Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Note 10/Pro - коментари, отзиви, новини

Always on display,и даваш без ефект.Екрана не присветва,има опция постоянно вкл.изк екран там отмени го

При е така


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари

Благодаря, но не се оправя. Светва и докато не натисна отстрани бутона не гасне.


Sent from my iPhone using Tapatalk

[Изображение: 01d342fd8efad4274f4b6cd20fe19abc.jpg]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Здравейте!
Взех си кейс със стъкло отпред, от къде се включваше управлението да се извършва от стъклото а не постоянно да се отваря?
Цитирай

Приятели освен камерите , има ли други визуални разлики между ми ноте 10 лите и ноте 10 и 10 про ?
Цитирай

(2021-02-09, 09:46:05)intermilan написа:  Приятели освен камерите , има ли други визуални разлики между ми ноте 10 лите и ноте 10 и 10 про ?

Цветовете на задните капаци;, конфигурациите на паметта, както и при Note 10 lite същата е малко по-бърза -  UFS 2.1 при lite срещу UFS 2.0 при Note 10/Pro.
Това е общо взето. Другото е същото.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

От 3 дена съм с ноте10 лите и съм много доволен от телефона. За 250 паунда едва ли има по-добър с такъв дисплей и батерия.
Всичко е 6 , но му сложих стъклен протектор и той не залепна добре , дали е заради извития екран или заради самия протектор незнам. Някой с опит може ли да ми каже какъв вид протектор да използвам?
Благодаря предварително Smile
Цитирай

Общо взето вариантите с извитите дисплеи не са много.
1. Извит стъклен протектор с UV лепило. Засега този е най-добрият като качество, на който съм попадал.
+ Много добро олеофобно покритие
+ Няма черни рамки по ръбовете, които да изяждат част от екрана
+ Пръстовия отпечатък работи добре
+ Предпазва при удар (относително)
- слагането не е много лесно
- не е особено евтин
- трябва да се внимава доста, поне бе някои калъфи са с доста твърди и големи бордове и могат да го отлепят при небрежно поставяне/махане
- лампата за изпичане на лепилото в комплекта е слаба и трябват поне 30 минути, за да хване хубаво
- при слагането е необходимо доста време и прецизност
Mocolo Full Curved UV Tempered Glass for Xiaomi Mi Note 10 Pro Screen Protector
https://a.aliexpress.com/_mOpu99z
2. Т.нар хидрогел лепенки
+ Евтини
+ Лесно поставяне
+ Предпазват от леки надрасквания
+ Възстановяват се сами, ако са леко одраскани
+ Възможна е употребата на всякакви калъфи, тъй като няма опасност от повдигане
- нямат олеофобно покритие (мазнотията и влагата си седят)
- не предпазват от удар
Примерно тези:
https://a.aliexpress.com/_mNQVKN1

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Поръчах с хидрогел, по-добре ще работи пръстовия отпечатък . Благодаря
Цитирай

Има вече андроид 11 за нас


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на ibrahim79 за това мнение:
  • valkov2
Цитирай

(2021-02-21, 23:15:32)ibrahim79 написа:  Има вече андроид 11 за нас

От две седмици има за 10 lite... Чакам да видя дали жената ще се оплачи от забивания...

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай

Добре се държи засега
Цитирай

И при мен се появи. Пуснах да се тегли и ще го инсталирам.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

(2021-02-22, 07:35:05)mitakabs написа:  От две седмици има за 10 lite... Чакам да видя дали жената ще се оплачи от забивания...

Да, и аз изчаквам да видя дали полужителните неща ще са повече от отрицателните при даденият упдейт тъй като при MIUI 12.1. 1 ( та на 12.0.3 съм все още) четох, че е имало доста оплаквания в xda.

Моля, колегите упдейтнали да изкажат мнения дали нещата им работят нормално .

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай

(2021-02-22, 14:51:54)master89q написа:  Да, и аз изчаквам да видя дали полужителните неща ще са повече от отрицателните при даденият упдейт тъй като при MIUI 12.1. 1 ( та на 12.0.3 съм все още) четох, че е имало доста оплаквания в xda.

Моля, колегите упдейтнали да изкажат мнения дали нещата им работят нормално .

От какво са се оплаквали в xda ?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

(2021-02-22, 15:38:02)valkov2 написа:  От какво са се оплаквали в xda ?

като да подчертая, че става дума за MIUI 12.1. 1 , а не за 12.1.3 !!!!!

- gesture navigation is not working
- MIUI 12.0, 12.1 and 12.2 drains battery crazy.
- Touch screen became so unresponsive at times, that I feel like screaming! 
- pop up bubble doesn't work
- Icon animation - gone. 
- Notifications are not aligned
- Charging speed reduce on 18 watts fast charger after this update

Link Note 10 lite : --> mi forum


като не казвам, че това е масов проблем, но ми се иска да чуя повече мнения на колеги относно дадените "проблеми" .

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай

За няколко часа ползване от това, което е написано като оплаквания мога да потвърдя само за анимацията на иконките. Примерно зъбното колело на Настройки не се завърта вече като ги затвориш.
Няма проблеми с тъча, уведомленията си излизат, също и жестовете.
Зареждането без апаратура няма как да установя на колко вата се извършва. Ще наблюдавам в следващите дни за дрейн, но засега не забелязвам нещо различно.
Ще поровя да видя, дали може да се раздвижат пак иконите.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • master89q
Цитирай

От две седмици съм с ноте10 лите и впечатленията ми са супер добри. Не че разбирам много от телефони , но телефона ми върши страхотна работа и радва окото.
За 250 паунда не вярвам да има по-добър и красив телефон. Моя съвет към хората които се двоумят за покуката на телефона е да го взимат.
Получаваш красива визия , супер дисплей и цветове , отличен тъчскрийн , бърз телефон , феноменална батерия с бързо зареждане.
Цитирай

Колеги, споделете как е при вас, имам проблем с месинджъра на фейсбук след обновяването на Андроид а до 11. Chat head-a вече е някакви балончета, от които ми иде да счупя телефона. Дава ми чата на половината екран, не знам какво да направя. Прерових настройките и не мога да го направя, преди беше кръгче, сега квадратче, но сега е ужас, да не говорим че и не винаги ми излизат известията
Цитирай

Деинсталирай и инсталирай отново..Аз по принцип форматирам телефона след като се смени версия...
Цитирай

Колеги преинстарирах го тоя месинджъ 100 пъти, кеш трих, не става и не става. Дори ако трябва да пишеш не виждаш какво пишеш, а като напишеш трябва да дадеш назад, за да го изпратиш, направоооо ужас. Не знам какво да правя вече


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Задържаш върху приложението,после натисни заграденото,и след това дръпни надолу


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

То става на цял екран за момента, при следващо отваряне е пак наполовина, трагедия
Цитирай

Направи формат на телефона
Цитирай

Нещо ми прави впечатление, че качеството на снимките е доста зле... Даже го сравних със стария си HTC M8.

Това е снимка с M8
[Изображение: IMAG0156.jpg]
online image hosting

А това с Note 10

[Изображение: IMG-20210314-120101.jpg]

На мен снимката на М8 по ми допада. Тия 108 мп са пълен ша*ак. Като цяло Xiaomito го имам от около година и половина, но тъй като снимам основно с фотоапарат не се бях заглеждал в качеството на снимките. И двете снимки са на ауто без никакви корекции.
Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай

(2021-03-14, 13:27:35)aivanov99 написа:  Нещо ми прави впечатление, че качеството на снимките е доста зле... Даже го сравних със стария си HTC M8.

Това е снимка с M8
[Изображение: IMAG0156.jpg]
online image hosting

А това с Note 10

[Изображение: IMG-20210314-120101.jpg]

На мен снимката на М8 по ми допада. Тия 108 мп са пълен ша*ак. Като цяло Xiaomito го имам от около година и половина, но тъй като снимам основно с фотоапарат не се бях заглеждал в качеството на снимките. И двете снимки са на ауто без никакви корекции.
Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Отговорих ти във фото форум на въпроса. А как можеш да сравняваш и да твърдиш, че м8 снима по-добре, не знам...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)