Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на заводски фърмуер на часовници Samsung с Tizen OS посредст
#1

За целта ви е необходим лаптоп или компютър с wifi мрежова карта.

Спирате антивирусната програма, защитна стена и всички подобия на защита.

Обезателно проверете дали ви е активирана функцията Reactivation lock и ако да я деактивирайте.

Изтегляте и разархивирате файла WifiNetOdin.

Сваляте си фърмуера за точно вашият модел часовник, в случая моя е SM-R800 и го разархивирате в папката WifiNetOdin.

Изключвате си часовника и повторно го включвате като задържате продължително Home бутона му докато се появи надпис Rebooting.

[img][Изображение: lNBG0oA.jpg][/img]

Натискаме бързо два пъти home бутона и влизаме в едно сервизно меню в което пак чрез натискане на home бутона се придвижваме до опцията Download Wireless.

[img][Изображение: eDbQf9a.jpg][/img]

Тогава задържаме натиснат Home бутона и влизаме в менюто Wireless download.

[img][Изображение: 59LleXS.jpg][/img]

Натискаме двукратно home бутона за да преминем от WPS Mode към AP Mode.

[img][Изображение: F0tuo9G.jpg][/img]

След това отиваме с мишката на индикатора за безжични мрежи на лаптопа и търсим такава озаглавена с модела на часовника ни, в случая R800.

Избираме свържи и изчакваме да се установи връзката.

След това стартираме NetOdin и в прозорчето му ID:IP виждаме изписан  Ip адрес ако сме свързали правилно часовника.

Тогава зареждаме трите файла от разархивирания фърмуер съответно на AP,BL и CSC и даваме старт.

Флашването протича за около десетина минути и часовника се рестартира .

Имайте предвид че всичко в него се изтрива и се връщат фабричните настройки при стартирането му.





Фърмуери:

SM-R800:

R800XXU1DSL1 Tizen 4.0.0.7

R800XXU1CSI1 Tizen 4.0.0.4

R800XXU1CSG4 Tizen 4.0.0.4

R800XXU1BSA4 Tizen 4.0.0.1



SM-R810:

R810XXU1DSL1 Tizen 4.0.0.7

[/url]R810XXU1CSI1 Tizen 4.0.0.4

R810XXU1CSG4 Tizen 4.0.0.4

[url=https://mega.nz/#!vg8k3AbA!zcUGtSJPzEdo_PKs_8_u0M6evKXfmQysfK4cZHOkJW8]R810XXU1BSA4 Tizen 4.0.0.1



SM-R805F:

R805FXXU1ESD6 Tizen 4.0.0.4

R805FXXU1ESD8 Tizen 4.0.0.4

R805FXXU1ESE6 Tizen 4.0.0.4

SM-R500 Galaxy Watch Active:
https://mega.nz/#!6VtXDSCS!TZlHlYtVJsic7...y0-KzIsmH4


Прикачени файлове
.rar WiFi_Net_Odin.rar Размер: 2.5 MB  Сваляния: 31

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари
#2

Темата трябва да бъде забита най-горе като ръководство. Благодаря!
Цитирай
#3

Много полезна тема.

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай
#4

Оказва се че последният фърмуер 4.0.0.7 забранява смяната на CSC (необходимо е за инсталиране на Samsung Pay)
Някой пробвал ли е да върне по-стара версия и коя от посочените , да смени CSC и после да ъпдейтне до актуалната?
Цитирай
#5

До всяка една от трите по-стари версии на tizen-a съм даунгрейдвал в опит да подкарам Алти-барометъра и брояча на етажите, но не съм пробвал да сменям csc-то защото ползвам apple pay и там не ми се налага никакви гимнастики.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#6

Ето как с odin от демо-часовник да го направиш използваем. https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=86810
Цитирай
#7

Какво общо има с темата демо часовника ти и конкретно с въпроса за Samsung pay.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#8

За Samsung Galaxy Watch Active 2 44 mm SM-R820  първият стоков фърмуер с който е пуснат часовника:
SM-R820(smR820XXU1ASHF Tizen 4.0.0.6)

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#9

Благодаря,а колко време отнема теста на сензорите,че от както писах предния път нещо прави и не мога на нокъде да го бутнаSmile доста съм невежа ,сори за въпросите
Цитирай
#10

Натискаш неколкократно горния бутон докато излезеш.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#11

Привет,след всичко направено ,както е описано по горе,идея,защо ми се провяла качването ? Съответно,сега не мога да го подкарам,свети само началния надпис,прецаках ли си часовника или ...? Идеи?

П.с след няколко хиляди оппита нещата се получихаSmile
Цитирай
#12

Да уточниш за кое качване става въпрос.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#13

(2020-04-06, 09:52:55)tonus написа:  Да уточниш за кое качване става въпрос.
Извинявам се  Angel сложих стария фърмуер. Първоначално се проваляше и аз се отказах,реших да пробвам още веднъж и се получи,макар че виждам ,че някой проблеми все още остават,довечера ще тествам съня,за мен съня и тренировките да ми засича + пулса ,са ми най важни,в смисъл предимно за това го ползвам и като ми се разбута нещо много се дразня Smile Благодарности за това което си качил тук и ,че си така добър да споделяш опит и знания с по невежите,такива като мен  Big Grin. Хубав и спокоен ден ! Поздрави
Цитирай
#14

(2020-04-06, 09:52:55)tonus написа:  Да уточниш за кое качване става въпрос.
Привет,отново аз и моя проблем Smile да попитам след като по описания по горе начин съм сложила по старата версия на часовника,тъй като новата ми правеше разни проблеми, по същия начин ли се връщам отново към новата или часовника ще си я " намери " сам в някой момент. Така или иначе проблемите продължават и със старата версия,таси мисля да сложа последната отново и евентуално да го дам на сервиз.
Цитирай
#15

Часовника сам ще си намери последната версия на софтуера, но за да бъде всичко на чисто най-добре да я флашнеш ти и ако пак ти продължават проблемите го носи на сервиз.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#16

(2020-04-10, 09:02:56)tonus написа:  Часовника сам ще си намери последната версия на софтуера, но за да бъде всичко на чисто най-добре да я флашнеш ти и ако пак ти продължават проблемите го носи на сервиз.
много ти благодаря за отговора,отново Smile
Цитирай
#17

Здравейте,
Някакви други фърмуери за Samsung Galaxy Watch Active 2, SM-R820, да ви се намират?

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
[-] 1 потребител изказва благодарност на bnn за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#18

Има 2-3 сайта от които можеш да свалиш всички излезли до момента фърмуери за този модел , но са платени.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#19

Стоковият фърмуер за новият Samsung Galaxy Watch 3 45 mm SM-R840:
SM-R840

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#20

Втората версия на фърмуера на Samsung Galaxy Watch 3 45 mm SM-R840:
SM-R840 BTG6

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#21

Някой да има идея дали ще получавам OTA ъпдейти за часовника като му смених CSC-то? Сложих версия 4.0.0.4 за да мога с sdb shell командата да сменя CSC-то за да мога да ползвам Samsung Pay на часовника и това го направих, но май не получавам вече ъпдейти? Избрах регион XAR което е Сащ.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#22

Упдейта го прави приложението на телефона. То ти показва текущата версия и дали има ъпдейт.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#23

Това ми е ясно, но явно няма да получавам ъпдейти така, дава ми че няма нова версия, а има реално.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#24

Нов е със CSC UK и всичко е нормално. Може да го смениш пак и да пробваш.
Цитирай
#25

(2021-04-02, 13:11:26)ole написа:  Някой да има идея дали ще получавам OTA ъпдейти за часовника като му смених CSC-то? 
.....

Ако CSC е примерно на USA, а ROM-a е за друг CSC няма да получаваш ъпдейти.

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)