Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 741560.jpg]

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G е най-напомпан с екстри и е най-голям. Екранът му е с щедър 6.9" диагонал, профилът на корпуса 8.8 мм, а теглото цели 220 грама. Устройството се усеща много солидно и много голямо в ръката - определено няма да бъде по джоба на всеки (буквално и преносно). Но и не е чак толкова огромно, колкото звучи, защото рамките около дисплея са изключително фини, а пропорциите по-издължени спрямо моя S10+ например. Обърнете внимание между другото, че извивките от двете страни са съвсем леки за разлика от предходните поколения на моделите в тази серия.
Корпусът на Galaxy S20 Ultra 5G е с алуминиева рамка и стъклен гръб, има висока защита от прах и вода IP68, има стерео високоговорители с Dolby Atmos, настроени от AKG, и отсъстващ 3.5 мм жак. Ако поръчате апарата на преордер обаче, ще получите безплатно новите безжични слушалки Galaxy Buds+.
Дисплеят е най-доброто, което сме виждали от Samsung досега, като за първи път при този производител имаме 120 Hz опреснителна честота - два пъти по-висока от тази на S10. Това означава, че движенията по екрана се случват много по-плавно и приятно за окото - без размазвания, дори да скролвате бързо из безкрайни редове с текст или друго съдържание. Имайте предвид, че тази нова екстра е достъпна само при Full HD+ резолюция и ако изберете максималната Quad HD+ ще трябва да се примирите с добрата стара 60 Hz опреснителна честота.

[Изображение: DSC07439.jpg]

Иначе екранът на Galaxy S20 Ultra е с Dynamic AMOLED панел и е HDR10+ сертифициран, което означава поддръжка на богата цветова гама и много ярки и наситени цветове. Гъстотата на пикселите е 511 ppi, така че можете да очаквате супер детайлно изображение.

[Изображение: 741557.jpg]

Дисплеят е от типа Infinity-O, с което Samsung обозначава изрязаната централно селфи камера, а по-надолу с него е и интегрираният ултразвуков скенер за пръстови отпечатъци. Въпросната предна камера между другото е огромен ъпгрейд над S10 и е с 40 МР сензор и технология за обединяване на 4 пиксела в 1 с размери 1.4 мм, предлагайки по-качествени 10 МР селфита, дори при ниска осветеност.  Основната камера, която е четворна. Виждате, че дизайнът й е малко по-особен, а причината е, че тя е много по-различна от всичко, което Samsung са правили досега. Основният сензор е 108 МР, има 12 МР с ултраширок обхват, 48 МР перископна камера и 3D ToF сензор. Главният 108 МР сензор позволява да използвате пълната му резолюция и да правите супер детайлни кадри, но за по-високо качество трябва да превключите към 12 МР режим, който използва технология за обединяване на цели 9 пиксела в 1. Размерът на тези пиксели е огромен - 2.4 мм, като те заедно с широката бленда от f/1.8 и оптичната стабилизация обещават изключително качествени кадри при ниска осветеност. Другата по-специална камера е 48 МР перископна камера, към която е прикачена новата запазена марка на Samsung - Space Zoom. С този термин корейците описват възможността за 10-кратно хибридно оптично приближение и до 100-кратен Super Resolution Zoom, който е комбинация от първото и от подсилен от изкуствен интелект цифров зуум. Тази камера също има оптична стабилизация, но тя в един момент просто става безсилна и е много сложно да направите снимка при пълен зуум от ръка.

[Изображение: samsung-galaxy-s20-ultra.jpg]

Около камерата има още куп новини, като може би най-интересната от тях е възможността за видеозапис с 8K резолюция. Видеото може да бъде редактирано върху самия телефон, като експортнатият файл остава със същата резолюция. Освен това от записа с помощта на удобен бутон можете да извадите отделни кадри с 33 МР резолюция.

[Изображение: 768x432.jpg]

При клиповете също така има Pro режим, нощен Hyperlapse и подобрена Super Steady стабилизация. Другата новост е функцията Single Take Mode, при който натискане спусъка веднъж, но получавате цял куп снимки и видеозаписи с всички камери. Колко на брой и какви точно зависи от ситуацията и от изкуственият интелект, който взема решението. Този режим е подходящ например когато сте на концерт, на рожден ден или на друго събитие, при което ви се иска едновременно и да правите снимки, и клипове.

[Изображение: 768x432-1.jpg]

Иначе Samsung Galaxy S20 Ultra е 5G телефон, базиран на новия премиум чипсет Exynos 990, допълнен от 12 или цели 16 GB оперативна памет и 128 или 512 GB вградена. Има и microSD слот. Батерията на апарата е с капацитет цели 5000 mAh, което звучи чудесно, но да видим как ще се представя предвид всички нови екстри. Поддържа се 45 W бързо зареждане, но в комплекта влиза зарядно за 25 W зареждане, точно както беше при Galaxy Note 10+. Безжичното зареждане пък е по-бързо и би трябвало да запълни голямата батерия до 100% за 110 минути. Има и обърнато безжично зареждане.
В България Galaxy S20, Galaxy S20+ и Galaxy S20 Ultra ще се предлагат от операторите и веригите за потребителска електроника в България също от 13 март. Цените стартират от 1749 лв за Galaxy S20, 1949 лв за Galaxy S20+ и 2649 лв за Galaxy S20 Ultra. Предварителните поръчки в България за Galaxy S20, S20+ и S20 Ultra стартират на 11 февруари в 22:01 ч. В периода между 11 февруари и 8 март включително, потребителите, които направят предварителна заявка за закупуване на Galaxy S20+ или Galaxy S20 Ultra ще имат възможност да получат един от 1500 броя Galaxy Buds+, след активация на телефона между 9 и 15 март и регистрация в приложението Samsung Members между 30 март и 9 април.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • NaniG, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Едни от най-активните теми се превърнаха в "контейнер" за нападки, излишно мерене ниво на интелект, "информационно затъмнение", а не факти в постовете на повечето от публикувалите напоследък и странен опит за повишаване на рейтинг на останалите в темата.
Вземете си поука, моля, защото "активните", иначе много интересни теми, се превръщат в тотален офтопик и принуждават мен и колегите от екипа към радикални мерки, от които никой няма полза.
Бъдете отговорни, мислещи, зрели потребители, а не училищен випуск с детинско самочувствие.
Следва продължение..... с предупреждение.
Спокойна вечер.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 7 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Ironbutt85, karas, milss, NaniG, OliQueenBG, oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#3

Все още никой го няма, чакаме си доставките Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#4

О да, знам, но като съм трагнал да правя темите, видях, че не съм направил най-важната.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

(2020-02-16, 09:55:24)hazART написа:  О да, знам, но като съм трагнал да правя темите, видях, че не съм направил най-важната.
Направете обща за 20 ската-спецификации. Какво се броите всеки път! Аз не съм кокошка. Благодаря ви за разбирането.

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#6

Според hazART-а всичко което не е ULTRA, MEGA или в най лошия случай Pro е орязан модел.

1916 
Цитирай
#7

Еми като се погледнат спецификациите се вижда, че някой неща са орязани. Не го е измислил hazART, а производителите. Нека да не оспамваме и тази тема с общ приказки и да се придържаме към темата Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#8

Ще се направи общ раздел, но не и теми, защото си представете, като почнете да пишете за трите модела, за камера например, Samsung Galaxy S20 и Samsung Galaxy S20+ са с горе-долу еднаква камера, но Samsung Galaxy S20Ultra, какво ще прави в тази тема.
milss така си е, твоя е дърво, но както ти се каза, като се видят екстрите, ти става ясно, кой е и кой не е. Не спами във всяка тема.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

И според мен което е по ниско от най силния модел е орязано.

Друго е при Mi9T и Mi9T където едниствената разлика е процесора.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 3 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#10
Wink 

Вече си го поръчах така че си го чакам след 9 Март 



Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на icokazanovata за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#11

Честито.
Някой успял ли е да го поръча с така наречените скрити планове?

1916 
Цитирай
#12

Аз го поръчах с индивидуалните планове (които ги няма на сайта ум) на Теленор за лоялни клиенти, ако имаш в предвид нещо подобно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • milss
Цитирай
#13

Аз също съм го поръчал с план “Тотал+ 25,99 За теб”. При поръчката си избираш план, като са изброени както стандартните, така и индивидуалните планове за преподписване.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#14

Rock  Предполагам че съм първи вече със S20Ultra в ръцете.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 2 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • OliQueenBG, TNTKZ
Цитирай
#15

След 9 ти март ще дойде и моят 20 ултра от теленор

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#16

Аз преорднах заради "скрит план", но без план. Не знам при Вас има ли такава оферта само за устройство. С първоначална вноска и после на изплащане, общо 1681 лв. Като сметнах и слушалките много не се чудих и го налазих. Сега очаквам само обаждане от куриера Smile
Edit: Не е скрит план. И без лог в сайта виждам същата оферта.
[Изображение: Untitled.jpg]

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
[-] 1 потребител изказва благодарност на trendata за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#17

От Самсунг България заявиха, че партидата за Теленор ще е при тях в периода 6-9 Март. Така, че или днес или в Понеделник ще си ги получим защото Събота и Неделя не работят.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • trendata
Цитирай
#18

На моята товаритилница пише само ,че е създадена на 27 февруари , но няма нищо изпратено все още .
Цитирай
#19

На моята пише същото (ЕвроПрът). Звънях им сутринта, защото тези дни няма да съм на адреса а от там ми отговориха, че все още нямат пратките от Теленор. Просто за улеснение от Т-нор са си направили товарителниците... В същото време новият договор е вече в сила (явно е сключен по телефона, когато ми се обадиха за потвърждение).
Цитирай
#20

Същата работа е при мен ,явно няма да е тази седмица от понеделник най-вероятно .
Цитирай
#21

И при мен положението е същото с товарителницата. А договора ми влезе в сила веднага след като ми се обадиха за да потвърдя преподписването и получих SMS, че новият ми план е активен.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#22

Вече статуса е ,че е приета в склада на Европът в София . Може би от утре почват да ги разнасят Smile.
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • milss
Цитирай
#23

И при мен статуса се промени на "Приета в офис Приемане склад – СОФИЯ", ако имаме късмет телефоните още утре ще са при нас или в най-лошия случай в Понеделник.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • milss
Цитирай
#24

Моят вече е в Стара Загора, на 30 км от мен

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#25

Моята пратка вече е в Сливен, има надежда, че още днес може да си получа телефона Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 2 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • BGDropche, TNTKZ
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)