Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение за фотоапарат?
#1

Спрял съм се на Panasonic Lumix gx80, защото не намерих нищо по-добро за 1000лв Моделът е старичък, но като гледам има всичко, което търся. 
ето линк на апарата и обектива
https://www.photopavilion.bg/%D0%BF%D1%8...ASPH-15386


Апаратът ще се ползва засега главно за заснемане на 4к видео клипове във фитнес зала и ще се обработват, и качват в YouTube. 
Какво търся:

1. добро 4к видео с 30 кадъра минимум
2.добра стабилизация
2. компактност като цяло. 
3. да заснема що годе качествено видео при изкуствена светлина и при по-слаба светлина. 
4. по възможност директно прехвърляне на смартфон. 

Разгледах и Canon 250d, но той не може да снима 4k видео с 30 кадъра, което не ме устройва.
Цитирай
Аксесоари
#2

Конкретният обектив не е много подходящ за ниска осветеност. Блендата.
Цитирай
#3

Ами с такъв върви апарата. Във времето може да взема и друг, но като цяло хич не съм запознат с фото нещата.
Цитирай
#4

Добър фотоапарат за тези изисквания е ДОСТА над бюджета. Добър смартфон ще снима по-добре от конкретния Панасоник, така отпада и прехвърлянето на видеото, а то за 4К е бавничко.
Цитирай
#5

Ще помисля, но се съмнявам да има телефона да снима по-хубаво. Аз съм с Мейт 20 про и като гледам клипчетата на Панасоника в YouTube мога да кажа, че мейта не снима по-хубаво видео. На светло снима, но на изкуствена светлина качеството пада рязко.
Цитирай
#6

Като си купих Huawei P 30 реших да ги сравня с стария Canon ixus 90 и по новия Sony RX 100 купен през 2015г за 700 лв на дневна зветлона и после прегледах снимите. На P30 изглеждаха най зле бледи все едно нямат цвят, без рязкост дори и IXUS снимаше доста по добре. При зум качеството не се губи. До Сонито е много добро и за видео но мойто е 1080p защото е първия модел. Фотоапарата е компактен, и снима страхитно. Не мисля че телефон може скоро да снима по добре


Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#7

Въобще няма място за сравнение.Изгледах много клипчета на заснети 4к клипове и от видяното мога да кажа, че телефоните са още далеч. Знам ги тези компактни Сонита, но предпочитам Панасоника с доста по-големият сензор. Размерът на апарата не ме притеснява.
Цитирай
#8

Аз първо начално се бях насочил към Лумикс но го нямаше този модел дето го бях харесъл и взех Сони тогава разглеждах сравнения https://www.dpreview.com/search?query=Pa...Lumix+GX80 гледах това видео https://www.youtube.com/watch?time_conti...e=emb_logo. Мисля че е много добър избор. Има го и на други сайтове https://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoap...337098172/ но е без обектива
Цитирай
#9

Ще ти трябва светлосилен обектив и сносно високо исо. Виж от тези с несменяема оптика лумих лх100, микро 4/3 е. Има и втора версия но е по скъпа. Обектива е лайка сумилукс, и е 1,7-2.8/24-75мм. Може да го намериш 2ра ръка за около 500лв. Снима 4к с 30кс. Инак този на който си се спрял е ок, но обектива е тъмен. Всичко друго което ми хрумва е доста над бюджета. Успех.

ПП: Голямата матрица е хубаво нещо, но доста фотоапарати използват само част от нея при снимане на 4к видео. Имай го предвид. И чети внимателно преди да купиш. Инак паналайките като цяло снимат добро видео. В новите модели има и лог и други благини, но разбирам че това не те изтересува. Защото там си иска доста обработка и мощен хардуер. И както са ти казали по-горе, забрави за прехвърляне на 4к от апарата на телефона. Ще отнеме часове... за най високо качество снимай 4к и намали файла до 1080. Но с хубав софтуер и хардуер. Играчка си е де, и време.
Цитирай
#10

(2020-01-31, 23:18:57)DoryanY написа:  Като си купих Huawei P 30 реших да ги сравня с стария Canon ixus 90 и по новия Sony RX 100 купен през 2015г за 700 лв на дневна зветлона и после прегледах снимите. На P30 изглеждаха най зле бледи все едно нямат цвят, без рязкост дори и IXUS снимаше доста по добре. При зум качеството не се губи. До Сонито е много добро и за видео но мойто е 1080p защото е първия модел. Фотоапарата е компактен, и снима страхитно. Не мисля че телефон може скоро да снима по добре


Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Аз имам RX100, наистина снима страхотно, НО има огромно НО, което никак не е за подценяване в конкретния случай на колегата. Страхотното Сони няма пауза на видеото, за мен това е огромен недостатък, а аз го ползвам с любителска цел и това ми е необходимо, но уви.
Цитирай
#11

(2020-02-01, 20:15:37)kery70 написа:  Ще ти трябва светлосилен обектив и сносно високо исо. Виж от тези с несменяема оптика лумих лх100, микро 4/3 е. Има и втора версия но е по скъпа. Обектива е лайка сумилукс, и е 1,7-2.8/24-75мм. Може да го намериш 2ра ръка за около 500лв. Снима 4к с 30кс. Инак този на който си се спрял е ок, но обектива е тъмен. Всичко друго което ми хрумва е доста над бюджета. Успех.

ПП: Голямата матрица е хубаво нещо, но доста фотоапарати използват само част от нея при снимане на 4к видео. Имай го предвид. И чети внимателно преди да купиш. Инак паналайките като цяло снимат добро видео. В новите модели има и лог и други благини, но разбирам че това не те изтересува. Защото там си иска доста обработка и мощен хардуер. И както са ти казали по-горе, забрави за прехвърляне на 4к от апарата на телефона. Ще отнеме часове... за най високо качество снимай 4к и намали файла до 1080. Но с хубав софтуер и хардуер. Играчка си е де, и време.
Ами спрях се на Панасоника. Не търся про и топ качество, а качество по-добро от Смартфоните. Изгледах всеразлични видеа и видеото на Панаспника ми харесва много като цяло. В залата не е тъмно, но свеетлината е изкуствена и от там се влошава качеството при Мейта ми. А и с Панасоника винаги ще имам опция за ъпгрейд с някой по-хубав обектив. Знам ги тези сонита. Не бързам, ще помисля.
Цитирай
#12

(2020-02-01, 21:28:00)valentyno написа:  Аз имам RX100, наистина снима страхотно, НО има огромно НО, което никак не е за подценяване в конкретния случай на колегата. Страхотното Сони няма пауза на видеото, за мен това е огромен недостатък, а аз го ползвам с любителска цел и това ми е необходимо, но уви.


Така са всички. Това не са видеокамери. Всеки който снима видео събира клипове от по 20 файла и нагоре и прави общ клип с най важното. Снимаш части от по 30сек режеш и събираш всичко в общ клип до 1.5-2мин. За дълги събития сватби и тн, просто снимаш по дълго и после режеш и монтираш. И какво толкова дълго може да снимаш че и да имаш нерви да го гледаш после цялото. Трябва си монтаж няма как.
Цитирай
#13

Купиха апарата, като хванах и малка промоция с 32гб карта памет и съм много доволен като цяло. По-малък е отколкото очаквах. Досега не не съм имал досег до такива апарати, но бързо се се понаучих да снимам с ръчни настройки като цяло. Обективът е китов Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 и не мога да очаквам кой знае какво, но снима видимо по-добре от Huawei p30 pro. Разлилата не е много голяма в нормални сцени, като пейзаж , но е в полза на апарата. А видеото 4к е значително по-качествено, там телефона видимо куца. Апарата снима реално и ясно, докато смартфона изостря прекалено много обектите. А при слаба светлина апаратът продължава да снима реално с малък шум докато специално Huawei p30 pro съчинява някакви цветове и снежинки.
Пак споделям, че апаратът го купих заради видеото, а не за снимки. Но опрделено на някакви събития ще снимам с него, а не с телефона. Просто се вижда че не е снимано с телефон. Обработки не използвам, освен подрязване на видеа и вмъкване на надписи и подобни неща. 4к снимки и 4к видео не може да прехвърлям с WIFI, но затова позвам четец OTG с който директно прехвърлям на таблета или телефона, като изваждам картата памет от апарата. Има много настройки, които вероятно никога няма да използвам. В бъдеще е възможно да закупя бюджетен обектив с добър зуум, като този от Aliexpress.
M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4-5.6 R lens For Olympus
https://a.aliexpress.com/_s8UInu
Зарежда се с усб и зарядно, като може и с външна батерия. Поръчах си още една батерия за всеки случай от Aliexpress + зарядо, та докато се ползва едната, другата да се зарежда.
Цитирай
#14

(2020-01-30, 23:09:40)dardanov написа:  Добър фотоапарат за тези изисквания е ДОСТА над бюджета. Добър смартфон ще снима по-добре от конкретния Панасоник, така отпада и прехвърлянето на видеото, а то за 4К е бавничко.

Е това е абсурдно казано. Да, телефоните са много мощни на хардуер, много се влага и в софтуера, но фотоапаратът прави само това - снима. И един такъв за около 1000 лв. винаги ще сложи в малкия си джоб смартфона. Неслучайно още се произвеждат и купуват.
Цитирай
#15

Ето едно сравнение на Автоматичен режим от ръка. При положение, че обективът на Панасоника не е за тъмно. Ако имам подходящ разликата щеше да е още по-голяма в полза на апарата. Да вметна, че и сайта влошава качеството. 

Huawei mate 20 pro
[Изображение: 8Ou8aeNr.jpg]

Panasonic GX80 12mm 3.5f Auto mode(P) 
[Изображение: WOwHq7q.jpg]

Тези двете снимки са на GX80 от статив.  13сек 100iso
[Изображение: tTRHqiX.jpg]
[Изображение: Ui6kiHk.jpg]
Цитирай
#16

И аз имам един стар FZ50, който отвява Хуауейа по всички показатели...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#17

(2020-02-15, 17:44:34)alexbg67 написа:  И аз имам един стар FZ50, който отвява Хуауейа по всички показатели...

Имам същия. Всеки ден ми излизат спомени в OneDrive от типа "на този ден преди Х години" (защото там ми е едно от резервните копия на снимките) и като ми излязат с този фотоапарат виждам за скромния си вече хардуер и брой мегапиксели колко всъщност светлина и естествени цветове има и колко малко шум.
Цитирай
#18

(2020-02-15, 17:52:49)fifth_root написа:   виждам за скромния си вече хардуер и брой мегапиксели колко всъщност светлина и естествени цветове има и колко малко шум.
Законите на физиката няма как да ги прескочим. Мегапикселите в телефоните не могат да компенсират физическия размер на матрицата и на оптиката, пред нея. Няма как да попадне толкова светлина върху сензора, което се компенсира от софтуера и накрая получаваме не съвсем естествени цветове
Цитирай
#19

FZ 50 и FZ 30 имат много добра оптика. И въпреки малката си матрица и лошо високо исо се справят чудесно ако не е тъмно. Имаше навремето една профи фотографка която дълго време снимаше с FZ 50.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)