] 2 потребители изказват благодарност на THAI за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov

Аз мислех, че се доказва с фактурата, на която ми е изписанo името, не адреса. Чудно ми е утре, ако си смениш адреса и личната карта и ти откраднат телефона, а на фактурата пише друг адрес, к'во правим? Но все пак вече научих, че собственост на техника се доказва с фактура с адрес по местоживеене Big Grin

Ама... БГ манталитет, нас все гледат да ни прецакат, нали?

Този от LG май е за уволнение! Я набързо му обясни за адреса на фактурата, че да не стане беля после... ахаххаха Big Grin

Chat Transcript
10:14:27 [LG оператор] Здравейте,
10:14:31 [LG оператор] Васил Атанасов е на линия. С какво мога да ви помогна ? 
10:14:33 [xxxx] Здравейте
10:15:40 [xxxx] Искам да закупя телефон g8s от Германия, магазин mediamark.eu
10:15:57 [xxxx] Има ли гаранция в България?
10:17:03 [xxxx] https://www.mediamarkt.de/de/product/_lg...63620.html
10:17:06 [LG оператор] Да, трябва да получите германска фактура,на която да са отбелязани моделите и сериините номара.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu

Като си смениш адреса, старият адрес си остава в досието ти... в системата на МВР и в архива на Общината.

Nowhere, предполагам правите разлика между гаранция и собственост? Или за вас всичко се изчерпва с абревиатурата ЕС?
Това ми напомня за френския език на бай Ганя
Льо келнер, льо боб... льо плаща...
[-] 1 потребител изказва благодарност на THAI за това мнение:
  • oxuboxu

nowhere е прав за гаранцията в ЕС. Дори да ти откраднат телефон важно е кутията с IMEI номера да е в теб, а ако имаш някакви документи се гледат само имената, адреса не играе никаква роля и в двата случая. В системата на МВР никой няма да гледа историята с адресната регистрация на жалбоподателя.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 2 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • nowhere, oxuboxu

Ами аз мисля, че моделът, серийният номер и ИМЕИте са достатъчни.
Но колкото повече уточняващи детайли, като адрес да има е още по-добре.
А че някои служители в България гледат да шикалкавят е друг въпрос.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • nowhere

(2020-03-29, 13:18:00)THAI написа:  Като си смениш адреса, старият адрес си остава в досието ти... в системата на МВР и в архива на Общината.

Nowhere, предполагам правите разлика между гаранция и собственост? Или за вас всичко се изчерпва с абревиатурата ЕС?
Това ми напомня за френския език на бай Ганя
Льо келнер, льо боб... льо плаща...
Всичко се изчерпва с абревиатурата ЕС що се касае да си купя телефон от Германи, Испания или друга страна членка на ЕС и при нужда да използвам гаранцията в България. Wink Както и вече са ти отговорили от ЛГ.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • oxuboxu

Само да отбележа, че първите които Винаги дават фира са... дървените философи.
И после почва един неистов рев за права от тяхна страна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на THAI за това мнение:
  • Victormihov

Да, такива като теб. Защото от ЛГ са ти отговорили какво е нужно за да си ползваш гаранцията в България, ама ти - не, та не! Тяхното потвърждение, че ти трябва фактура с модел и сериен номер, не ти ли е достатъчно?

А и не се притеснявай за мен и моите права, телефони от България отдавна не си купувам, че и гаранции съм ползвал в официалните сервизи на ЛГ и на Хуауей П30 и то преди няколко месеца, телефона беше
купуяан от Испания. Как ми уважиха тук гаранцията с фактура с адрес в Испания, чв и не на мое име... не знам, звучи ми даже невероятно. Wink

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • oxuboxu

Не мисля и че имената имат значение. Ами ако го продам на някой на втория месец телефонът без гаранция ли остава?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bobby34 за това мнение:
  • oxuboxu

Ако обичате карайте по темата! Благодаря за разбирането.

Sent from my LM-V500N using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 4 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • Harbinger, OliQueenBG, oxuboxu, ronnie72



Като изключим лекото преекспониране на моменти при видеото със задната камера и по-малкото детайли при видеото с предна камера V60 ми се струва по-добрата камера за всичко останало.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • oxuboxu, vargala81

Това преекспониране мисля,че не е никакъв проблем, защото може да се оправи за секунда и по няколко начина, за да не е така.
Всички обаче ,които правят ревюта просто кликват на иконката с камерата, снимат и сравняват.
Аз не бих направил така ,но това е положението.
Относно предната камера на V60-тя наистина явно не блести с нищо и разликата с S20 гледам си е голяма.
Но за мен предната камера никога не е била фактор и изобщо не ми е важна.
Това не би ме отказало от покупка на фона на толкова многото по-значими други плюсове.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu

Да. Според мен това е едно от най-добрите предложения на пазара в момента. С най-добрия процесор и бие s20 с ексинос особено от към батерия сигурно превъзхожда ултрата.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • oxuboxu

Единственото кофти, за мен лично е, че е супер голям. Sad

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • Marto.g, oxuboxu

(2020-03-29, 20:43:06)Marto.g написа:  Да. Според мен това е едно от най-добрите предложения на пазара в момента. С най-добрия процесор и бие s20 с ексинос особено от към батерия сигурно превъзхожда ултрата.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Да. Така е.
Със СИГУРНОСТ (и с много) превъзхожда батерията на S20...че Ultra при това.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 3 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • DoryanY, ganchev, Marto.g

Едно ревю на Androidcentral, в което хвалят LG, че не прекаляват със софтуерната обработка на снимките, естествените цветове (както винаги е било при LG) и широкоъгълната камера също. А от батерията са изумени направо и казват, че тя дава фантастични резултати. А за звука няма нужда да казвам, че и през слушалки и високоговорители е на най-високо ниво.
https://www.androidcentral.com/lg-v60-thinq-5g-review


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Harbinger, kayovas, master89q

На мен от всички ревюта ми направи впечатление, че го няма този oversharpening вече и са заложили повече на датайлите за сметка на малко шум, поне при ниска осветеност си личат корекциите спрямо миналите модели. Само дето не разбирам какъв е тоя хейт по софтуера на ЛГ, дори на стария ми Г3 нямах никакви проблеми с него.

Нямам представа. Аз именно заради софтуера харесвам най-много LG. Били излизали съобшения за премахване на батерията все още... Как излизат и кога излизат? Аз въпреки, че имам V20, не съм видял 1 такова съобщение за 3 год. Нямало жест за сваляне на статус бара... Предпочитам да няма 1 жест, от колкото да няма много други неща и да търся заместители. Има всичко от чистия андроид 10 + добавките на LG.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

Един жест се добавя. Гледах ревюта, в които казваха, че LG упортват в това да не се променят и че телефонът е донякъде в миналото заради софтуера.

За себе си зная, че свикнах много с това MIUI да ми записва разговорите. В моята работа тива е задължително! Не съм го използвал нито веднъж за доказване на каквото и да е. Просто получавам много информация по-телефона и имам нужда да я прослушам след това.

Изпратено от MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • ronnie72

При MiUi законите се заобикалят като смениш региона от настройки. За съжаление при LG не може да се сменя без да се флашне за съответния регион.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)