Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 10 и Mi 10 Pro
#51

От днес започват предварителните поръчки на телефона във България. Първите поръчали получават подарък безжични слушалки Mi True Wireless Earbuds.

Повече инфо в темата за покупка на модела: Xiaomi MI 10- магазини, покупка и цени



[Изображение: 30206778.jpg]


Цитирай
Аксесоари
#52

Xiaomi Mi 10 Pro вече е наличен в България: https://mobilebulgaria.com/news/xiaomi-m...-balgariya

 
Цитирай
#53

2 бона?
Това реално ли е?
Цитирай
#54

(2020-04-13, 11:26:38)greensmoke7777 написа:  2 бона?
Това реално ли е?

Къде видяхте тези два бона? Цената е 1599 лв. без договор. Предстои да видим и офертите на мобилните оператори с договор.


Цитирай
#55

1899 лв...
Това виждам.
Както и да е...
Пак е по-добре от другите, които се оливат с цени от рода на 2,5 - 3 бона и нагоре, а реално не предлагат нищо повече.
Освен една памет. Златна памет.
Цитирай
#56

Това не е вярно, "другите" НЕ са 2- 3 бона, освен Епъл и предлагат много, камера, слот за памет, ip68, повече рам, по-добър софтуер и др.
Телефончето бива, но не и за 1900лв, не и за 1600лв.
Шиаоми нямат традиция и история, повече от 1200лв не давам за това телефонче, то и толкова ще струва след 2 месеца.
(ако не и по-малко)

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 4 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • master89q, niksapz, OliQueenBG, TNTKZ
Цитирай
#57

Ultra-та с 16 gb се продаваше за 3500 лв, сега е към 3200.
Реално има само една памет повече от това "телефонче" и малко по-силна на хартия батерия , абсолютно нищо повече не предлага.
Но и идея си нямам защо Ultra-та не струва 1600 лв, а цели 3200?
Цитирай
#58

(2020-04-13, 13:10:31)Victormihov написа:   ...Шиаоми нямат традиция и история, повече от 1200лв не давам за това телефонче, то и толкова ще струва след 2 месеца...
Мисля, че имат и двете неща, но ако за тебе 10 години са нищо...

 
Цитирай
#59

Ами да, нищо не са, дори и да са 100 години, Шиаоми са си Шиаоми, китайски евтинджоси, 2000лв не бих дал за техен флагман.
Ами ултрата не е на нивото на МИ10 про колкото и да ни се иска.
Има и ip68 и по-добър екран и по-добра камера, слот за памет, 120херца - ма кой ти глеа...
Както и да е, не ми се спори- щом искате да давате 2000лв за Шиаоми, ваши са си.
Шиаоми се славят с перфектна цена/качество, цената стане ли голяма, качеството няма значение.
Името е важно колкото и да се правим, че не го забелязваме.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#60

Посредствени телефони с големи претенции и бъгав софтуер.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
[-] 3 потребители изказват благодарност на venes за това мнение:
  • ganchev, TNTKZ, Victormihov
Цитирай
#61

(2020-04-13, 13:10:31)Victormihov написа:  Шиаоми нямат традиция и история

Това за пореден път го виждам във вашите постове и няма нищо общо със истината. Моля запознайте се със историята на фирмата, има достатъчно инфо в нета.

А потребителите е добре да имат право на избор. Колкото по-голяма конкуренция, толкова по-добре.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • kalin.krasimirov, master89q
Цитирай
#62

Викче, и аз не бих дал никога за тази гигантска, орязана откъм функции тухла iPhone 11 Pro Max 256GB, не искам и да си помислям, колко пари, защото ми се подгажда, ама те - ти си ги фал. Не ме разбирай погрешно, аз също не бих дал толкова пари за това Шаоми, ама това че ти не бил дал определена сума за определен телефон, не значи, че някой няма да иска да ги даде.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#63

Няма как да говорим за традиции след като Xiaomi съществува от едва 10 години (основана е на 6-ти Април 2010г.), докато другите сериозни играчи на пазар (LG, Samsung, HTC, Motorola и т.н.) присъстват още от зората когато телефоните ни не бяха умни. А първият смартфон на китайците Xiaomi Mi1 се появява през 2011-та. Това определено не са дълги традиции в бранша. Определено имат качествени продукти и смарт решения за домът, но това не ги прави компания с дълга история в мобилният сектор.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#64

Живеем в ерата на смартфоните и говорим за смартфони. Където Xiaomi имат богата история и опит и неслучайно са на 4-то място в света по продажба на смартфони и на 3-то място сред Андроид производителите.

Иначе в историята на обикновените телефони има достатъчно производители с дълга история, които отдавна ги няма. Нокия (оригиналната) , Сименс, Ериксон, Алкател (оригиналните) и т.н.


Цитирай
#65

Но изброените от мен се адаптираха и към новия пазар. Продажбите на Xiaomi до сега се дължаха на доброто качество и конкурентните цени, но както каза колегата когато цените започнат да гонят тези на доказаните в бранша тогава баланса се губи. Не ме разбирайте погрешно, Xiaomi имат страхотни продукти и нямам нищо против марката.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#66

(2020-04-13, 19:47:05)OliQueenBG написа:  Но изброените от мен се адаптираха и към новия пазар.

Вие сте изброили LG, Samsung, HTC, Motorola. От тях единствено Самсунг се приспособиха към новият пазар. HTC на практика са аут, LG- продават смартфони в силно ограничени обеми, Motorola- продадени на Lenovo и въпреки това с нисък дял от пазара. Всички тези фирми без Самсунг са много зад Xiaomi по продажби, нищо успешно не виждам в тях.

Да, наистина Xiaomi имат страхотни продукти. В средният клас като Ноте 9S, във високият среден като Redmi K 30 и Ми Ноте 10, в достъпните флагмани като Redmi K 30 Pro...

И най-важното- конкуренцията е винаги добра за потребителите.

Тъй като се отклонихме от темата , предлагам да се върнем към нея- Xiaomi MI 10 и MI 10 Pro. Личното ми мнение е, че прекалиха с цените за Европа на този конкретен модел, но това ще се коригира от пазара. Иначе следват правилен път- наличие при мобилните оператори, където ще се купуват основно на лизинг. Както флагманите на другите производители.


[-] 7 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • alexbg67, Be6i4, doktorra, kalin.krasimirov, master89q, milss, OliQueenBG
Цитирай
#67

(2020-04-13, 19:58:01)milenvn написа:  И най-важното- конкуренцията е винаги добра за потребителите.

За това съм напълно съгласен. Mi 10 Pro поне на хартия изглежда като звяр, но ще изчакам мненията на хората които са го ползвали (не се доверявам на интернет ревюта).

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#68

Аз очаквах от двата нови играча Xiaomi и Oppo , които се намърдаха след тройката по продажби, да предложат конкуренция и ниски цени, а то вървят по техните пътища с нелепите си цени, 2000 лв, това ако е нормално за тоя телефон-не знам!
Ами следващите и те ли като другите ще гонят и минават 3000 лв ?
Това е само минус за крайните потребители. Вместо да видим жестока конкуренция, иновации ,нещо ново и по-атрактивни цени, то вървим пак към едни години с предлагане всяка година на претоплени манджи с минимум ъпгрейд и все по-високи цени.
Искам да видя яка конкуренция, иновации, нормални цени, оригиналност, уникалност, а не маркетингови трикове за камери със "стотици" мегапиксели и надпревари на харддискове с вградени смартфони.
Цитирай
#69

Казват му Картел на това... Останалото е театро за пред публиката и всяка жаба да си знае гьола, иначе хваща по пътя на ХВ. Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#70

2000лв флагман, има ли ip68? има ли слот? има ли 120херца?
НЕ ми го фали, не и за тази цена.

Шиаоми имат традиция точно 0.
Славата им почва с много евтини цени за който получаваш страхотен смартфон, и точно там свършва.
Дигнат ли цените, няма да са така атрактивни.
Викче, Хейфона винаги си е бил скъп и го купувам точно защото е Епъл, а те съществуват от 1976.... да не я преразказвам историята им, наизуст я знаеме.
И 5000лв да струва пак ще си го купя, точно заради името.
Лека вечер, не ми се спори с вас, никой от вас няма да даде 2000лв за Ми10 и много добре го знаете.
1200лв е перфектна цена за него (към момента) след няколко месеца и 1000лв ще са му много.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай
#71

Еми евала, че си купуваш името Lol Аз и 500 лева да струва, пак не бих си го купил, що? Щото е боза с история. С история, ама боза. Wink

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 4 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • alexbg67, Boby13, mihailmihnev, milenvn
Цитирай
#72

Добре уе, не мога да разбера едно. Защо се чудите на тези цени? Следват големите, а какво правят големите? Пускат всяка година модели, които не са нищо особено от предходните, но са с по-голяма цена. Хората не са доволни освен тея в сектите, но после след цялото недоволство, пак се продават като топъл хляб. Докато има будали, ще има и тарикати. Цените няма да станат по-ниски докато се купува и при тези сега.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 4 потребители изказват благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • alexbg67, greensmoke7777, midor, milenvn
Цитирай
#73

1250 и 1180 лв. при А1 с най-скъпия план си е доста. И все пак е под цената на S20+, със около 120 лв. Но доста хора ще се откажат или ще вземат Самсунга. Просто цената за Европа е висока. Онзи ден в Али беше на промоция за 1000 лв. Без планове, без нищо... За какво са тия 60% горница не знам...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#74

Еми толкова излиза от Mi Global с Dhl =700$, което си е към 1200лв - не лоша цена.
До 2 месеца ще има страхотни оферти за тези модели.
И все пак говорим за Глобална верия Mi10 без ПРО БАЗОВ модел 8/128гб.
Цената е добра, дори и без "гаранция".

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#75

1200 лв без гаранция - не виждам нищо добро, един дефект и телефона в кофата или мъки и опити за шипинг обратно до китаеца.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • airbus
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)