Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 70mai Dash Cam PRO
#1

[Изображение: product-image-851781653_1000x.jpg?v=1571610239]



Здравейте, скоро се сдобих с този видео регистратор част от еко системата на Xiaomi. Тъй като не открих друга тема, нека в тази обобщим въпроси плюсове/минуси и т.н.

Надявам се, че има и други собственици с които да обменим опит.

Доколкото разбрах след Update 1.05 вече имаме данни за координати и скорост. Останах доста изненадан обаче тъй като въпросните данни са видими само през плеъра на приложението. Та някой с повече опит да сподели имали начин да ги вградим  директно във видеото?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2020-02-20, 08:28:06)Stormrage написа:  Та някой с повече опит да сподели имали начин да ги вградим  директно във видеото?
В самия видеорегистратор няма възможност да стане.
Има модифициран firmware, който записва данните (координати и скорост) в SRT/KML/GPX файл на SD картата и с външна програма на компютъра могат да се вградят във видеото.
Цитирай
#3

Това което открих до тук:
1. С този софтуер могат да бъдат екстрактнати данните от MP4 файла за скорост/кординати съответно в srt, kml, gpx формат.
2. След това с този софтуер ,пък могат да бъдат добавени във видео файла с красиво оформление по избор.

До тук добре, но при опит да рендерирам вече крайният файл при това на два различни компютъра:
[Изображение: 4UkuuZY.png]


Предполагам някаква несъвместимост H265 кодека или нещо от сорта, но нямам повече време за експерименти през днешният ден.
Sad Sad Sad
Цитирай
#4

Руснаците ползват Format Factory:
http://www.pcfreetime.com/formatfactory/...anguage=en

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=93024876
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#5

Да, с X264 няма проблеми въпросният DashWare... А някой знаели до каква степен издържа камерата на високите температури в купето през лятото? По спецификация пише до 60 градуса макс.
Цитирай
#6

Имам камерата от година и малко. Лятото по цял ден бе на открит паркинг с южно изложение. Т. Е. Директна слънчева светлина (топлина). Не съм забелязал проблем с камерата, освен че сякаш батерията се е скапала. Но не съм правил достатъчно опити да го потвърдя.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Цитирай
#7

Батерията мисля се сменя доста лесно:

http://linuxconfig.net/manuals/howto/how...i-pro.html

За сега единственото което ме дразни е, че GPS данните не са вградени във видео файла. Т.е вградени са, но като мета данни и трябва да се екстрактват и вграждат в картината с други софтуери което си е играчка...
Цитирай
#8

(2020-03-04, 18:17:46)Stormrage написа:  Батерията мисля се сменя доста лесно:

http://linuxconfig.net/manuals/howto/how...i-pro.html

За сега единственото което ме дразни е, че GPS данните не са вградени във видео файла. Т.е вградени са, но като мета данни и трябва да се екстрактват и вграждат в картината с други софтуери което си е играчка...
И аз това забелязах... С какво ги вграждаш? Аз я тествам от 2 дни и имам няколко питанки:

1. Първото беше именно защо не излизат гпс данните и скоростта като сваля видеото, а в приложението се виждат. Дали ще го коригират софтуерно?

2. Файловете са огромни. 3 минути клипче на средната резолюция ми е 485мб! Имам 64ГБ карта, но май това е таванът? Ако сложа на най-високо качество, сигурно ще запиша 30 минути... Има ли някаква врътка да се намали тази големина на файловете и защо се получава?

3. Малко ме ядосва, че когато си пусна радиото и идва ток и камерата веднага започва да записва безсмислени неща върху другите.

4. Когато не искаш да се чуват разговорите между пътуващите в колата, не работят и гласовите команди. Smile

5. Никъде не виждам индикация на колко % съм заредил батерията и колко бързо се случва това...

6. Отражението на таблото в стъклото ми е много неприятно.

7. Прозрачният стикер, който се слага преди лепенката с гпс модула даваше вид на добре залепен. Сложих модула и камерата падна. Добре, че я хванах. Разкарах стикера и залепих модула директно на стъклото.

8. Винаги ли щом е захранена започва да записва? Опитвам се да ровя из опциите, а тя си записва глупости върху смислените неща. Smile

9. Как Ви е най-удобно да сваляте видео и снимки? Определено Wi-Fi връзката не е много удобна, защото е адски бавна с тези огромни файлове.

10. Предлагам да обменим малко опит под формата на съвети и идеи. Ще Ви бъда признателен. И да не оставям впечатление, че не съм доволен. Още тествам. За парите си камерата е чудна. Жалко, че нямам и задна. Smile А и избегнах митници, което бе чудесно.

11. Паркинг режимът се задейства веднага при удар, но още не съм пробвал детектора за движение. Пише, че влиза в този режим най-малко след 20 минути престой и още не съм го пробвал. Лови ли движение или само удар? То и колата ми е в гараж. Живеем в България и едва ли често ще я оставям в колата докато ме няма наоколо. Разбивали са ми прозорец за адаптер за запалка, който струва 20 стотинки...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Diego Armando за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#9

(2020-04-05, 08:36:10)Diego Armando написа:  И аз това забелязах... С какво ги вграждаш?

Dashware използвам за вграждането или ако ги експортнеш в SRT формат с всеки софтуер за вграждане на субстритри във видео файл ще стане.
(2020-04-05, 08:36:10)Diego Armando написа:  1. Първото беше именно защо не излизат гпс данните и скоростта като сваля видеото, а в приложението се виждат. Дали ще го коригират софтуерно?

И аз се надявам се с някой бъдещ ъпдейт да ги вградят във видеото.

(2020-04-05, 08:36:10)Diego Armando написа:  2. Файловете са огромни. 3 минути клипче на средната резолюция ми е 485мб! Имам 64ГБ карта, но май това е таванът? Ако сложа на най-високо качество, сигурно ще запиша 30 минути... Има ли някаква врътка да се намали тази големина на файловете и защо се получава?
Според мен размера на файла е абсолютно нормален за тази резолюция при компресия в реално време с такъв тип устройство. С тази карта поне 6 часа видео мисля, че можеш да запишеш.Повече ли караш дневно... Реално защо ти е повече? Идеята е при някакъв конкретен случай да си свалиш отрязък или два от по 3 мин.

(2020-04-05, 08:36:10)Diego Armando написа:  3. Малко ме ядосва, че когато си пусна радиото и идва ток и камерата веднага започва да записва безсмислени неща върху другите.
Архив за една седмица назад ли ти трябва? Това е далеч от реалната идея на устройството. BTW мисля, че карти по 128 GB също работят коректно въпреки, че не е упоменато в инструцкията.


(2020-04-05, 08:36:10)Diego Armando написа:  4. Когато не искаш да се чуват разговорите между пътуващите в колата, не работят и гласовите команди. Smile
Звука се маха точно с два клика с всеки софтуер за обработка на видео.

(2020-04-05, 08:36:10)Diego Armando написа:  5. Никъде не виждам индикация на колко % съм заредил батерията и колко бързо се случва това...
В началото и аз се зачудих после се замислих защо по-дяваолите ми е индикация. Тази джаджа просто си седи там и трябва да работи когато трябва. Батерията е просто спомагателна за паркинг ситуации. По високият клас камери дори не са с батерия, а използват супер кондензатор.

(2020-04-05, 08:36:10)Diego Armando написа:  6. Отражението на таблото в стъклото ми е много неприятно.
При някой автомобили е по изразено отражението при други по-малко. Поиграй си с ъгъла и височината на камерата. Другия вариант да си купиш поляризиращ филтър за лещата от aliexpress


(2020-04-05, 08:36:10)Diego Armando написа:  7. Прозрачният стикер, който се слага преди лепенката с гпс модула даваше вид на добре залепен. Сложих модула и камерата падна. Добре, че я хванах. Разкарах стикера и залепих модула директно на стъклото.
При мен е като закована... ще видим в топлите дни дали ще има проблем.


(2020-04-05, 08:36:10)Diego Armando написа:  8. Винаги ли щом е захранена започва да записва? Опитвам се да ровя из опциите, а тя си записва глупости върху смислените неща. Smile

9. Как Ви е най-удобно да сваляте видео и снимки? Определено Wi-Fi връзката не е много удобна, защото е адски бавна с тези огромни файлове.

Пак казвам идеята е да си свалиш два три клипа когато си попаднал в някаква ситуация?Ситуация можеш да имаш докато си в спряло положение на паркинг светофар и т.н. как очакваш да разграничава софтуерно кога искаш и кога не искаш да записва. От това което разбирам на теб не ти трябва DashCam а Cam+DVR щом ти трябва нон стоп поточно видео и данни от по 1 седмица назад.


(2020-04-05, 08:36:10)Diego Armando написа:  11. Паркинг режимът се задейства веднага при удар, но още не съм пробвал детектора за движение. Пише, че влиза в този режим най-малко след 20 минути престой и още не съм го пробвал. Лови ли движение или само удар? То и колата ми е в гараж. Живеем в България и едва ли често ще я оставям в колата докато ме няма наоколо. Разбивали са ми прозорец за адаптер за запалка, който струва 20 стотинки...
Не съм сигурен, че има motion detection... Мисля че реагира само на вибрации..
[-] 3 потребители изказват благодарност на Stormrage за това мнение:
  • Be6i4, Diego Armando, Monipeev
Цитирай
#10

(2020-02-24, 14:03:58)jidachev написа:  Имам камерата от година и малко. Лятото по цял ден бе на открит паркинг с южно изложение. Т. Е. Директна слънчева светлина (топлина). Не съм забелязал проблем с камерата, освен че сякаш батерията се е скапала. Но не съм правил достатъчно опити да го потвърдя.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Еми не Grater

А дори не е станало супер топло все още... От една седмица спря да ми отчита скорост, докато ровех в настройките да видя какво се случва взех, че се вгледах и какво да видя: Bu Всичко беше супер с камерата, до днес... буквално сега не мога да закрепя GPS модула към камерата. Явно са ползвали евтини материали което ми се струва несериозно за уж най-високият клас на марка финансирана от Xioami Sad Явно трябваше да си закупя Viofo A119

[Изображение: xHIu7Ih.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на Stormrage за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#11

Здравейте,
Да попитам следното. Какво значи това записване, което е 1, 2 или 3 минути? Понеже разбрах, че като я захраниш с ток, започва да си снима веднага, та въпроса ми е 3 минути ли е максимума на клипа? Ако пътя ми е 20 Мин ? Нещо това не ми е ясно.

Xiaomi 11T pro 5G 128/8
Цитирай
#12

70mai няма motion detection. Иначе Ще смаже батерията за глупости. Аз я имам от половин година. Когато карам в пекоее като днес явно загрява много и се рестартира. Но работи.

Клиповете си ги тегля като махам сд картата и я слагам на преходник за карта към usb c и го тегля на телефона мега бързо, които ми трябват. Аз имам вътрешна памет на телефона 128гб и карта памет от 512гб. Когато е на голям пек и трябва да седи я махам и прибирам, защото ще се скапе. Днес примерно карах 500км и на няколко пъти се рестартира, но после продължава да, си пише. Явно сработва защита или нещо.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

(2020-07-02, 21:03:16)alex7777 написа:  Здравейте,
Да попитам следното. Какво значи това записване, което е 1, 2 или 3 минути? Понеже разбрах, че като я захраниш с ток, започва да си снима веднага, та въпроса ми е 3 минути ли е максимума на клипа? Ако пътя ми е 20 Мин ? Нещо това не ми е ясно.
Дели ти ги на файлове по 1, 2, 3 минути. За да не гледаш цели филми за една ситуация. Като се случи нещо си гледам часовника и после тегля записите от този час и минути. Те реално са свързани, но ги дели, че стават огромни файлове, а и излишно дълги.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Diego Armando за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#13

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Дели ти ги на файлове по 1, 2, 3 минути. За да не гледаш цели филми за една ситуация. Като се случи нещо си гледам часовника и после тегля записите от този час и минути. Те реално са свързани, но ги дели, че стават огромни файлове, а и излишно дълги.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Ахааа, ясно. Има логика.
А сега се сетих за още един въпрос.
Ако не си вързан с wi-fi към телефона в момента на пътуване, после като се вържеш имали го клипа в приложението?

Xiaomi 11T pro 5G 128/8
Цитирай
#14

(2020-07-02, 21:14:17)alex7777 написа:  Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Дели ти ги на файлове по 1, 2, 3 минути. За да не гледаш цели филми за една ситуация. Като се случи нещо си гледам часовника и после тегля записите от този час и минути. Те реално са свързани, но ги дели, че стават огромни файлове, а и излишно дълги.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Ахааа, ясно. Има логика.
А сега се сетих за още един въпрос.
Ако не си вързан с wi-fi към телефона в момента на пътуване, после като се вържеш имали го клипа в приложението?
Има го в картата в устройството. От там го теглиш или през Wifi или от картата към телефон или компютър. Ти като си вързан към устройството и си отворил приложението тя не снима.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Diego Armando за това мнение:
  • alex7777
Цитирай
#15

(2020-07-02, 20:45:10)Stormrage написа:    Явно трябваше да си закупя Viofo A119
И там положението не е много розово. Разтопени контакти, лоши контакти на дисплея, разфокусиране на обектива при затопляне, надут йонистор. Имам 119S, вече втора година(забравих кога я взех) работи без проблем, да чукна на дърво.
Имам и първия 70mai (без дисплейя) , и тя си работи нормално.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#16

Някакво предложение с heat resistence, GPS(най-вече за скоростта), WIFI и кондензатор ?
Цитирай
#17

Привет колеги, за първи път ще ползвам видеорегистратор, търсих из нета, но не намерих за тези настройки и ако може едно инфо какъв FPS трябва да избера? Има 3 опции - 25fps pal 50hz..30fps  NTSC 30hz...27.5fps  55hz  и съответно на коя резолюция е най добре да се снима?
Поздрави!

Defy/Atrix/S/S2/S3/S4/G2/G3/S5/G6/S9+/Note10+///Nxs7/M5lite/YogaTab13
Цитирай
#18

Ако искаш да изкараш детайл от някой кадър важи "колкото повече - толкова повече". Експериментирай и избери най-подходящите за теб настройки. 30 кадъра и макс резолюция, стига да не сече.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#19

Чуденето ми беше за тези PAL и NTSC дали имат значение. Едно време си спомням за телевизийте, че имаше значение, примерно че в Ееропа сме пал, а в щатите е това нтсц...

Defy/Atrix/S/S2/S3/S4/G2/G3/S5/G6/S9+/Note10+///Nxs7/M5lite/YogaTab13
Цитирай
#20

Здравейте, интересува ме този Видеорегистратор може ли да работи на 24v, също така колко голяма sd карта ще ми бъде необходима за да може да прави записи от 5 до 10 дни?
Цитирай
#21

1 TB за 5 дни и 2 TB за 10 дни. Ама не поддържа такива.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#22

Здравейте,
Има ли вече ъпдейт, който да показва скорост и координати на свален клип?

Xiaomi 11T pro 5G 128/8
Цитирай
#23

Здравейте!
От скоро използвам - Видеорегистратор 70mai - Dash Cam Pro Plus+ Set A500S-1, но радостта ми беше за кратко. Оборудван е с монтажен комплект за използване на 24h запис на режим паркинг, но освен че спря да прави записи при изключен двигател, така и спря да работи при нормален режим в движение. Започва работа само след рестарт, като му дръпна захранващия кабел. Помислих си че съм прецакал SD картата (128GB) и за това я смених, но резултата е същия. Някой има ли идея какъв може да е проблема?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)